آخرین اخبار

پربیننده ها

13. مهر 1395 - 0:59   |   کد مطلب: 24460
یادت هست سردار در مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت گفتی "امسال هم این مراسم را برگزار کردیم و ما همچنان هستیم" و اشک در چشمانت حلقه بست و باز گفتی "شهدا به خدا ما هم خسته شدیم"، حالا دیدی امسال ای پدر همدانی ها دیگر در مراسم نبودی.

به گزارش خبرنگار رودآور، در آستانه سالروز شهادت سردار شهید همدانی هستیم.وی 16 مهر ماه سال گذشته در دفاع از حرم آل الله به فیض عظیم شهادت نایل شد.

به همین مناسبت بر آن شدیم تا با خبرنگاران استان همدان در خصوص لحظه شنیدن خبر شهادت و روز تشییع آن شهید بزرگوار به گفت و گو بپردازیم.

«علی فردوسی پور» خبرنگار خبرگزاری فارس در گفت و گو با خبرنگار رودآور، گفت: صبح جمعه بود، ساعت ده صبح خبر شهادت شهید همدانی را شنیدم، خبری تلخ و باورنکردنی، با یکی از دوستانم تماس گرفتم، باورم نمی شد، کسی هم خبری نداشت.

وی عنوان کرد: طولی نکشید آن دوستم در تماسی خبر را تایید کرد و من همچنان در بهت بودم، شنیده بودم سردار وسط معرکه است اما باورم نمی شد شهید شده باشد.

خبرنگار خبرگزاری فارس افزود: پس از ورود پیکر مطهر سردار به همدان و استقبال بی نظیر مردم از آن بزرگوار، در نهایت روز تشیع فرا رسید، به عمرم این همه آدم ندیده بودم که در یک جا جمع شوند و به گفته امام خامنه ای همه همدان آمده بودند.

فردوسی پور عنوان کرد: برای تشیع، مردمی که حاضر نبودند سردار را رها کنند، همگی از میدان امام پا به پای پیکر مطهر تا خود گلزار شهدا پیاده رفتند، باور نکردنی بود، حضور فرماندهان مختلف و سردارهای سپاه در همدان، همه در دور میدان تنها برای تشییع سردار همدانی آمده بودند و این همه احساس یکی بودن برایم بی نظیر بود، شاید دیگر چنین اتفاقی در زندگی خبری من رخ ندهد.
وی گفت: از آنجایی که سردار ما سردار خط شکن و سرباز ولایت فرامرزی بود، مهمانان او نیز فرا مرزی بودند، مهمانان خارجی مسلمان شیعه ای که از معنویت سردار بهره برده بودند، همه را شگفت زده کرد و من هم مات و مبهوت نظاره گر این ماجرای باور نکردنی بودم، هنوزم هم که هنوز شهادت سردار را باور نکرده ام.

فردوسی پور ادامه داد: اتفاقی که تلخی نبود سردار را برای من یادآوری کرد برگزاری مجمع پیشکسوتان جهاد شهادت در دو هفته پیش بود که بار دیگر این مجمع برگزار شد، اما سردار نبود که سخنران ویژه این مراسم باشد و در کنار یاران قدیمی خود گپی بزند.

وی گفت: می توان به جرات بگویم سردار بی نظیر بود و معنی ولایت مداری را در عرصه های مختلف به نمایش گذاشت.

خبرنگار خبرگزاری فارس افزود: سردار شهید همدانی در هشت سال دفاع مقدس آن گونه بی وقفه جانانه از نظام دفاع کرد و پس از آن وارد عرصه دیگر شد و بی امان فعالیت کرد و آن نقش بسزایی که در تهران در آرام سازی فتنه 88 داشت بی نظیر بود، اما دشمنان هم همیشه در پی تخریب او بودند و با دیدن تـثیر گذاری او پروژه تخریب خود را آغاز کردند.

فردوسی پور عنوان کرد: این سال های آخر بود که تهمت های ناروایی به ایشان می زدند، تهمت هایی که اگر واقعیت داشت خدا او را از بین ما انتخاب نمی کرد و برای خود به غنیمت نمی برد، سردار چند سالی بود که این تهمت ها را تحمل می کرد اما بی اعتنا از کنارآن ها می گذشت و به فعالیت شبانه روزی خود می پرداخت، اما بعد از شهادت او دشمنان داخلی و خارجی او که به تهمت های می پرداختند از وی دست کشیدند و امروز به دیگر سرداران مخلص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تهمت می زنند.

وی افزود: و اما سردار در عرصه دفاع از انقلاب، نظام و اسلام در عرصه جدیدی وارد شد و خط شکن بودن خود را نمایش گذاشت و نشان داد انقلاب اسلامی بی حد مرز است و باید این انقلاب را به تمام جهانیان صادر کرد و همانطور که اسلام مرز جغرافیای نمی شناسد، سردار هم  فعالیت فرا مرزی خود را آغاز کرد و پس از چند سال فعالیت مستمر در جبهه مقاومت در سوریه و تربیت چند هزار نیرو به آرزوی دیرینه خود رسید و به یارانش پیوست.

«فرشته درهم فرورش» خبرنگار باشگاه خبرنگاران هم در گفت و گو با خبرنگار رودآور، گفت: خوب خاطرم هست قبل از اینکه خبر شهادت سردار همدانی در رسانه ها مطرح شود برادرم که به نوعی همکار ایشان هستند خبر این شهادت را دادند، آن لحظه واقعا باورم نمی شد.

وی اظهار کرد: خیلی حالم دگرگون شد، یادم هست آن شب را با پریشان حالی تمام به صبح رساندم، چرا که یاد یکسال قبل و مصاحبه تلویزیونی که با آن بزرگوار در خصوص شهید محمود شهبازی داشتم افتادم، نگاهی نافذ و جدی و فحوای کلامشان سراسر شیرینی و زیبایی بود، زمانی که از آن بزرگ مرد خواستم درباره شخصیت شهید  شهبازی مطالبی را عنوان کنند، اشک در چشمانشان جمع شد و گفت: فراق یار سخت است، او رفت و من از قافله شهدا جا مانده ام.

خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: شهادت واقعا برازنده سردار همدانی بود، ایشان برای شهادت بی قراری می کردند و کسی که عاشق معبودش باشد آن گونه بی قرار می شود، خدا خواست و ایشان عاقبت به خیر شدند و به فیض شهادت رسیدند.

درهم فروش عنوان کرد: یکسال از شهادت سردار شهید حسین همدانی می گذرد و اطمینان دارم که با شهادت این شهید والامقام فصل جدیدی در زندگی من رقم خورد، فصلی که سرمشق آن در عشق به معبود خلاصه می شود.

«مریم بیگدلو» خبرنگار خبرگزاری ایکنا هم در گفت و گو با خبرنگار رودآور، گفت: روزی که خبر شهادت آن سردار بزرگوار اسلام در گروه خبرنگاران منتشر شد، همه ما در شک بودیم، خود رسانه احساس می کردند که پدرشان را از دست داده اند و چون سردار به نوعی پدر همه مردم همدان بودند همه ما سعی می کردیم که برای تشییع این شهید بزرگوار سنگ تمام بگذاریم و به خوبی شخصیت ایشان را معرفی کنیم.

وی اظهار کرد: در روز تشییع، همه خبرنگاران تلاش بسیاری داشتند و خود من نیز سریع خبر را همزمان با نوای غم انگیز آهنگران برای رسانه ام هم می خواندم و هم گریه می کردم، گریه امان از من بریده بود و اما باید به وظیفه ام که انتشار خبر هم بود عمل می کردم.

خبرنگار خبرگزاری ایکنا، افزود: شهید همدانی سال گذشته در مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت بسیار غمگین بود و می گفت "امسال هم این مراسم را برگزار کردیم و ما همچنان هستیم"  و اشک در چشمانش حلقه می بست.

بیگدلو گفت: آن سردار بزرگ اسلام در آن مراسم گفت "شهدا به خدا ما هم خسته شدیم" و من این جمله شهید همدانی را هیچ گاه فراموش نمی کنم و امسال که مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت برگزار شد گفتم دیدی سردار امسال نیستید و به دوستان خودتان پیوستید.

«زهرا جعفرپور» خبرنگار باشگاه خبرنگاران هم در گفت و گو با خبرنگار رودآور گفت: سردار همدانی یکی از مصداق های انقلاب اسلامی بود که عمر با عزت خود را با ارادت و محبت به اهل بیت(ع) سپری کرد.

وی اظهار کرد: سردار شهید همدانی هشت سال دفاع مقدس و در سنگرهای جبهه ها در مبارزه حق علیه باطل مردانه جنگید و سرانجام عمر خود را هم در مبارزه با فتنه ترویسم تکفیری در منطقه و دفاع از حریم اهل بیت(ع) و تحکیم جبهه مقاومت در برابر صهیونیسم جانانه فدا کرد.

وی گفت: او را باید مجاهدی فداکار، خستگی ناپذیر و مؤمن همیشه در صحنه انقلاب یاد کرد و جوانان امروز باید با الگوپذیری از این بزرگ مرد نظام جمهوری اسلامی ایران راه و رسم فداکاری را بیاموزند.

«محبوبه اکبری» مدیر مسئول سایت همدان ورزش هم عنوان کرد: در آن روز احساس ناراحتی بسیاری داشتم و اما خوشحال از اینکه سردار به دوستانش پیوسته است و غمگین از این که همدانی ها شخصیت بزرگی را از دست داده بودند.

وی گفت: استقبال و تشییع با شکوه شهید همدانی را باید در تاریخ همدان ثبت کرد.

فاطمه زنگنه

انتهای پیام/

 

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱
برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

کانال تلگرام رودآور
معرفی شهرستان تویسرکان
آب و هوای تویسرکان
سایت مفتح
شبکه اطلاع رسانی دانا
همدان پرس
صندوق خیریه
صدای دانشجو
همدان ورزش