آخرین اخبار

پربیننده ها

22. تير 1398 - 5:45   |   کد مطلب: 27114
گلایه مندی کسبه های تویسرکانی؛
مردم نه قدرت خرید دارند نه توان پرداخت مالیات
مسئله مالیات مسئله اساسی و قانونی محسوب می شود و قانون نیز بر این امر تأکید دارد، اما مردم در شهرستان کوچکی همانند تویسرکان که متکی به محصول گردوی خود هستند و چند سال دچار خسارت و سرمازدگی باغات شده اند، توان پرداخت مالیات را ندارند.

به گزارش خبرنگار رودآور، مسئله مالیات مسئله اساسی و قانونی محسوب می شود و قانون نیز بر این امر تأکید دارد.

قانونمندی یک طرف ماجرا است و اما گلایه مندی کسبه ها و مغازه داران تویسرکانی هم به گونه ای دیگر.

یکی از شهروندان تویسرکانی در این باره به خبرنگار رودآور گفت: گرفتن مالیات سنگین، عوارض شهرداری و هزینه های بالای گرفتن جواز کسب اکثر مغازه داران تویسرکانی را به فکر تعطیل کردن کسب و کار خود و مهاجرت یا روی آوردن به شغل های کاذب و دستفروشی انداخته است.

وی اظهار کرد: این شده که سراسر تویسرکان را خودروهای دستفروش احاطه کرده اند و باید فکری کرد مگر می شود از یک مغازه دار تویسرکانی با کلی هزینه های جانبی و نبود مشتری و بعد تعطیل کردن مغازه به علت عدم درآمد اداره مالیات تویسرکان مبلغ یک میلیون و دویست هزار تومان برای یکسال در سال 1393 طلب مالیات کند؟

سابق بر این نیز در سال های گذشته کسبه خیابان باهنر تویسرکانی در گفت و گوهایی عنوان کردند.

اکبری فروشنده دیگر تویسرکانی درباره مشکلات مالیاتی خود عنوان کرد: می‌گویند مالیات باید بر مبنای میزان درآمدی باید باشد که به دست می‌آید، ولی من یکی خودم توان پرداخت مالیات را ندارم که عادلانه نیست، مضاف بر اینکه از ما می‌خواهند صندوق الکترونیکی قرار دهیم، این قانون است ما هم نمی‌خواهیم از قانون فرار کنیم، اما خودتان قضاوت کنید با این درآمد پایین چگونه ما می‌توانیم رایانه و اینترنتی تأمین کنیم تا به صورت آنلاین به تهران در تماس باشیم؟!

شیخ الملوکی نیز درگفت و گو با خبرنگار رودآور گفت: هم اکنون خرج مغازه را هم به سختی می‌دهیم، سابق برای خرید مغازه‌های خیابان باهنر سر و دست می‌شکستند، اما با این فروش و اوضاع مالیاتی که پیش رود باید مغازه را با قیمت ارزان بفروشیم و برویم.

وی ادامه می‌دهد: درآمد مغازه‌های ما را با تهران و شهرهای بزرگ یکی می‌دانند، ولی درآمدهای ما که یکی نیست که نرخ مالیات‌های ما هم یکی باشد؟! , دولت می‌تواند با مساعدت‌های مالیاتی تا حدودی تویسرکان را از رکود اقتصادی نجات دهد، ولی آیا به طرح پیشنهادی مردم اهمیت می‌دهند؟

زنگنه

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان