آخرین اخبار

پربیننده ها

19. فروردين 1396 - 0:36   |   کد مطلب: 27769
در سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید واشتغال انجام شد؛
اشتغال آفرینی جوان تویسرکانی، با پرورش بیش از 100 نوع "گُل"+تصاویر
این روزها هستند افراد بسیاری که با لبیک به منویات مقام معظم رهبری به دور از حواشی و همایش های مسئولان خود به فکر اشتغال یا همان کسب و کار افتاده اند تا بتوانند منبع درآمدی برای تأمین معیشتشان پیدا کنند و این روزها یک جوان تویسرکانی با همکاری دوستش به پرورش بیش از 100 نوع گل و گیاه روی آورده است.

به گزارش خبرنگار رودآور، در روزهایی که هنوز مسئولان حتی دست به برگزاری همایش های پر سر و صدا و کمتر با نتیجه نزده اند، یک جوان تویسرکانی به همراه دوست خود به پرورش گل و گیاه روی آورده و امروز سرزنده تر از هر روز با آب پاش خود از آب پاشی گلدانی به آن گلدان دیگر می رود و فضایی رویایی برای فروش گل های رنگارنگ خود ایجاد کرده است.

«حسن محمدی» می گوید: چندسالی است که منبع درآمد او و دوستش از پرورش و فروش همین گل ها تأمین می شود و فصل بهار هم که می شود، رونق کسب و کارش بیشتر، گل های زینتی و آپارتمانی بسیار دارد و مشتری های خاص خودش.

این جوان فعال در عرصه گل و گیاه ادامه می دهد: با آغاز فصل بهار کسب و کار ما هم بهتر می شود، گل های پرورش یافته را در گلدان های مخصوص گذاشته و برای فروش می آوریم.

محمدی می افزاید: مردم عاشق زیبایی، طراوت و تازگی و به ویژه سرسبزی گیاهان و گل های رنگارنگ هستند و با دیدن و پرورش گل های مختلف در خانه هایشان روحیه ای مضاعف می گیرند و فضایی به نسبت با طراوت در خانه های خود و حتی در زندگی آپارتمان نشینی ایجاد می کنند.

او عنوان می کند: گرچه درآمد آن چنانی از این شغل برای ما حاصل نمی شود، اما همین که روی پای خود ایستاده ایم و دنبال یک لقمه نان حلال برای زن و فرزند خود هستیم کفایت می کند، اقتصاد مقاومتی معنایش همین است که با کمترین امکانات بتوانیم شغل ایجاد کنیم حتی برای یک نفر و آن یک نفر هم می تواند خودمان باشد، این فکر که در همگان باشد جامعه رو به پیشرفت اقتصادی می گذارد.

آگلونما، برگ انجیری، بگونیا، بیلبرجیا، پوتوس، حسن یوسف، دیفنباخیا، زامیفولیا، سانسوریا، سرخس، سیکلامن، شاه‌پسند درختی، شفلریا، فیتونیا، فیکوس، فیکوس بنجامین، فیل‌گوش، کادی، کروتون، کوردیلین، مارانتا، نخل مرداب، بنفشه آفریقایی، گندمی، کالانکوئه، سینگونیوم، دراسینا کامپکتا، دراسینا مارگیناتا، فیلودندرون، یوکا، پپرومیا، ناز یخی، برگ بیدی، زیپلین، پاندانوس، لیندا، داودي، شمعدانی، میخک، ستاره‌اي، کوکب، برگ قاشقی، گل دیفن باخیا و حسن یوسف تنها نام تعدادی از این گل های زیبا است که توسط محمدی و دوست او پرورش داده شده و به فروش می رسد.

تصاویر تکمیلی: 
ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه‌ها

با سلام لطفا قبل از 15 رجب که پنجشنبه فعلی است. اعمال این روز که مختص به زیارت ام داوود دارد را بیان کنید و متذکر شوید که در دعای ام داوود اشاره مستقیم به حضرت حیقوق نبی علیه السلام شده است و چه زیباست که این دعا روز پنجشنبه در استان مقدس حضرت حیقوق نبی علیه السلام خوانده شود اجرکم عندالله

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان