آخرین اخبار

پربیننده ها

27. خرداد 1396 - 14:15   |   کد مطلب: 29044
تجمع مشتریان مؤسسه مالی و اعتباری ثامن در تویسرکان به دنبال شایعه ورزشکستگی این مؤسسه؛
عدم اصلاع رسانی درباره ادغام مؤسسه ثامن با دیگر مؤسسات مردم و نیروی های امنیتی را غافلگیر کرد
در حالی که مؤسسه مالی و اعتباری ثامن ورشکست نشده، بلکه با دلایلی و با تصمیم بانک مرکزی و در جریان بودن دولت و مجلس با برخی دیگر از مؤسست اداغم شده است، امروز شاهد تجمع بیش از 200 نفر از مردم تویسرکان در مقابل دو شعبه این مؤسسه بودیم، تجمعی که ناشی از عدم اطلاع رسانی به موقع، شفاف، درست و کامل متولیان امر بود.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ ظهر امروز در مقابل درب ورودی دو شعبه مؤسسه مالی اعتباری ثامن در خیابان باهنر و خیابان شریعتی تویسرکان به دنبال شایعه ورزشکستگی این مؤسسه، شاهد تجمع عمده مشتریان این مؤسسه بودیم.

تجمع کنندگانی که بی اطلاع از ادغام شدن این مؤسسه با مؤسسه کوثر و یا مهر اقتصاد بودند و پیوسته گلایه مند که این شعبه ها نیز همانند دو شعبه در تهران ورشکست شده و یا اینکه مدیران بانک با سپرده های آنان فرار کرده است، تجمع کنندگان بر این موضوع اصرار داشتند که باید هرچه سریعتر سپرده های خود را از بانک خارج کنند.

اگر مشکلی رخ نداده چرا زودتر به مشتریان اطلاع ندادند؟!

این گلایه مندی ها در حالی انجام می شود که مدیران هر دو شعبه در بین مردم حضور داشته و با تأکید بر اینکه سوء تفاهمی بزرگ پیش آمده است، اعلام کردند که به زودی موضوع ادغام مؤسسات حل می شود و جای هیچ گونه نگرانی برای مشتریان نیست.

یکی از این مشتریان در گفت و گو با خبرنگار رودآور، گفت: به ما می گویند نگران نباشید، چه گونه نگران نباشیم خبری رخ داده و نمی خواهند ما را در جریان بگذارند وگرنه چرا بدون هیچ اطلاع  قبلی تصمیم به ادغام مؤسسات مالی گرفته اند؟

وی بااشاره به اینکه چرا لااقل با پیامک به ما اطلاع نداده اند؟ تأکید کرد: نگرانی من و سایر مشتریان از این رو است که نکند همان بلایی که سر یکی دو شعبه این مؤسسه در تهران آمده بر سر ما هم بیاید و مسئولان متولی سپرده های همه را ببرند و به نوعی فرار کنند.

در بین مشتریان هر دو شعبه همان گونه که عنوان شد مدیران مؤسسه نیز حضور داشتند.

مؤسسه ثامن ورشکست نشده بلکه ادغام شده است/جای هیچ گونه نگرانی برای مردم نیست

امامی، مدیر شعبه خیابان باهنر در گفت وگو با خبرنگار رودآور، گفت: جای هیچ گونه نگرانی برای مردم نیست و تنها مسئله اصلی همان ادغام مؤسسه ثامن با کوثر و یا مهر اقتصاد مطرح است.

وی با اشاره به اینکه این مؤسسه ورشکست نشده است، اظهار کرد: سپرده های مردم موجود است و قبول کنید حتی اگر بانک های بزرگ دنیا به یک باره با چنین صحنه ای روبرو می شدند و اکثر مشتریانش برای خالی کردن حساب هایشان به بانک مراجعه می کردند بانک آن ها نیز قادر به پاسخگویی به همه مشتریان آن هم در یکی دو روز نبود.

مدیر مؤسسه مالی و اعتباری ثامن شعبه خیابان باهنر افزود: ما به مردم حق می دهیم چرا که تعدادی از آنان به دلیل اتفاقات رخ داده در دو شعبه در تهران، نگران هستند و ترسیدند در حالی که ما هم اکنون در بین مردم و مشتریان حضور داریم و اطمینان می دهیم که تا چند روز آینده مشکلات روی داده به دلیل ادغام حل می شود.

امامی با اشاره به اینکه مؤسسه ما مجوز دارد و مورد تأیید است، عنوان کرد: این مؤسسه حتی تا روز پنجشنبه هم مشکلی نداشت و تنها خواسته ما از مردم این است که به یک باره مراجعه نکنندتا کم کم، هم توضیحات ارائه شود و هم دیگر عملیات های بانکی ها لازم.

به مؤسسه مالی و اعتباری ثامن شعبه خیابان شریعتی می رویم، در آنجا هم مانند دیگر شعبه مدیر مؤسسه در بین تجمع کنندگان بود و توضیحات لازم را ارائه می داد.

مأموران نیروی انتظامی هم با زبانی آرام سعی می کردند فضا را آرام کرده و تجمع کنندگان را متفرق کنند، تجمع کنندگانی که در هر شعبه تعداد آنان شاید بیش از 100 نفر هم رسید.

عدم اصلاع رسانی درباره ادغام مؤسسه ثامن با دیگر مؤسسات مردم و نیروی های امنیتی را غافلگیر کرد

به گزارش رودآور، گفته می شود ادغام مؤسسات مالی و اعتباری تصمیمی است که از سوی بانک مرکزی و برای کنترل تورم و پایین نیامدن ارزش پول در گرفته شده است، چرا که ارائه تسهیلات کم بهره تا حدودی بر ارزش پول کشور اثرگذار است، حتی مجلسی ها هم از این تصمیم آگاه هستند.

موضوع بعدی این که برخی از این شعب درآمدزایی چندانی ندارند و برای بهره وری بیشتر نیازمند ادغام هستند، اما همان گونه که در گزارش آمده، مشکل اصلی عدم اطلاع رسانی به موقع، درست و کامل به مشتریان و حتی نیروهای امنیتی بود.

برخی از نیروهای امنیتی شهرستان عنوان کردند که ما نیز حتی از ادغام این گونه ای مؤسسات به این شکل مطلع نبودیم و زمانی متوجه شدیم که دیگر مردم مقابل این شعبه ها تجمع کرده بودند.

اینکه چرا اطلاع رسانی انجام نشده و یا اگر انجام شده چرا شفا،  روشن و به موقع نبوده، جای سوالی بسیار دارد و رودآور و خوانندگان رودآور منتظر پاسخگویی مسئولان امر می مانند.

زنگنه 

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال تلگرام رودآور
شهید شاخص سال  97تویسرکان
معرفی شهرستان تویسرکان
آب و هوای تویسرکان
سایت مفتح
شبکه اطلاع رسانی دانا
همدان پرس
صندوق خیریه
صدای دانشجو
همدان ورزش