آخرین اخبار

پربیننده ها

11. مهر 1397 - 5:53   |   کد مطلب: 32453
با توحه به بالا بودن نرخ بیکاری در تویسرکان، چند سالی است که مسئولان این شهرستان به فکر ارتقاء واحدهای صنعتی در راستای ایجاد اشتغال پایدار افتاده اند، گرچه هنوز آن گونه که باید پیشرفتی حاصل نشده، اما انتظار می رود به تدریج و البته با برداشتن موانع موجود از سر راه سرمایه گذاران این مشکل حل شود، تا با ایجاد و یا توسعه شرکت هایی همچون فیلتر سرکان، مردم این دیار را امیدوار شوند.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ شامگاه روز گذشته، در نشستی با تعدادی از مسئولان ارشد شهرستانی، مدیر عامل و مدیر کارخانه فیلتر سرکان و همچنین کارشناسان این بخش در دفتر فرماندار تویسرکان طرح توسعه فیلتر سرکان بررسی شد.

در این نشست علاوه بر طرح توسعه شرکت، موضوع افزایش اشتغال واحد تولیدی به  بالای ۵۰۰ نفر که توسط چراغی، مدیر عامل شرکت ارائه شده بود مورد حمایت مسئولان قرار گرفت. 

 مومیوند: رویکرد ما در شهرستان رفع موانع موجود در حوزه های صنعت و کشاورزی

«حبیب مومیوند» فرماندار شهرستان تویسرکان هم گفت: کارخانه فیلترسرکان به عنوان پایه گذار صنعت تولید فیلتر خودرو  به توسعه شهرستان کمک شایانی داشته است.

وی با تأکید بر اینکه تلاش برای رفع موانع سرمایه گذاری در شهرستان یک ضرورت است، اظهار کرد: رویکرد ما در شهرستان رفع موانع موجود در حوزه های صنعت و کشاورزی و در نهایت ایجاد اشتغال پایدار است.

فرماندار تویسرکان تصریح کرد: از این رو از حضور سرمایه گذاران در شهرستان به گرمی استقبال و همه شرایط و بستر های لازم برای سرمایه گذاری آنان در شهرستان را فراهم می کنیم.

وی حمایت از سرمایه گذاران و مجریان طرح های اقتصادی و اشتغالزا را سیاست مسئولان ارشد کشوری برشمرد و عنوان کرد: سعی ما استفاده از تمام ظرفیت های موجود در سطح شهرستان برای اجرای طرح های دارای توجیه فنی و اقتصادی است.
معافیت مالیاتی ۲۰  ساله سرمایه گذاران در بخش قلقلرود تویسرکان 
فرماندار تویسرکان در ادامه به معافیت مالیاتی ۲۰  ساله سرمایه گذاران در بخش قلقلرود تویسرکان اشاره کرد و گفت:  افزود : این معافیت مالی در زمینه سرمایه گذاری، هم فرصت بسیار خوبی برای سرمایه گذاران فراهم ساخته  و هم زمینه ای برای ما مهیا که شهرستان را به سمت توسعه و پیشرفت پیش ببریم.
فرماندار تویسرکان همچنین با اشاره به اینکه فیلترسرکان در همه جای ایران شناخته شده است، افزود: این صنعت باید حمایت شود تا در بخش های دیگر نیز ورود و توسعه یابد و به عنوان یک برند شناخته شود.
مومیوند اظهار کرد: تویسرکان را علاوه بر محصول گردو با برند فیلتر سرکان نیز می شناسند و خدا را شکر می کنیم که این واحد تولیدی روبه توسعه وپیشرفت است.
وی عنوان کرد: صداقت ودرست کاری در کار این مجموعه سبب شده که پرچم این واحد تولیدی در کشور بالا باشد، چرا که محصولات آن از کیفیت و استاندارد بالایی برخوردار است.
تولید سالانه  سه میلیون و 500هزار انواع فیلتر هوا وروغن در یک کارخانه 
به گزارش رودآور؛ کارخانه فیلتر سرکان با اشتغال 210نفر، سالانه سه میلیون و 500هزار انواع فیلتر هوا وروغن تولید می کند.
شركت توليدي و صنعتي فيلتر سركان در سال  1353 در شهر سركان یکی از سه شهر شهرستان تویسرکان تأسیس شد و نامش برگرفته از زادگاه مؤسسانش است

در آغاز بهره برداري حوزه توليد عبارت بود از ساخت فيلتر هوا برای خودوری های آن دوران بود سپس حرکت به سمت تولید فیلترهای متنوع تر آغاز شد . 

استقبال دور از انتظار بازار از کیفیت محصولات تولید شده، موسسان را برآن داشت که حجم و تنوع تولیدات خودرا افزایش دهند، ازاین رو به تأسیسات و محل جدید نیاز عاجل احساس شد، براین اساس سایت شرکت به محل وسیع تری منتقل و البته این سایت هر ساله حجیم تر و وسیع تر شده است. 

در ده سال اخیر به دلیل جهش تولید و افزایش تقاضای بازار شرکت چند سایت مجزا هم در استان تهران تاسیس کرده و در عمل شرکت فیلتر سرکان به هولدینگی متشکل از چند شرکت بزرگ تبدیل شد.  

معضل بیکاری، حرف اول مردم تویسرکان

گرچه آمارها و ارقام ها به ظاهر حرف از اشتغالزایی می زند و امیدوار کننده است اما به نظر می رسد بیکاری در تویسرکان همچنان حرف اول را می زند و گاهی هم زمینه ساز رشد منفی جمعیت در این شهرستان شده است.

مسئله ای که «محمد علیپور» مدیرکل ثبت‌احوال استان همدان سی ام خرداد ماه سال جاری در نشست شورای راهبردی جمعیت و شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان همدان بر آن تأکید داشته و گفته بود که جمعیت در شهرستان‌های استان همدان رشد منفی دارد.

وی در این باره اظهار کرده بود: براساس آمارهای سال گذشته به جز شهرستان همدان، رشد جمعیت در شهرستان‌های دیگر استان رشد منفی داشته است.

بیکاری عامل اصلی مهاجرت مردم به کلان شهرها

بسیاری از مردم تویسرکان معتقد هستند که بیکاری و نبود فرصت های شغلی سبب مهاجرت بخش مهمی از همشهریانشان به کلان شهرها شده است و افراد تحصیل کرده و یا سرمایه گذار برای جویا شدن کار در این شهر کمتر به تکاپو می افتند و البته بخشی از آن را هم ناشی از سیاسی بازی برخی مسئولان در سال های گذشته می دانند.

با توحه به بالا بودن نرخ بیکاری در تویسرکان، چند سالی است که مسئولان این شهرستان به فکر ارتقاء واحدهای صنعتی در راستای ایجاد اشتغال پایدار افتاده اند، گرچه هنوز آن گونه که باید پیشرفتی حاصل نشده، اما انتظار می رود به تدریج و البته با برداشتن موانع موجود از سر راه سرمایه گذاران این مشکل حل شود، تا با ایجاد و یا توسعه شرکت هایی همچون فیلتر سرکان، مردم این دیار را امیدوار شوند.

زنگنه
انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان