آخرین اخبار

پربیننده ها

14. تير 1397 - 0:03   |   کد مطلب: 34178
حرکت و روحیه جهادی جهادگران سلامت، می تواند نور امید را در دل مردم در نقاط محروم برای درمانشان روشن سازد و کوشش در این راه چیزی جز یک حرکت مجاهدانه فی سبیل الله نیست، چرا که چشمان یک بیمار کم بضاعت، شاید این روزها منتظر تنها یک داروی ارزان قیمت باشد که از عهده خریدن آن هم بر نمی آید و این گونه به همت بسیج جامعه پزشکی از درمان خود آرام گیرد.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ خدمت رسانی همه جانبه به آحاد مردم و محرومیت زدایی از سوی جهادگران بسیجی امری است که از همان ابتدای تأسیس این نهاد انقلابی مورد توجه قرار گرفته و ترویج این گفتمان همراه با عمل موضوعی است که بارها و بارها در منویات رهبر معظم انقلاب شاهد بودیم و هستیم تا جایی که ایشان در یکی از سخنرانی های خود می فرمایند که؛ " آن‌جایی که حرکت و روح جهادی وجود دارد، انسان در ایمان و آرمان و خدمت به دیگران حل می‌شود و خود را فراموش می‌کند. این روحیه را باید در جامعه تقویت کرد."

از این رو سال های سال است که اقشار محتلف بسیج از دانش آموزان و دانشجو گرفته تا پزشکان و مهندسان با همراهی بسیج محلات دست در دست یکدیگر یکپارچه به میدان عمل آمده اند تا کم کم با آمدنشان، رنگ محرومیت از چهره نقاط مختلف محروم زدوده شود.

با توجه به اینکه در روستاها به ویژه روستاهای محروم شرایط بهداشتی ودرمانی لازم برای بیماران فراهم نیست و یا برخی نیازمندان حتی برای هزینه  رفت و آمد به شهر یا نزدیکترین مرکز درمانی با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنند، هرزچندگاهی با توجه به مقتضیات زمانی بسیج جامعه پزشکی در راستای لبیک به کلام رهبر انقلاب، در قالب تیم های جهادگران سلامت به روستاها و نقاط محروم اعزام می شوند و علاوه بر ویزیت رایگان بیماران، مشاوره های سلامت و غربالگیری های لازم درخصوص فشارخون و مواردی از این دست را انجام می دهند و حتی گاهی پیش آمده برای دانش آموزان آموزش مراقبت از دندان ها و برای والدینشان آموزش و مشاوره تغذیه سالم را هم ارائه می دهند.

و اما در شهرستان تویسرکان در سال جاری نیز همانند سال های گذشته جهادگران سلامت پا در رکاب اخلاص گذاشته و در تعدادی از روستاها در قالب اردوهای جهادی تابستانه در راه خدمت به مردم محروم پرشور وارد صحنه شده اند.

در این میان «سرهنگ مرتضی سیاهوشی» فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان در گفت و گو با خبرنگار رودآور؛ گفت: خدمت رسانی به مردم سرلوحه تمام امور بسیج به ویژه بسیج سازندگی است و ویژه تر توجه به مردم در نقاط محروم اولویت کاری جهادگران بسیجی است.

وی اظهار کرد: مطابق با ابلاغیه جدید برای ریشه کنی محرومیت زدایی طرح متمرکز جهادگران سلامت در منطقه ای محروم با رویکرد بستر سازی برای رفع مشکلات محرومان آن منطقه در بازه زمانی چهار تا پنج ساله در نظر گرفته شده است.

فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان با تأکید بر اینکه حفظ ارتقاء و اعتلای سلامت جامعه در دستور کار جهادگران سلامت قرار گرفته است، افزود: ویزیت عمومی بیماران و توزیع داروی رایگان طبق دستور پزشک، مشاوره تغذیه و بهداشت در مدرسه، مشاوره ها و  غربال گری بیماری هایی همچون فشار خون، سرطان و دیابت و در نهایت راهنمایی و معرفی بیماران بی بضاعت برای بهره مندی از امکانات بهداشتی در مراکز شهرها و حل مشکلات آنان از جمله فعالیت های این قشر از بسیج است.

سرهنگ سیاهوشی عنوان کرد: به همت و همکاری بسیج سازندگی  و بسیج جامعه پزشکی همسو با اجرای اردوهای جهادی این شهرستان جهادگران سلامت، در سال جاری نیز در یکی از نقاط هدف اجرای اردوهای جهادی حضور یافته اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در روستای وردآورد سفلی یک تیم پزشکی هفت نفره از اعضای بسیج جامعه پزشکی فعالیت دارند، تصریح کرد: در تابستان و پاییز سال جاری هم بنا بر آن است تا علاوه بر این دوره، هشت گروه سلامت دیگر برای ویزیت های رایگان در قالب طرح شهید رهنمون در فواصل زمانی مختلف برای خدمت رسانی به مردم در روستاهای محروم اعزام شوند.

به گزارش رودآور؛  حرکت و روحیه جهادی جهادگران سلامت، می تواند نور امید را در دل مردم در نقاط محروم برای درمانشان روشن سازد و کوشش در این راه چیزی جز یک حرکت مجاهدانه فی سبیل الله نیست، چرا که چشمان یک بیمار کم بضاعت، شاید این روزها منتظر تنها یک داروی ارزان قیمت باشد که از عهده خریدن آن هم بر نمی آید و این گونه به همت بسیج جامعه پزشکی از درمان خود آرام گیرد.

زنگنه 

انتهای پیام/
 

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان