پیغام خطا

  • فایل نمی‌تواند ایجاد شود.
  • فایل نمی‌تواند ایجاد شود.

آخرین اخبار

پربیننده ها

13. اسفند 1397 - 12:20   |   کد مطلب: 35242
این روزها هم استانی هایمان به صورت خودجوش برای شکستن قیمت ها و نه شکستن تخمه و خوردن آجیل دست به کار شدند و در شبکه های اجتماعی متعددی از تلگرام و سروش گرفته تا اینستاگرام و توییتر یک کلام گفتند که #آجیل_نمیخریم و ختم کلامشان هم شد #آجیل_نمیخوریم.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ روزها یکی پس از دیگری می گذرد و این روزها بازار خرید و فروش اقلام و مایحتاج شب عید داغ است، البته جیب های بسیاری از مردم همچنان سوز سرمای زمستان را به دنبال دارد، تا جایی که اگر سری به بازار بزنیم به طور عمده خریداران واقعی کمتری مشاهده می کنیم و قیمت کالاها و اجناس را از فروشنده سوال می پرسند و می روند.

در اوج این گرانی ها خوب است که از قیمت آجیل هم  گرچه وسعمان نمی رسد خبری دهیم.

در حال حاضر نرخ هر کیلو بادام هندی ۱۸۰ تا ۲۳۰ هزار تومان، پسته ۱۴۰ تا ۲۰۰ هزار ،گردو ۱۰۰ تا ۱۴۰ هزار تومان، تخمه ژاپنی ۳۰ تا 61 هزار تومان، تخمه آفتابگردان ۱۸ تا 23 هزار، تخمه کدو ۳۵ تا ۶۵ هزار تومان، فندق ۹۰ تا ۱۳۰ هزارتومان و بادام 95 تا ۱۵۰ هزار تومان است.

با این اوضاع و احوال همدانی ها به صورت خودجوش برای شکستن قیمت ها و نه شکستن تخمه و خوردن آجیل دست به کار شدند و در شبکه های اجتماعی متعددی از تلگرام و سروش گرفته تا اینستاگرام و توییتر یک کلام گفتند که #آجیل_نمیخریم و ختم کلامشان هم شد #آجیل_نمیخوریم.

از کمپین های روستایی گرفته تا شهری همه و همه بر این مسئله نیز تأکید داشتند و البته در میان این پیام ها طنز های اجتماعی هم رد و بدل شد تا جایی که در کانال روستای نجف آباد ذیل هشتگ عنوان شده ذکر شده بود؛ " در حال حاضر ۹۵ درصد ملت میتونن توی کمپین نخریدن هرچیزی شرکت کنن!"

در ذیل برخی از تصاویر مربوط به روستاهایی که در کمپین نه به آجیل حضوری فعال داشتند، برای خوانندگان خوب رودآور منتشر شده است، البته واکنش های مردمی هم در نوع خود جالب بود اینکه در مجموع توان خرید نداریم که آجیل بخریم تا بخوریم!

 

اظهار نظرهای کاربران در صفحات ایسنتاگرامی هم کم و بیش بر این مسئله تأکید داشت تا جایی که شاهد بودیم تنها در ذیل پست ایسنتاگرامی رودآور برخی عنوان کرده بودند که "آجیل نمی خریم، اگه آجیل نخوریم نمی میریم" و یا اینکه "ما که تو فامیل اعلام کردیم هیچکس نگیره... "

برخی کاربران شبکه های اجتماعی علت پیوستن به این کمپین را همدردی با آنانی دانستند که توان و قدرت خرید آب و نان برای شب عیدشان ندارند چه رسد به آجیل.

و اما پیوستن اهالی روستاهای متعددی از جمله روستاهای گمبله، گل آباد، نجف آباد، باباپیرعلی، قلعه شیخ، آق گل، کوشک آباد، حاتم آباد، حسین آباد عاشوری، گلحیدر، دهفول، طائمه، دوچشمه، ملوسان، عبدالرحیم ، یکله، طراقیه، سلطان آباد، سوباشی، امیرآباد، ارقین، قراگل، گورآباد مرادبیگ، از شهرستان و شهرهای تویسرکان، فرسفج، ملایر، همدان، بهار، کبودرآهنگ، نهاوند، فامنین، رزن، قهاوند، خزل و مهاجران به کمپین آجیل نمی خریم در نوع خود بی نظیر بود.

در برخی از پیام هایی که کاربران عنوان کرده اند، آمده که؛

*نخریدن و نخوردن آجیل شاید بشه دلَ درد  ولی کسی رو نمی کشه ! هی نشینیم و بگیم مردم ..مردم .. مردم خود ما هستیم . از خودمون شروع کنیم.

*بعضی ها فکر میکنن: مگه میشه! عیده! آبرومون...! ... ما که فکر میکنم میشه و قشنگتر هم هست. آبروی آدم به اینه که انسان باشه. آبرویی که بند چهار تا تخمه و آجیل باشه همون بره بهتره.

  * دوستان خونه هر کی رفتید و دیدید آجیل داره ، اسم و فامیلشو برامون بفرستید تا بزاریم تو کانال که همه بفهمن چقدر آبرومنده .

 در صفحات توییتری نیز شاهد بودیم که  #آجیل_نمیخریم جز هشتگ های داغ روز گذشته شد.

تا باد چنین بادا

 

 

 

 

زنگنه

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان