آخرین اخبار

پربیننده ها

26. خرداد 1398 - 8:56   |   کد مطلب: 35760
عدم رسیدگی به تعمیر مسیر عبوری کشاورزان روستای دارانی به زمین هایشان، عدم ثبت سند به نام برخی از اهالی به دلیل روشن نبودن وقفی بودن یا نبودن بخشی از زمین ها، جانمایی نامناسب ستون های برق و مشکلات حوزه آب و فاضلاب تنها بخشی از مشکلات و گلایه مندی اهالی این روستا است.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ مشکلات اهالی یک روستا یکی و دو تا نیست که یکی را امروز حل کنند و دیگری را بگذارند برای فردا، آن هم اگر فریادرسی بیاید و به دادشان برسد.

شهرستان تویسرکان با وجود نقاط قوت و ظرفیت هایی که دارد آنچنن که باید پیشرفت نکرده است، گرچه برخی عدم پیشرفت این شهرستان در سال های گذشته را به دلیل سیاست زدگی تعدادی از مسئولانش می دانند که به طور مفصل این دلایل در خبری با عنوان "راز عقب ماندگی شهر من" در سایت خبری رودآور منتشر شد.

و اما این روزها به روستای دارانی علیا می رویم، روستایی که زیرساخت های مناسبی ندارد و اهالی اش این روزها گلایه مندیشان بیشتر از همیشه شده.

*سود بانکی یا ربا!

روستاییان از تسهیلات بانکی با سودهای بالا می گویند که توان بازپرداختش را ندارند.یکی از اهالی این روستا در گفت و گو با خبرنگار رودآور، با بیان اینکه سود بانکی درخصوص وام ها ما را به خاک نشانده، گفت: سود بانکی همچون ربا در زندگی ما سایه افکنده و کسی هم نیست به دادمان برسد، تحقیق کند این وام هایی که دریافت می کنیم چرا برای بازپس دادنشان باید این همه سود و یا دیر کرد بدهیم.

* دستمزد غروب به غروب یک کارگر هزینه یک وعده غذایی هم نمی شود

وی اظهار کرد: مردم هرچه از دولت می بیینند تنها وعده است، آیا انصاف است با این نفت و سرمایه هایی که در کشور هست، من کارگری که تا غروب کار می کنم، دستمزدی حداقلی داشته باشم که کفاف معیشت خانواده ام هم نباشد؟ چرا باید دستمزد من غروب به غروب نهایت پول خرید چهار کیلو سیب زمینی باشد که نهایت برای یک وعده غذایی مان صرف شود؟

*لااقل منبع آب را لایبروبی کنند

یکی دیگر از اهالی روستای دارانی علیا هم در گفت و گویی عنوان کرد: منبع آب شرب این روستا باید شستشو، لایبروبی و نظافت شود که آب تمیز، پاک و قابل استفاده در اختیار اهالی قرار گیرد که این گونه نیست.

وی به بارش های سیل آسای اوایل فروردین ماه سال جاری هم اشاره کرد و گفت: این بارش ها به تعداد قابل توجهی از خانه های روستایی خسارت بسیار زد و حتی تعدادی از خانه ها هم تخریب شدند، اما دولتی ها آمدند چند عکس گرفتند و رفتند و خبری از کمک ها و وعده هایی که دادند هنوز نشده است.

اهالی دیگر و کشاورزان روستای دارانی علیا به مشکلات دیگری که بر اثر سیل برایشان ایجاد شده بود، هم پرداختند.

* برای بازسازی خانه های تخریب شده بر اثر سیل، وعده دادند و رفتند

یکی از همین کشاورزان در گفت و گو با خبرنگار رودآور اظهار کرد: دره مانندی در این روستا وجود دارد که کشاورزان از آن عبور می کنند و در سال جاری سیل بخشی از آن را با خود برده است، اهالی برای رفت و آمد به زمین های کشاورزی و همچنین حمل و نقل بارهایشان نیاز به پلی دارند تا این همه در مشقت نیافتند.

وی تصریح کرد: دهیار و شورای روستا وجود چنین مشکلی را به بخشدار هم گفته اند، اما تاکنون کسی برای حل آن اقدام و حرکتی نکرده است، وعده می دهند و می روند اما بی عمل.

*برای حل مشکل آب روستا، نه بودجه ای در اختیار پیمانکار قرار می دهند و نه تجهیزات

کزازی از دیگر اهالی روستا مشکلات حوزه آبی را هم برایمان گفت و تشریح کرد: پیمانکاری که باید مشکلات آبی روستا را حل کند می گوید بیشتر از یک سالی شده که اداره آب هنوز حقوق و دستمزد مرا نداده و پولی ندارم که کارها را پیش ببرم.

وی تصریح کرد: اداره آب از یک طرف بودجه ای در اختیار پیمانکار نمی دهد تا تجهیزاتی همچون لوله ها را خریداری کند و سر و سامانی به آب روستا بدهد و از طرفی دیگر حقوقی هم به او پرداخت نکرده تا با دلی خوش و خرید تجهیزات بتواند مشکلات را حل کند.

به گزارش رودآور؛ مشکلات این روستا تنها به اینجا ختم نمی شود، عدم ثبت سند به نام برخی از اهالی به دلیل روشن نبودن وقفی بودن یا نبودن بخشی از زمین های آنان، جانمایی نامناسب ستون های برق و مشکلات فاضلاب روستا موارد دیگری است که در گزارش های بعدی به همراه پاسخ مسئولان به مسائل عنوان شده در سایت خبری رودآور منتشر می شود.

زنگنه

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان