آخرین اخبار

پربیننده ها

24. مهر 1399 - 7:19   |   کد مطلب: 38942
تویسرکان چند ماهی است که در وضعیت قرمز کرونایی ثابت مانده، به نظر عدم توجه به رعایت حداقل های پروتکل های بهداشتی از سوی برخی مسئولان از جمله تعدادی از کارمندان فرمانداری، برخی مدیران و دو سه نفر از اعضای شورای شهر سبب عادی سازی خطرات کرونا شده تا جایی که با پایین آمدن حساسیت ها، بعضی مردم از هم اینک ساز عروسی هایشان را کوک کرده اند!

به گزارش خبرنگار رودآور؛ آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ و حتی فوتی ها روز به روز در حال افزایش است تا جایی که روز گذشته شاهد فوت 279 نفر از هم وطنان عزیزمان بودیم.

در هفته ای که گذشت سید سعید شاهرخی استاندار همدان گفته بود که؛ یک میلیون تن از اهالی این استان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکردند و میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در این استان کمتر از میانگین کشوری است.

بهتر است استاندار همدان از تویسرکان و اوضاع و احوالش در روزهای کرونایی بازدید کند تا بداند چند نفر از مسئولان تویسرکانی جزء این یک میلیون نفر بودند!

*عدم رعایت حداقل های پروتکل های بهداشتی از سوی برخی مسئولان تویسرکانی!

بی تردید اگر مردم بخواهند به ماجرای شیوع گسترده این ویروس منحوس حساسیت منطقی داشته باشند باید متولیان امر به ویژه ستاد استانی و شهرستانی مبارزه با کرونا از هر گونه عادی انگاری درخصوص این بیماری خطرناک خودداری کنند و عمل به شیوه نامه ها را ابتدا خود در دستور کارشان قرار دهند، بعد پشت تریبون گلو صاف کنند و از مردم بخواهند به رعایت محدودیت های کرونایی اهتمام ورزند. و این می شود ترجمان همان ضرب المثل معروف " یک سوزن به خودت بزن یک جوالدوز به مردم!"

زمانی که مردم مشاهده می کنند برخی از مسئولان از معاون فرماندار تویسرکان گرفته تا تعدادی از مدیران شهرستانی و اعضای شورای شهر که همچنان حداقل های پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، آیا نوعی عادی انگاری و بی تفاوتی نسبت به خطر کرونا ویروس در جامعه حکم فرما نمی شود؟

*فاصله گذاری اجتماعی از دو متربه کمتر دو سانتیمتر رسید!

دو سه روزی شده که سرپرست شهرداری تویسرکان در حالی معارفه شد که دستورالعمل های بهداشتی در مکان مورد نظر رعایت نشد، فاصله گذاری اجتماعی از دو متر به کمتر از دو سانتیمتر رسید و یکی از اعضای شورای شهر هم ماسک استفاده نکرده بود.

* کرونا سوار بر روزبازارها می تازد

و اما با وجود آن که بیش از سه ماهی می شود شهرستان تویسرکان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد همچنان تدبیرهای سوخته چاره ای از پیش نبرده اند و  این کرونا است که سوار بر روزبازارها با شتاب فزاینده ای می تازد و ستاد مبارزه با کرونای شهرستانی به ریاست فرماندار چاره لی که باید نیاندیشیده اند تا در این آشفته بازار معیشت تنگ مردم نه سیخ بسوزد نه کباب

برپاکنندگان روزبازارها هم باید برای خانواده یشان نان و آب ببرند و نانشان را کرونا نبرد، با این حال می شود تدبیری اندیشید تا لااقل حداقل های شیوه نامه های بهداشتی رعایت شود.توزیع رایگان ماسک بین آنان و استقرار چادر سلامت در کنار روزبازارها می تواند حساسیت ها نسبت به رعایت نکات بهداشتی را تقویت کند.

* سازعروسی ها از هم اینک کوک شده است

نکته قابل تأمل دیگر آن که هنوز ماه صفر به پایان نرسیده کارت عروسی به ویژه در روستاها آن هم با جمعیت بالای دعوتی ها در بین مردم توزیع می شود و از هم اینک ساز و دهل عروسی ها   در تویسرکان کوک شده است.

به گزارش چرا برخی اینقدر بی تفاوت شده اند که به راحتی با رعایت نکردن نکات بهداشتی با جان مردم و حتی خانواده خود بازی می کنند؟
آیا متولیان امر در فرهنگ سازی دربارهدخطرات  کرونا هشدارهای بهنگام و به وقت نداده اند؟

باید منتظر ماند و دید نمره ستاد شهرستانی مقابله با کرونا در روزهای تعطیل آخر هفته و پس از آن چند می شود.

زنگنه

انتهای پیام/ز

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان