آخرین اخبار

پربیننده ها

31. تير 1400 - 16:02   |   کد مطلب: 40086
دادستان همدان با بازدید میدانی از کوی نبوت، پای درد و دل مردم این محله نشست، تا بارقه امیدی برای حل مشکلات متعدد اهالی جوانه زند.

به گزارش رودآور، به دنبال مطالبات مردمی مبنی بر وجود مشکلات بسیار در محله های متعدد شهر همدان، دادستان مرکز این استان مدتی است که برای شنیدن درد و دل های مردمی با حضور در این مکان ها و بازدید میدانی، پای صحبت آنان نشسته و تا جایی که قانون اجازه داده، رفع مشکلات آنان را با مکاتبات با متولیان امر و یا به صورت تلفنی در دستور خود قرار داده است.
به همین دلیل به تازگی دادستان همدان در کوی نبوت حضور یافت و در دیداری صمیمی که امید را در دل مردم منطقه به وجود آورد از مشکلات آنان مطلع شد.
«حسن خانجانی موقر» دادستان عمومی و انقلاب مرکز همدان در گفت و گویی عنوان کرد: اهالی این منطقه از نبود دبستان دخترانه و پسرانه که مشکلات بسیاری برای دانش آموزان و خانواده های آنان به وجود آورده گلایه مند هستند.
وی اظهار کرد: خاکی بودن کوچه بس کوچه هایی که هنوز آسفالت نشده و به ویژه در زمان بارش برف و باران مشکلاتی به وجود می آورد، از دیگر مسائلی محسوب می شود که نشان دهنده عدم توجه به خواسته های مردم این منطقه از سوی متولیان امر است.
دادستان همدان با ابراز تأسف از اینکه این محله هنوز سیستم مناسبی برای فاضلاب ندارد، افزود: همچنین اهالی این منطقه به حق خواستار ایجاد مجتمع فرهنگی و لااقل کتابخانه ای برای مردمش هستند.
خانجانی موقر از مشکلات تجمع معتادین و حرده فروشان مواد مخدر در قسمت هایی از محله نیز حرف ها به میان آورد و تصریح کرد: آیا مقابله با خرده فروشان مواد و جمع آوری معتادینی که جلوی کودکان و نوجوانان به مصرف مواد می پردازند، مطالبه نادرستی است که برای حلش گامی برداشته نمی شود؟
وی همچنین از تعرض به رودخانه و تغییر مسیر غیر قانونی آن خبر به میان آورد و عنوان کرد: ضروری است تا با پیگیری های مسئولان متولی، اوضاع رودخانه و مسائل مرتبط با آن به وضعیت نخستین خود بازگردد.
دادستان همدان از استفاده غیرمجاز آب، برق و گاز برخی از بخش های این محله و نیز وجود ساخت و سازهای غیرمجاز هم خبر داد و گفت: مشکلات این منطقه با حضور خود اهالی یک به یک عنوان شده و ما نیز به عنوان مدعی العموم مجدانه پیگیر خواسته های آنان و تلاش برای رفع مشکلاتشان هستیم.
انتهای پیام/ز

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان