آخرین اخبار

پربیننده ها

31. مرداد 1400 - 1:33   |   کد مطلب: 40146
به همت مجمع خیرین سلامت تویسرکان، به تازگی "پویش نذر نفس" برای خرید و توزیع امانی دستگاه های اکسیژن ساز، كپسول اكسيژن و متعلقات مربوطه، با هدف کمک به بیماران نیازمند کرونایی راه اندازی شده، تا نفسی تازه به آنان ببخشد، دردشان را بکاهد و نفس هایشان را به زندگی بازگرداند.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ دو سالی می شود که با شیوع ویروس کرونا تعدادی از هم وطنان عزیزمان از جمله همشهریان تویسرکانی به دلیل کمبود وسایل درمانی و نبود و یا کمبود دستگاه اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن نفس هایشان به شماره می افتد و تعدادی نیز جان خود را از دست می دهند، این مسئله به ویژه در مناطق محروم روستایی بیشتر مشاهده شده است.

و اما پیک پنجم کرونا خطرناکتر از پیک های قبل حال یا به دلیل ضعف عملکرد مدیریتی در شهرستان و یا گاه گاه عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی توسط مردم، همچنان جولان می دهد و جان ها می گیرد و آن گونه که گفته اند احتمال آن که در مهرماه سال جاری با اوضاع وخیمتری از شیوع این ویروس منحوس روبرو شویم، بسیار بالاست.

در این بین چه باید انجام داد؟ دست روی دست بگذاریم تا صدای نفس نفس زدن بیماران کرونایی به نیستی تبدیل شود؟ یا آن که هر کمکی از دستمان بر می آید برای همشهریانمان انجام دهیم.

بی تردید می توان از فرصت ها استفاده برد و نذورات خود را تبدیل و تغییر داد به گونه ای که ادای نذورات به سمت خرید تجهیزات درمانی هدایت شود.

چنانچه شاهد هستیم به همت و پیشنهاد رئیس مجمع خیرین سلامت تویسرکان "پویش نذر نفس" در تویسرکان راه اندازی شده است.

در این باره «فتانه شاه محمدی» رئیس مجمع خیرین سلامت تویسرکان در گفت و گو با خبرنگار رودآور؛ گفت: برای رسیدن به بلندای بخشندگی باید از وجود خود گذشت؛ دستی که کمک می کند از دستانی که برای دعا بالا می روند مقدس تر است.

وی اظهار کرد: درد اصلی اینحاست که تعدادی از هم وطنان ما پس از ابتلا به کرونا به علت نداشتن اکسیژن به کام مرگ می روند و یا بیماریشان حادترمی شود.

رئیس مجمع خیرین سلامت تویسرکان افزود: با بررسی ها و پیگیری های انجام شده متوجه شدیم که تعداد قابل توجهی از این بیماران توان خرید دستگاه و یا کپسول اکسیژن برای تنفس و ادامه حیات خود و یا عزیزانشان را ندارند.

شاه محمدی تصریح کرد: از یک سو بیمارستان ها هم مملو از بیماران بدحال کرونایی است و کادر درمان، این مدافعان سلامت در جنگ با کرونا هرچند همچنان استوار ایستاده اند اما خسته اند، دستگاه ها و تجهیزات تنفسی محدود و بعضاً مستهلک شده اند، در این شرایط چه باید انجام داد؟

وی با بیان اینکه بهای نفس کشیدن در این روزگار کرونایی سنگین شده، عنوان کرد: بنابراین به همت مجمع خیرین سلامت شهرستان پویشی با عنوان "نذر نفس" راه اندازی کرده ایم تا هر شخصی هر اندازه در توان دارد ما را برای خرید دستگاه اکسیژن ساز یاری رساند.

رئیس مجمع خیرین سلامت تویسرکان ادامه داد: در شرایط اقتصادی کنونی انتظاری نیست که به صورت میلیونی کمک رسانی شود، بلکه هر شخصی می تواند با توجه به میزان توانایی اش، گام های خیراندیشانه خود را در کمک رسانی به بیماران کرونایی استوارتر بردارد تا اتفاقات خوبی برای هدیه کردن نفس رخ دهد.

شاه محمدی افزود: همراهی و همگامی تک تک همشهریان و حتی هم استانی ها در این راستا می تواند نفس های به شماره افتاده بیماران کرونایی را به حالت عادی بازگرداند و چه بسا جان هایی را از وقوع مرگ نجات دهد.

وی گفت: با جمع آوری کمک های مردمی بنا داریم چندین دستگاه اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن با مانومتر و ضمائم مربوطه تهیه و با توزیع امانی آن به بیماران کرونایی نیازمند، "پویش نذر نفس" را برای دردمندان محروم عملیاتی کنیم.

رئیس مجمع خیرین سلامت تویسرکان عنوان کرد: همچنین بنا داریم تا بیش از 10 هزار ماسک بهداشتی تهیه و در مناطق محروم توزیع کنیم.

شاه محمدی اعلام کرد: خیران عزیز می توانند مبالغ خود را به شماره حساب 6037991899505600 به نام مجمع خیرین سلامت واریز کنند.

وی با قرائت آیه هفتم سوره مبارک زلزل مبنی بر اینکه "پس هرکس هم وزن ذره ای کار خیر انجام دهد، آن را می بیند"، از نیک اندیشان تویسرکانی خواست تا فیش مبالغ واریزی خود را به شماره۰۹۳۶۳۴۶۵۰۷۰ از طریق پیامک یا پیام رسان واتساپ اطلاع رسانی کنند.

به گزارش رودآور؛ ای که دست می رسد کاری بکن، پیش از آن کز تو نیاد هیچ کار. امروز ریال به ریال، تومان به تومان هر خیر انیک اندیشی می تواند نفسی تازه به بیماران کرونایی ببخشد، دردشان را بکاهد و نفس هایشان را به زندگی بازگرداند.

انتهای پیام/ز

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان