آخرین اخبار

4. بهمن 1401 - 19:27   |   کد مطلب: 40661
هیئت نابینایان همدان با گلایه مندی بسیار از اداره کل ورزش و جوانان مبنی بر به مزایده گذاشته شدن سالن ورزشی که 15 سال در اختیار این هیئت بوده، می گویند، گویا مدیران ورزشی استان قرار است ورزشکاران روشندل را خانه نشینین کنند و دلشان را ناخوش.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ هیئت نابینایان همدان از جمله هیئت های موفق در ورزش استان است به طوری که با تلاش های این هیئت، ورزشکاران روشندل در مسابقات کشوری و بین المللی تاکنون خوش درخشیده اند که با کمترین جستجو در اینترنت می توان به این مهم دست یافت.
 و اما مدتی است عملکرد مدیران ورزشی همدان دل این روشندلان را را چرکین و خاطرشان را آزرده کرده است.با تماس های تعدادی از این روشندلان ورزشکار با خبرنگار رودآور، احوال ناخوش آنان فاش شده که در ادامه گزارش می خوانید.
به گفته این روشندلان، سال ها پیش، زمینی از طرف بهزیستی همدان در اختیار تربیت بدنی قرار می گیرد و آن اداره پس از ساخت سالنی چند منظوره در سال 1386 آن را در اختیار هیئت نابینایان قرار می دهد.این هیئت نیز با اجاره دادن سالن کسب درآمد داشته و با درآمد ناچیز به دست آمده، هزینه تأمین یک سرویس برای رفت و آمد روشندلان ورزشکار را و یا برگزاری مسابقات ورزشی و اعزام به مسابقات کشوری و بین المللی فراهم می کند، آن هم در شرایط بلبشویی که به طور عمده این گونه هیئت ها، منبع مالی مناسبی ندارند.
سرتان به درد نیاید و برسیم به اصل ماجرا؛ اینکه به تازگی با دستور مدیران ورزشی استان، همین سالن ورزشی را برای اجاره به مزایده گذاشته اند، حال این روزها هیئت نابینایان همدان که در تأمین هزینه های خود مانده است نمی داند چه واکنشی نشان دهند، چرا که به دلیل شرایط بسیار نامساعد مالی توان شرکت در مزایده را ندارند.
تعدادی از این ورزشکاران در تماس با خبرنگار رودآور؛ گفته اند که به نظر مدیر کل ورزش و جوانان استان خانه نشینی ما روشندلان را می خواهد!
آنان از عدم توجه و بی مهری مدیر کل هم گلایه مند هستند تا جایی که عنوان کرده اند متأسفانه این مدیر حتی اجازه ملاقات حضوری و بیان مشکلات و مطالبات ما را نمی دهد! پس چگونه می خواهد از دردهای ما روشندلان مطلع باشد.
مضاف بر آن که گفته شده همزمان با هفته تربیت بدنی به هیئت های ورزشی اعتباری تخصیص و واریز شده است، اما با وجود آن که 40 میلیون تومان هیئت نابینانان از اداره کل طلب دارد نه تنها در این هفته هزینه ای دریافت نکرده اند، بلکه حدوداً 28 میلیون تومان نیز از حسابشان برداشت شده است.

گفته شده حتی اداره کل ورزش و جوانان تنها به نصب مدال آوران درجه چندمی ورزشکاران غیر معلول همدانی اکتفا می کند، در حالی که در آن سو خبری از نصب تصاویر ورزشکاران کم توان با این همه افتخارآفرینی برای استان نیست که نیست!
به گزارش رودآور؛ این مجموعه خبری یک طرفه به قاضی نمی رود و امیدوار است مدیران ورزشی استان پاسخی در برابر مطالبات هیئت نابینایان داشته باشند و لااقل برای تنویر افکار عمومی و شفاف سازی هم شده خود را جوابگو بدانند.
انتهای پیام/ز

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه‌ها

والا تا الان روز عصای سفید یا هفته تربیت بدنی بما چیزی هییت نداده.2سالع ماهیچ سالن نرفتیم.

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان