کانال تلگرام رودآور
معرفی شهرستان تویسرکان
آب و هوای تویسرکان
سایت مفتح
شبکه اطلاع رسانی دانا
همدان پرس
صندوق خیریه
صدای دانشجو
همدان ورزش

 

 

ویژه نامه

اقتصادمقاومتی

رویترز خبر داد:
نگاه فیفا به فغانی از پشت پلک های بسته آسیا؛

نظرخواهی

عملکرد دولت را در اجرای اقتصاد مقاومتی در سال جاری چگونه یافتید؟

مطالب فرهنگی

وزیر صنعت، معدن و تجارت در تویسرکان؛
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شهید مفتح مظهر فعالیت‌های سازماندهی بود و خصوصیت نظم دادن و نظم‌پذیری آن شهید بزرگوار را کمتر در بین خودمان دیده ایم.
سلحشوری:
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: نه تنها در بودجه قرآن بلکه در امر ورزش نیز شاهد این مشکل و اختصاص پیدا نکردن کامل بودجه هستیم.
23 آذر ماه جاری؛ مراسم بزرگداشت شهید آیت الله دکتر مفتح؛
23 آذر ماه جاری تویسرکانی ها در مراسم بزرگداشت شهید آیت الله دکتر مفتح میزبان وزیر صنعت، معدن و تجارت هستند.
گزارش؛
یکی از مقوله‌های بسیار مهم و یقیناً یکی از ضرورت‌های جامعه، لبخند است. لبخند یکی از نیازهای زندگی انسان است. زندگىِ بی‌شادی و بی‌لبخند، زندگی دوزخی است. زندگی بهشتی، زندگی با لبخند است. اگر غصه‌ای دارید، باید در دلتان نگه دارید؛ مؤمن این‌طوری است. لبخند و شادی مؤمن در چهره‌ اوست. اصلاً چهره‌ها باید شاد باشد. اگر با چهره‌ خودتان می‌توانید به جامعه شادی بدهید، باید این کار را بکنید. شادی لازم است و باید آن را برای مردم تأمین کرد
فرماندار تویسرکان در اجلاس نماز مطرح کرد:
فرماندار تویسرکان گفت: اهتمام ویژه به امور نماز و همچنین فعالیت های قرآنی را باید به عنوان مهمترین محور و سرمایه خود مراقبتی در برابر آسیب های مختلف اجتماعی، فرهنگی و حتی سیاسی دانست.
سردار سپهر:
معاون هماهنگ‌کننده حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بيان اينكه تأسف‌بار است برخی از مسئولان می‌گویند نان ما در دوستی با استکبار است، گفت: تکیه‌گاه ما خداست؛ نباید به آمریکا و انگلیس تکیه کنیم به این امید که آسیب نبینیم.
به مناسبت ۱۷ ربیع؛
حجت الاسلام عالی گفت: پیامبر اکرم(ص)، نبی بر همه انبیا بوده است؛ یعنی همه انبیا تحت لوای پیغمبر اکرم و ولایت او هستند.
حدت
کارشناس مسائل مذهبی:
این کارشناس مسائل مذهبی با بیان اینکه معنای هفته وحدت آن نیست که سنی، شیعه یا شیعه سنی شود، گفت: امروزه همزیستی و تقریب شیعه و سنی در ایران اسلامی موج می زند و نشانه عمیق بودن یکدلی و یکرنگی بین شیعیان و سنیان است.
مدیر آرامستان موقوفه شهر همدان خبر داد:
مدیر آرامستان موقوفه شهر همدان از اعزام ۱۳۰ زائر بار اولی به مشهد از محل عواید موقوفات استان همدان خبر داد.
ثواب مشارکت در سلامت جامعه؛
امروزه با توجه به اوضاع نامناسب اقتصادی، پروژه‌های عمرانی ورزشی بسیاری در استان همدان نیمه‌کاره مانده که جذب و تلاش خیرین ورزشی برای ساخت این پروژه‌ها کمک به توسعه استان است.
مدیر روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان:
مدیر روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان با بیان اینکه کتیبه دوره سلوکیان در خيابان باباطاهر كشف شده است، نه میدان امام (ره)، گفت: اثر کشف شده قسمتی از سر ستون یا پایه ستون است که اکنون در موزه هگمتانه نگهداری می‌شود.
رئیس جشنواره تئاتر کودک خبر داد:
رئیس بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان از حضور کودکان زلزله زده کرمانشاه در این جشنواره خبر داد.
سرپرست هیات کاوش باستان‌شناسی میدان‌امام(ره):
سرپرست هیأت کاوش باستان‌شناسی میدان امام(ره) همدان گفت: معماری تاریخی در میدان امام(ره) کشف نشده و کاوش‌ها هنوز ادامه دارد.
دبیر کمیته اطلاع‌رسانی کنگره آیت‌الله نجفی همدانی (ره) خبر داد
دبیر کمیته اطلاع‌رسانی کنگره آیت‌الله نجفی همدانی (ره) از تهیه «مستند حدیث‌سرو» با روایت زندگی آیت‌الله نجفی همدانی (ره) خبر داد.
مدیرکل میراث فرهنگی همدان:
مدیرکل میراث فرهنگی همدان با اعلام اینکه کاوش میدان امام تا 10 روز آینده ادامه دارد و ادامه كاوش بر اساس نتايج اين اين مدت انجام خواهد شد، گفت: احتمال خاک کردن آثار کشف شده وجود دارد تا سالم بماند.
پیام رهبرانقلاب به مناسبت درگذشت شاعر قرآن و عترت:
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت شاعر قرآن و عترت مرحوم آقای حبیب‌الله چایچیان را تسلیت گفتند.
درخواست هنرمندان برجسته در قالب نامه سرگشاده
«آثار و فضای کاوش شده در میدان امام همدان در قالب یک سایت موزه حفظ شود، تا گردشگران با نمونه‌ای از شیوه زندگی دوره‌های مختلف در این شهر تاریخی آشنا شوند و میراث با دخل و تصرف کمتری برای آیندگان باقی بماند.» این بخشی از متن نامه 21 بازیگر و هنرمند برای حفاظت از محوطه تاریخی میدان امام(ره) است.
فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی دختران تویسرکان:
فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی دختران تویسرکان، گفت: دوره های آموزشی با رویکرد آسیب شناسی فضای افسار گسیخته شبکه های اجتماعی، با پرده برداری از ضررهای آن، افکار و اذهان دانش آموزان را در رویارویی با چنین محیط هایی تا حدودی تقویت می کند.
آغاز به کار جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان
بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان آغاز شد اما افتتاحیه آن که در قالب جشنی کودکانه بود، چنگی به دل نزد که امیدواریم در ادامه روند رو به رشدی را شاهد باشیم.
دبیر جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان:
دبیر بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان گفت: جشنواره تئاتر کودک فضایی شاد و خوشحال برای کودکان و نوجوانان فراهم می کند.
همدان، پايتخت تاريخ و تمدن ايران ميزبان تئاتري‌ها
بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان آغاز به کار کرد.
‌جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان ‌ـ همدان/
‌"هنینگ فن گاف"، "حمیدرضا نعیمی" و "اردشیر صالح‌پور" به عنوان داوران بخش بین‌الملل بیست و چهارمین دوره جشنواره تئاتر کودک و نوجوان معرفی شدند.
امام جمعه تویسرکان:
امام جمعه تویسرکان با تأکید بر اینکه امروزه ماهواره های و شبکه های اجتماعی، بوق های شیطانی برای نابودی بنیان خانواده ها هستند، گفت: حضرت خدیجه(س)، الگو و شاخصی برای بانوان در برابر ناملایمات باشد و این گونه خود را از دسترس تیرهای دشمنان دور سازند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان با بيان اینکه دو روز دیگر از کار کاوش در میدان مرکزی همدان باقی مانده است، گفت: شواهد نشان می‌دهد آثار دیگری در میدان امام (ره) کشف نشده و پروژه پیاده‌راه در این قسمت ادامه یافته و آثار کشف شده به موزه انتقال می‌یابد.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ درپیامی به بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان این جشنواره را فرصت ارزشمندی برای خلق آثار هنری مناسب با حال و مقال کودکی و نوجوانی دانست.

صفحه‌ها