کانال تلگرام رودآور
شهید ملکی، شهید شاخص سال96 تویسرکان
معرفی شهرستان تویسرکان
آب و هوای تویسرکان
سایت مفتح
شبکه اطلاع رسانی دانا
همدان پرس
صندوق خیریه
صدای دانشجو
همدان ورزش

 

 

ویژه نامه

اقتصادمقاومتی

نظرخواهی

عملکرد دولت را در اجرای اقتصاد مقاومتی در سال جاری چگونه یافتید؟

مطالب فرهنگی

امروز و همزمان با میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر، مراسم جشنی در کانون قرآن تویسرکان برگزار شد.
همزمان با سالروز عملیات مرصاد،
با توجه به نقش شهدای تویسرکانی در عملیات غرورآفرین مرصاد، روز پنجم مرداد ماه به نام روز تویسرکانی معرفی شده، تویسرکان تنها شهرستان استان همدان محسوب می شود که در یک روز پیکر مطهر 38 شهید را همزمان با یکدیگر تشییع و تدفین کرده است، حال قرار است پنجم مردادماه جانشین سازمان بسیج مستضعفین سخنران ویژه گرامیداشت این روز در تویسرکان باشد.
8 مردادماه
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از برگزاری جشنواره دوبیتی و رباعی رضوی در روز هشتم مردادماه در همدان خبر داد.
رییس اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی تویسرکان خبرداد؛
رییس اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی تویسرکان از برگزاری نخستین جشنواره تخصصی ملی مبل و منبت در دهکده مبل اشترمل خبر داد.
در آستانه دهه کرامت؛
مراسم غبارروبی ضریح مطهر حرم امام رضا (ع)، با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، جمعی از علما و اقشار مختلف مردم برگزار شد.
رئیس میراث فرهنگی همدان:
رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی هیچ وقت خود را رقیب بخش خصوصی نمی‌کند، گفت: میراث فرهنگی متولی فروش سفال به صورت مجازی نیست. رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی هیچ وقت خود را رقیب بخش خصوصی نمی‌کند، گفت: میراث فرهنگی متولی فروش سفال به صورت مجازی نیست.
همزمان با جشنواره تابستانی صورت می‌گیرد
معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان از برگزاری جشنواره تابستانی از 12 مرداد تا 20 شهریورماه در همدان خبر داد و گفت: در ایام جشنواره تابستانی در چند نقطه شهر نمایشگاه سوغات و صنایع‌دستی برپا می‌شود.
قدم به قدم با "مرصاد"، قسمت اول.‌..؛
«شهید امیر سپهبد علی صیاد شیرازی» در یکی از سالگردهای عملیات مرصاد در تنگه چهارزبر در مراسمی عنوان کرد: "بچه های لشکر انصارالحسین(ع) ـ استان همدان ـ و گردان 153 مانند ملائکه ای الهی بر منافقین فرود آمده و آنان را در همین تنگه به خاک و خون کشیدند.
معاون وزیر ارشاد در گفت و گو با رودآور؛
معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه فیلم دو فیلم اکسیدان و مادر قلب اتمی مورد انتقادهایی قرار گرفت که ما نیز می پذیریم، گفت: اکران فیلم مادر قلب اتمی به اتمام رسیده، با این وجود با توجه به اعتراض های روی داده که حتی از سوی نمایندگان مجلس هم بود، تصمیم بر آن شد تا این دو فیلم برای اکران خانگی با تغییراتی اصلاح شوند.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبرداد:
معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تا بهمن سال گذشته 18 هزار و 700 نفر بیمه شده در بین اهالی فرهنگ، هنر، مطبوعات و فعالان قرآنی داشتیم، با پیگیری های که انجام شده و اعتباری که اختصاص های داده شد، این تعداد به 30 هزار نفر افزایش پیدا کرده است.
به مناسبت سالروز شهادت امام صادق (ع)؛
اهل بیت عصمت و طهارت نور واحدند بنابراین عملکرد به ظاهر متفاوت آن بزرگواران عللی دارد.
رییس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان تویسرکان از برگزاری ویژه برنامه شهادت امام جعفرصادق (ع)به میزبانی اوقاف تویسرکان خبرداد.
معاون گردشگری میراث فرهنگی همدان:
معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان گفت: جشنواره منطقه‌ای غذا با حضور چهار استان کردستان، کرمانشاه، ایلام و همدان از 18 تا 20 مردادماه در همدان برگزار مي‌شود.
در پارک نبوت تویسرکان چه می گذرد؟
ترویج گفتمان دینی و فرهنگ اصیل اسلامی، انقلابی و ایرانی با بهره مندی از شیوه های نوین تربیتی در فضاهای عمومی به ویژه برای کودکان در ایام تعطیلات تابستانی نه تنها آنان را با مفاهیم دینی آشنا می سازد بلکه زمینه ساز اجرای برنامه ها و تفریحات سالم و شاد هم در جامعه می شود.
مسئول بسیج فرهنگیان تویسرکان:
مسئول بسیج فرهنگیان تویسرکان بابیان اینکه آگاه سازی در زمینه حجاب و عفاف ضرورت جامعه امروزی است، کفت: فردا 24 تیرماه و درمهمترین برنامه این هفته گردهمایی ویژه ای با موضوع تأثیر حجاب و عفاف در پایداری و ثبات خانواده ها در تویسرکان برگزار می شود.
رئیس تبلیغات اسلامی تویسرکان عنوان کرد:
رئیس تبلیغات اسلامی تویسرکان از برگزاری ۷۰ جلسه سخنرانی پیرامون عفاف وحجاب در این شهرستان خبرداد.
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور:
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بابیان اینکه تحقیقات دکتر پرویز اذکایی در دنیای منحصر به فرد است، گفت: پرویز اذکایی همیشه در تاریخ همدان جاودان خواهد ماند.
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور:
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: همدان باید به عنوان یک استان خاص فرهنگی معرفی شود.
مدیر حوزه علمیه برادران تویسرکان:
مدیر حوزه علمیه برادران تویسرکان با تأکید بر اینکه فلسفه رعایت حجاب و عفاف برای مصون ماندن بانوان از تعرض ها و بی احترامی ها است، گفت: حفظ حجاب و عفاف برای خدشه دار نشدن جایگاه انسانیت است.
در حاشیه تجمع بزرگ حامیان حجاب و عفاف در تویسرکان مطرح شد؛
تجمع بزرگ مدافعان حریم خانواده با باعنوان راهپیمایی بانوان زهرایی در حمایت از حجاف و عفاف و به منظور ترغیب خانواده ها در راستای گرامیداشت این فرضیه الهی در تویسرکان برگزار شد.
بررسی زوایای دیگر واکنش ها به اکران دو فیلم سینمایی جنجال برانگیز؛
کارشناسان معتقد هستند، که دو فیلم "اکسیدان" و "مادر قلب اتمی"، پیامدهای اجتماعی و سیاسی بسیاری به دنبال دارد، چرا که حتی به وحدت ملی ضربه می زنند و در این میان نماینده حوزه ارامنه مجلس محتوای "اکسیدان" را هنجارشکنی می داند و "مادر قلب اتمی" را توهین آمیز و باید متولیان امر و در رأس آن ها وزیر ارشاد خود را پاسخگوی مطالبات و دغدغه مندی های اقشار مختلف مردم بدانند و از این موضوع به راحتی عبور نکنند.
سرپرست پایگاه نوشیجان در ملاير:
سرپرست پایگاه نوشیجان در ملاير گفت: پرونده ثبت جهانی اثر تاریخی نوشیجان با همکاری دانشکده هنر و معماری دانشگاه بوعلی سینا و گروه باستان‌شناسی این دانشکده در حال انجام است.
فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان خبر داد:
فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان از برگزاری تجمع بزرگ بانوان تویسرکانی در حمایت از حکم عفاف و حجاب در روز چهارشنبه 21 تیرماه خبر داد و گفت: اشاعه حجاب و عفاف، غیرت علوی و حیای فاطمی در جامعه سدی در برابر نفوذ فرهنگ شوم غربی ها است.
در همایش ملی راهیان نور
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: به یک تغییر راهبردی اساسی در بسیج نیازمندیم و باید سمت و سوی فعالیت‌ها را به سمت خدمات اجتماعی سوق دهیم.
تندباد ترویج بی حجابی در فیلم های تلویزیونی و سینمایی؛
در حالی که برخی از فیلم های سینمایی و تلویزیونی کم کم و به نرخی آرام و به اصطلاح زیرپوستی از نظر پوشش بازیگران و محتوای برنامه ای به سمت فیلم های غربی و ترکیه ای می روند و جوانان را همراه خود به یک دوگانگی فرهنگی می کشانند، به نطر می رسد وزارت ارشاد در اینجا خود نیازمند ارشاد شده است چرا که با مجوزها و حمایت های آنان است، که شاهد این گونه رفتارها هستیم.

صفحه‌ها