آخرین اخبار

پربیننده ها

10. شهريور 1398 - 6:24   |   کد مطلب: 31545
یکی از بسیجیان نخبه تویسرکانی به همراه دوستان خود، با بهره گیری از تکنولوژی "AR" طرح هوشمند سازی کتاب ها در تمامی زمینه های فرهنگی، اجتماعی و آموزشی را اجرایی کرده است.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ بسیج و بسیجیان در پیشبرد اهداف نظام با روحیه جهادی خود در تمامی عرصه ها نقش پررنگی داشته و دارد، چه در زمینه جهاد فرهنگی و چه در تولید علم و در راستای نهضت خدمت رسانی به عامه مردم.

گاهی بسیجیان با پوشیدن لباسی  به رنگ خاک وارد میدان عمل می شوند و در صحنه های دفاع مقدس حضور می یابند، گاهی در لباس سازندگی برای کمک رسانی و اقدامات جهادی در مناطق محروم حاضر می شوند و گاهی در زمینه علم همچون شهید احمدی روشن ها برای اعتلای انقلاب اسلامی هسته های علمی را می شکافند و از علوم روز با رویکرد صلح و توسعه برای مقاصد و اهداف انقلاب اسلامی بهره برده و گام های مؤثری بر می دارند.

گاهی هم شده با تلفیق محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال به منظور تحقق منویات و تبیین کلام رهبر معظم انقلاب بر فعالیت هایی با محوریت اقتصاد مقاومتی تأکید دارند.

و حال این روزها شاهد هستیم که تعدادی از بسیجیان تویسرکانی بابهره گیری از علم روز  دنیا دست به تولید نرم افزارهایی زده اند که زمینه ساز ارتقای فرهنگ یک جامعه در تمامی ابعاد است.

ازاین رو به گفت و گو با «محمد محمدظاهری» مسئول گروه انفورماتیک شهید عینعلی تویسرکان می پردازیم، او که دانشجوی دکترا است به همراه دیگر دوستان خود از جمله باقری و جعفری از دانشگاه تربیت مدرس آستین های همت خود را بالا زده اند و به ساخت نرم افزاری اندرویدی برای گوشی های همراه با عنوان "هوشمند سازی کتاب ها با استفاده از تکنولوژی AR" روی آورده اند.

محمدظاهری در این باره در گفت وگو با خبرنگار رودآور، از اهتمام تیم همراه او برای هوشمندسازی کتاب ها و متن های مختلف با بهره گیری از دوربین گوشی های همراه می گوید، آنجا که نیاز جامعه امروزی درک مفاهیم و معانی فرهنگ ایثار و شهادت و درست آموختن آموزش های متعدد است.

او می گوید: بسیار پیش آمده که همراه با کتابی یک یا چند سی.دی هم به برای درک مفاهیم و محتوای کتاب خواه فرهنگی باشد خواه آموزشی و سرگرمی ارائه می شود، با وجود آن که می توان تنها با نصب یک نرم افزار متناسب با کتاب بر روی گوشی های همراه ویدئوهای مرتبط با صفحات مختلف کتاب را مشاهده کرد.

این نخبه بسیجی تویسرکانی افزود: این نرم افزار به گونه ای متناسب با هر کتابی طراحی شده، که به طور مثال دوربین گوشی همراه روشن باشد و آن را بر روی صفحه ای از کتاب انقلاب اسلامی و یا دوران دفاع مقدس بگیریم، به صورت هوشمند ویدئوهای مرتبط با آن صفحه را پخش می کند که می تواند یک فیلم درباره یک عملیات در دوران دفاع مقدس باشد.

محمدظاهری تصریح کرد: از این تکنولوزی همچنین می توان در آموزش و پرورش بهره گرفت، تا جایی که کتاب های درسی برای دانش آموزان جذابیت بیشتری داشته باشند و آنان ویدئوهای مناسب تحصیلی  متناسب با دروس خود را هم در اختیار داشته باشند، بدون آن که نیازمند سی.دی و یا رایانه باشند.

وی عنوان کرد: از این نرم افزار به ویژه می توان در مراکز فنی و حرفه ای استفاده مطلوبی برد، در حوزه های مختلفی از جمله برق، خودرو و یا منبت کاری.

این نخبه جوان تویسرکانی اظهار کرد: هنر منبت کاری در تویسرکان با توجه به ظرفیت های درخور توجه این شهرستان زمینه ساز مناسبی برای ایجاد اشتغال است و اگر ویدئوهای آموزشی این رشته همراه با کتاب های آموزشی از طریق این تکنولوژی آموخته شود، اثربخشی بالایی در انتقال سریع مطالب دارد.

محمدظاهری از مسئولان خواست تا او و تیم همراهش را در به نتیجه رسیدن نهایی طرح یاری کنند.

وی ادامه داد: مسئولان متولی امر در حوزه های فرهنگ، اجتماعی و اموزشی می توانند از این روش در سرعت انتقال مفاهیم و محتوای کتاب های مختلف و اثربخشی بیشتر و بهتر بهره لازم را ببرند.

به گزارش رودآور؛ کم نیستند از این نخبگان بسیجی که برای توسعه و پیشرفت در کارشان حمایت مسئولان را می خواهند، با این وجود اینان با روحیه جهادی که دارند، حتی اگر مورد حمایت هم قرار نگیرند با کمترین امکانات برای ارتقا و توسعه ایران اسلامی گام های مؤثری برمی دارند.

"لینک فیلم در آپارات"

زنگنه

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان