پیغام خطا

  • فایل نمی‌تواند ایجاد شود.
  • فایل نمی‌تواند ایجاد شود.

آخرین اخبار

پربیننده ها

13. ارديبهشت 1398 - 22:40   |   کد مطلب: 18653
با وجود اهمیت و ضرورت بالای خوردن مواد غذایی حاوی انواع ویتامین‌ها، یکی از آنها می‌تواند منجر به ایجاد عارضه‌های پوستی در برخی افراد دارای حساسیت پوست شود.

به گزارش خبرنگار  رودآور به نقل از باشگاه خبرنگاران کارشناسان به تازگی دریافته‌اند یکی از ویتامین‌های بسیار ضروری برای بدن به نام ویتامین B12 نقش مهمی در ایجاد آکنه و جوش های پوستی دارد. گفتنی است، ‌یک ارتباط مستقیم بین این ویتامین مهم و بروز جوش صورت وجود دارد. 

 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، کارشناسان بر این عقیده هستند که مصرف ویتامین B12 سبب تغییر فعالیت باکتری‌های موجود در روی سطح پوست و بروز جوش می‌شود. 

 

ویتامین b12 در مواد غذایی مانند جگر گاو و گوسفند، ماهی، تخم مرغ و محصولات لبنی وجود دارد. 

 

آکنه صورت حتی در افرادی که مکمل‌های ویتامینی حاوی ویتامین B12  مصرف می‌کنند نیز به وجود می‌آید. 

 

بر اساس این مطالعه، مصرف ویتامین B12 سبب تغییر متابولیکی بر سطح پوست و ترشح ترکیبات التهابی از سوی باکتری‌های موجود بر روی پوست می‌شود. 

 

البته تیم تحقیقاتی از دانشگاه کالیفرنیا که بر روی این پروژه مطالعه می کنند اعلام کرده‌اند اثر التهابی ویتامینB12 بر روی تمام افراد یکسان نیست. 

 

ویتامین B12 نقش کلیدی در عملکرد طبیعی مغز و سیستم عصبی بدن دارد و ویتامین مولد سلول‌های قرمز خونی است. 

 

کارشناسان بروز آکنه تحت تاثیر مصرف ویتامین B12 را بر روی 10 داوطلب آزمایش کرده و بروز آکنه در آنها را مشاهده کرده‌اند. 

 

بر این اساس کارشناسان امیدوار هستند در آینده نسل جدیدی از داروهای ضد آکنه را تولید کنند که در آن از طریق تغییرات در ویتامین B12 بتوانند اثرات التهابی بر سلول‌های پوستی و بروز آکنه باکتریایی را مهار و کنترل کنند. 

 

پزشکان در عین حال به افراد توصیه می‌کنند تا تحت نظارت پزشک از محصولات غذایی طبیعی حاوی ویتامین B12 استفاده کنند اما با شستشوی صورت، عدم مجاورت طولانی با نور خورشید، استفاده مرتب از ضد آفتاب، پرهیز از خوردن غذاهای پرچرب و شیرین و همینطور جلوگیری از بروز استرس، سطح پوست خود را در وضعیت طبیعی نگهداری کنند تا مانع از بروز آکنه‌های باکتریایی و التهابی شوند. 

 

 

 

انتهای پیام/ 

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان