آخرین اخبار

پربیننده ها

28. مرداد 1398 - 2:20   |   کد مطلب: 19422
خیلی از مردم مبالغ هنگفتی بابت کرمهای ضد چروک صرف می کنند که تاثیر آنها نامعلوم است.

به گزارش رودآور به نقل از خانواده ایرانی،  امروزه دغدغه بسیاری از ما بالا رفتن سن و پیدا شدن چین و چروک روی پوست صورتمان است. خیلی از مردم مبالغ هنگفتی بابت کرمهای ضد چروک صرف می کنند که تاثیر آنها نامعلوم است. دانشمندان و متخصصان پوست طی تحقیقات جدید چند راه کارآمد برای این مضمون پیشنهاد کرده اند:

- به پشت بخوابید! چروکهایی که روی سطح پوست به وجود می آیند به راحتی محو نمی شوند، خوابیدن به سمت چپ یا راست باعث به وجود آمدن چروک روی گونه ها و چانه می شود،خوابیدن به روی صورت باعث به وجود آمدن چروک های عمیق روی پیشانی می شود، بنابراین برای جلوگیری از به وجود آمدن چروکهای جدید همیشه به پشت بخوابید.

 

چند راه مفید و هیجان انگیز برای کاهش چروک دور چشم

- ماهی بخورید؛ به ویژه ماهی سالمون. ماهی سالمون و دیگر ماهیهایی که در آبهای سرد پرورش میابند، منبع بسیار غنی ازپروتئین هستند که یکی از اجزای بنیادین سازنده پوست است، همچنین دارای مقادیر بسیار زیادی روغن Omega-3 هستند که پوست را زنده و شاداب نگه می دارد.

- چشمان خود را نیمه باز نگه ندارید! در صورتیکه چشمتان ضعیف است حتما از عینک برای مطالعه استفاده کنید، زیرا در غیر اینصورت مچاله کردن ماهیچه های دور چشم باعث ایجاد چروکهای عمیق در لایه زیزین اطراف چشم می شود. پس چشمان خود را باز باز نگه دارید، و در مورد عینک مطالعه خود دقت کنید که از پوست اطراف چشم شما در مقابل آفتاب و مچاله شدن به خوبی محافظت کند.

- از کرم ضد چروک زیاد استفاده نکنید! کرم دور چشم که حاوی اسیدهای هیدرو اکساید است؛ سلولهای مرده سطح پوست را از بین می برد، منافذ دور چشم را می پوشاند، و از پدیدار شدن چین و چروک مخصوصا اطراف چشم جلوگیری می کند و ضد چروکهای قوی حتی کلاژن سازی هم می کنند. در عین حال مصرف زیاد این کرمها پوست را بسیار در مقابل آفتاب حساس می کند که خود عاملی برای چین و چروک است. بدین منظور روزانه مقدار کمی کرم ضد چروک استفاده کنید.

- صورت خود را زیاد نشویید! کرم مرطوب کننده را به صورت ضربه ای به پوست صورت و به ویژه دور چشم خود بزنید. پوست صورت خود را دو بار در روز با صابون حاوی مرطوب کننده بشویید، و در غیر این صورت حتما از ژل یا کرمهای مخصوص شستشو استفاده کنید.

 

چند راه مفید و هیجان انگیز برای کاهش چروک دور چشم

- به دور چشم خود کرم ویتامین C بزنید! بسیاری از مطالعات نشان داده که کرمهای حاوی ویتامین C مقدار کلازن موجود در پوست را بالا می برند، از پوست در مقابل اشعه UVA و UVB محافظت می کنند، لکه های سیاه روی پوست را کمرنگ می کنند، ناهمواریهای پوست را کاهش می دهند و قرمزی پوست را کم می کنند.

 

چند راه مفید و هیجان انگیز برای کاهش چروک دور چشم

- در رژیم غذایی خود از سویا استفاده کنید! سویا نقش بسار مهمی در جوان به نظر آمدن و حفاظت از پوست شما دارد. همچنین، تحقیقات اخیر نشان داده که سویا به عنوان یک مکمل غذایی مورد نیاز برای محافظت پوست در مقابل نور آفتاب و آسیبهای ناشی از آن می تواند استفاده شود. همچنین می تواند باعث ترمیم ساختار پوست و یکنواختی آن شود.

 

چند راه مفید و هیجان انگیز برای کاهش چروک دور چشم

- تا می توانید نوشیدنیهای حاوی نسکافه و کاکائو بخورید! در تحقیقات اخیر توشیدنیهای حاوی کاکائو و نسکافه به عنوان نوشیدنیهای ضد چروک شناخته شده اند. این دو ماده دارای مقادیر زیادی آنتی اکسیدان هستند از پوست در مقابل آسیب محافظت می کنند، جریان خون را به سلولهای سطح پوست هدایت می کنند، پوست را مرطوب نگه می دارند و باعث می شوند پوست شفاف تر و لطیف تر به نظر برسد. پس؛ از این نوشیدنیها لذت ببرید!

 

چند راه مفید و هیجان انگیز برای کاهش چروک دور چشم

- به موقع بخوابید! یکی از عوامل مهم در ایجاد و روند پیری، دیر خوابیدن است. بدن انسان به صورت طبیعی به 8 ساعت خواب در شبانه روز نیاز دارد. و مهم این است که این 8 ساعت در چه بازه ای باشد. بهترین ساعت برای خوابیدن یازده شب است، زیرا از این ساعت به بعد بسیاری از هورمونهای مورد نیاز بدن برای ترمیم و جوان سازی پوست ترشح می شوند.

به طور کلی، اگر واقعا می خواهید پوستی شاداب و جوان داشته باشید؛ از قرار گرفتن مستقیم در برابر اشعه آفتاب خودداری کنید، از عینکهای آفتابی مناسب استفاده کنید، سیگار و دخانیات استعمال نکنید، به طور منظم از کرمهای مرطوب کننده استفاده کنید.

مترجم : الناز علیزده  - گروه ترجمه خانواده ایرانی

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما