آخرین اخبار

پربیننده ها

3. آبان 1395 - 7:53   |   کد مطلب: 24770
مسئول بسیج سازندگی همدان گفت: همه باید در عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی سهمی داشته باشند و بی تردید با یک جا نشستن پیشرفتی حاصل نمی شود، چرا که پویایی اقتصاد هر جامعه ای ارتباط مستقیم با ایده پردازی، فعالیت، کار و تلاش و پشتکار دارد.

به گزارش رودآور، «شهرام صادقی» عصر روز گذشته در همایش مسئولان سازندگی حوزه ها و پایگاه های مقاومت شهرستان تویسرکان گفت: فعالیت در عرصه های اردوهای جهادی، عمرانی و اقتصاد مقاومتی سه محور اصلی و اولویت های بسیج سازندگی است.

وی اظهار کرد: توجه به اقتصاد درون زا برای پیشرفت استان و در نهایت کشور یک اصل است و بسیج سازندگی برنامه های خود را بر همین اصل، بنا نهاده است.

مسئول بسیج سازندگی همدان با بیان اینکه حتی اردوهای جهادی نیز با نگاه اقتصاد مقاومتی در حال اجرا است، افزود: ساخت خانه عالم و خانه بهداشت، کمک به بازسازی مساجد و حسینه ها و حتی کمک به ساخت واحدهای مسکونی نیازمندان در روستاهای مناطق محروم از فعالیت های اثربخش جهادگران در اردوهای جهادی است.

صادقی عنوان کرد: همه باید در عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی سهمی داشته باشند و بی تردید با یک جا نشستن پیشرفتی حاصل نمی شود، چرا که پویایی اقتصاد هر جامعه ای ارتباط مستقیم با ایده پردازی، فعالیت، کار و تلاش و پشتکار دارد.

وی تصریح کرد: اعطای تسهیلات اقتصاد مقاومتی برای راه اندازی و یا فعالیت دوباره واحدهای تولیدی و کارگاه های کوچک زودبازده و همچنین برگزاری دوره های آموزشی به منظور هدایت کارآفرینان به سمت تولید با کیفیت و انتقال تجربیات آنان به دیگران، از جمله برنامه هایی است که چندین سال است توسط بسیج سازندگی انجام می شود.

مسئول بسیج سازندگی همدان با تأکید بر اینکه فرهنگ سازی و تبیین اصول و ارکان اقتصاد مقاومتی نیازمند همت همگان به ویژه بسیجیان است، افزود: مسئولان سازندگی در پایگاه های مقاومت می توانند حتی در دورترین مناطق شهرستان ظرفیت های اقتصادی و تولیدی آن منطقه را شناسایی کنند و با تشویق اهالی به فعالیت در آن عرصه، بسترهای ایجاد اشتغال را فراهم سازند.

صادقی تصریح کرد: به طور مثال در منطقه ای کشت زعفران می تواند درآمدزایی خوبی داشته باشد و در این جا بسیجیان می توانند مردم را به کاشت زعفران ترغیب کنند و البته آن هم با برگزاری دوره های آموزشی متناسب با فعالیت هایی که قرار است انجام شود تا اقدامات اصولی پیش رود.

فاطمه زنگنه

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال تلگرام رودآور
شهید شاخص سال  97تویسرکان
معرفی شهرستان تویسرکان
آب و هوای تویسرکان
سایت مفتح
شبکه اطلاع رسانی دانا
همدان پرس
صندوق خیریه
صدای دانشجو
همدان ورزش