آخرین اخبار

12. بهمن 1398 - 0:25   |   کد مطلب: 26507
روایتی دیگر از لحظه ورود امام(ره) به ایران از زبان فرزند شهید مفتح:
در جوار مزار شهدا، پایه های حکومت اسلامی بنا شد/روزی که امام(ره) بر قلب تپنده ملت فرود آمد
شهید مفتح با تصمیم دیگر دوستان از روزها قبل برای حفاظت از جان امام خمینی(ره) علاوه بر تعیین انتظامات، از موتورسوارانی هم برای اسکورت خودوریی که امام(ره) را از سالن فرودگاه به بهشت زهراء می آورد درنظر گرفته بودند، اما با توجه به خیل عظیم جمعیت عاشق، که عاشقانه منتظر دیدن امام بودند وسعی می کردند تا لحظه ای هم شده ایشان را از نزدیک ببیند موتورسواران کم کم دور شدند و امام(ره) در قلب ملت فرود آمد.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ امروز 12 بهمن ماه است، سالروز روزی تاریخی در انقلاب اسلامی ایران، است، سالروز ورود امام خمینی(ره) به کشورمان.

در آن روزها و در هوای سرد بهمن ماه حتی با وجود مخالفت های بختیار، نخست وزیر دست نشانده و عوامل رژیم ستم شاهی پس از تصمیم به عزم بازگشت امام (ره) به میهن، ستادی در تهران برای استقبال از وی تشکیل می شود، ستادی که مسولیت اجرایی آن بر عهده شهید آیت الله دکتر مفتح بود.

از این رو به گفت و گو با فرزند شهید مفتح درباره آن روز و لحظه ورود امام(ره) می پردازیم.

«محمدمهدی مفتح» در گفت و گو با خبرنگار رودآور می گوید: که در آن روزها 21 بودم و به عنوان یکی از انتظامات دست در دست دیگر دوستان خود حلقه زده بودیم و وظایفی را که به ما محول کرده بودند انجام می دادیم.

وی عنوان کرد: با توجه حضور فعال و پر تحرک شهید آیت الله دکتر مفتح در جریانات انقلاب اسلامی  در همان ایام بهمن من هم از چگونگی اقدامات وی مطلع می شدم.

شهید مفتح، مسئول اجرایی ستاد استقبال از امام(ره) شد

وی اظهار کرد: پس از آن که مشخص شد امام عزم بازگشت به ایران دارند شهید مطهری، شهید محلاتی و شهید مفتح و دیگر بزرگان و روحانیون با تشکیل ستاد استقبال زمینه این حضور را فراهم کردند، باید طوری برنامه ریزی می شد تا بتوانند وسایل اسکان و پذیرایی حضور میلیونی مردم از سراسر ایران را برنامه ریزی و مهیا کنند، گرچه بسیاری از مردمی که از شهرهای دیگر آمده بودند به منزل اقوام ودوستان خود هم رفتند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه افزود: ستاد استقبال نگران بودند که مبدا دولت بختیار که هنوز به عنوان نخست وزیر شاه حکومت می کرد مشکلاتی ایجاد کند از این رو تمام جوانب را بررسی کردند تا لحظه تاریخی ورود امام(ره) به فرودگاه، را خاطره ساز کنند.

استقبال میلیونی مردم از امام(ره)

مفتح گفت: در آن روز و در میان استقبال و جمعیت بیشمار مردم برای انتقال امام از محل باند فرود هواپیما تا سالن فرودگاه مهرآباد، خودوریی می بایست که راننده آن قابل اطمینان باشد، از این روز شهید مفتح به مرحوم طاهری می گوید خودروی خود را همراه اورده ای و در میان آن همه شلوغی وی بنز آبی رنگش را به محل فرود می آورد و به طور قطع شما تمامی این صحنه را از صدا و سیما دیده اید، استقبال آنقدر با شکوه بود که اشک در چشمان همه جاری شد.

جمعیت مشتاق موتورسوران محافظ را هم کنار زدند/امام(ره) در قلب ملت، فرود آمد

وی تصریح کرد: شهید مفتح با تصمیم دیگر دوستان از روزها قبل برای حفاظت از جان امام خمینی(ره) علاوه بر تعیین انتظامات، از موتورسوارانی هم برای حرکت در اطراف خودوریی که امام را از سالن فرودگاه به بهشت زهراء می آورد درنظر گرفته بودند، اما با توجه به خیل عظیم جمعیت عاشق، که عاشقانه منتظر دیدن امام بودند وسعی می کردند تا لحظه ای هم شده ایشان را از نزدیک ببیند موتورسواران کم کم دور شدند و امام(ره) در قلب ملت فرود آمد.

مفتح عنوان کرد: بعد از آنکه شهید مفتح مطمئن شدند خطری امام را تهدید نمی کند برای آماده سازی و اطمینان از مهیا بودن شرایط برگزاری سخنرانی امام(ره) با شهیدان آیت الله صدوقی و آیت الله مطهری روانه بهشت زهراء شدند.

مردم لحظه ای برای دیدار آرام نمی گرفتند

وی گفت: در آن روز آن قدر استقبال مردم بی نظیر بود و می خواستند از نزدیک چهره نورانی حضرت امام را مشاهده کنند که در ابتدا شهید آیت الله صدوقی و بعد شهید آیت الله مطهری با حاضر شدن پشت تریبون ازمردم خواستند اجازه دهند تا امام(ره) به جایگاه سخنرانی حضور بیایند و در این میان انتظاماتی هم تعیین شده بودند که دست در دست یکدیگر جمعیت را هدایت می کردند.

پایه های حکومت اسلامی را در جوار مزار شهدا بنا شد/ تعیین دولت با پشتیبانى ملت‏

فرزند شهید مفتح عنوان کرد: و امام آن سخنرانی پر معنا و مفهوم و تاریخی خود را ایراد کردند، سخنرانی که هر جمله و حتی هر کلمه آن برگرفته از اعتقاد راسخ ایشان بود چه آن جا که درباره خانواده شهدا با لطافت و ظرافت حرف به میان آمد و چه آنجا که قاطعانه حرف از تشکیل دولت اسلامی زدند و پایه های حکومت اسلامی را در جوار مزار شهدا بنا نهادند.

مفتح در ادامه سالروز ورود تاریخ ساز امام خمینی(ره) به رهبر و ملت شریف ایران تبریک و تهنیت گفت.

 

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱
برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان