آخرین اخبار

پربیننده ها

17. خرداد 1396 - 17:06   |   کد مطلب: 28862
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حادثه تلخ ترویستی امروز در پایتخت و به شهادت رسیدن ومجروح شدند تعدادی از هم وطنانان عزیز کشورمان گفت: حضور سپاه واستفاده آنان از سلاحی ویژه برای به هلاکت رساندن تروریست ها سبب ساز برقراری امنیت در مجلس شد و حرم شد.

«ابوالفضل حسن بیگی» در گفت و گو با خبرنگار رودآور با اشاره به حادثه تروریستی صبح تا ظهر امروزدر مجلس و حرم امام(ره)، گفت: ساختمان مجلس چهار درب دارد و یک درب مخصوص مراجعات مردمی است که از آن درب مردم به  ساختمان هفت طبقه ای که ضلع شمالی مجلسی است می روند و در زمانی که نمایندگان نیستند ویا در جلسات علنی مجلس حضور دارند مردم به منشی های نمایندگان مراجعه می کنند و امور مربوطه را پیش می برند.

تروریست در ابتدا یک پاسدار را به شهادت می رسانند

وی اظهار کرد: صبح امروز ساعت حدود 10 و 20 دقیقه یک نفری مراجعه می کندتااز گیت ورودی وارد شود پاسدار جلوی اورا می گیرد و نفر دوم پاسدار را به شهادت می رساند، دراین حال سه نفر دیگر پوشش خود را برداشته ومردمی را که آنجا بودند به رگبار می بندند، مردم از یکدیگر جدا می شوند و به ساختمان مجلس می آیند.

تروریست ها مردم را در راه پله به رگباربستند/سپاه سریعاً وارد عمل شد

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: بخشی از طبقه پنجم ساختمان نمایندگان اداری است و تروریست ها به راه خود ادامه می دهند تا به طبقه اول و دوم می روند و در طول مسیر و در راه پله ها هم مردم را به رگبار می بندند و تعدادی را مجروح و یا شهید می کنند.

حسن بیگی عنوان کرد: در اینجا سریعاً سپاه وارد عمل شد و در این زمان از پایین به سمت بالا پاکسازی را انجام می دهد و از طرف دیگر با یکی از آسانسود ها به طرف طبقه هفتم رفتند و تروریست ها را تعقیب کردند تا آن که تروریست ها به در طبقه چهارم می رسند و اما سپاه به سرعت 6 طبقه را پاکسازی می کند.

مردم به دفاتر نمایندگان پناه می برند/یکی از تروریست محاصره شده خود را منفجر می کند

وی یادآور شد: تمامی دفاتر دستور می گیرند که درب های ورودی خود را ببندند ومردم در اتاق ها محبوس می شوند تا از تیررس تروریست ها در امان باشند  و در نهایت تروریست هابه دو اتاق از دفاتری که موفق نشده بودند درب های ورودی خود را بندند وارد شدند و به داخل دفاتر رفتند، دراینجا بود که یکی از این تروریست به ضلع غربی و انتهای ساختمان می رود که در آنجا زمانی که می بیند در محاصره قرار دارد ودر کنار پنجره طبقه چهارم است و نمی تواند فرار کند، خودش را منفجر می کند و به دلیل آن که فاصله اش با مردم و پاسداران زیاد بود تنها خودش به هلاکت می رسد.

تروریست ها با شکستن پنجره ها به مردم رهگذر بیرون از از ساختمان هم شلیک کردند

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: تروریست هاکه به داخل دو اتاق از دفاتر رفته بودند پنجره ها را می شکنند و مردم اطراف را به رگبار می بندند که در آن جا هم تعدادی شهید و مجروح می شوند.

ساعت 13 به بعد ساختمان مجلس تخلیه می شود

 حسن بیگی گفت: سپاه در ابتدا با توجه به آن که جان مردم در خطر بود به طور مستقیم وارد نمی شود با این حال و این شلوغی ها شاهد هستیم که تاساعت 13 جلسه علنی مجلس در ابتدا با نایب رییس مجلس و پس از آن با خود لاریجانی رییس مجلس اداره می شود تا آن که با حضور سردار جعفری و غیب پرور و توصیه سپاه مبنی بر تخلیه ساختمان ساعت 13 به بعد هم مردم و هم نمایندگان از ساختمان خارج می شوند.

وی اظهار کرد: پس از تخلیه بخشی از ساختمان سپاه با نقشه ای جدید وارد میدان می شود چرا که در ابتدا هر آن احتمال داشت تروریست ها با کمربند انتحاری تعداد بیشتری را به شهادت برسانند، در این نقشه نیروهای سپاه از ساختان های اطراف ومشرف به طبقه چهارم یعنی ساختمان های ارشاد، برنامه و بودجه و روزنامه جمهوری اسلامی همه چیز را در کنترل خود گرفتند.

سپاه از سلاح ویژه برای هلاکت تروریست ها استفاده کرد

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: در سال های اخیر وزارت دفاع سلاح های جدید، ویژه و منحصر به فردی ساخته است و با اطمینان از آن که می تواند طوری تروریست ها را به هلاکت برساند تا تروریست ها حتی با بمب ساعتی به مردم اطراف آسیب نرساند،  هر سه تروریست را در اتاق های جدا از هم دیگر پس ا زآن که تسلیم نشدند مورد هدف قرار دادند و به هلاکت رساندند.

حسن بیگی تصریح کرد: به هلاکت رساندن تروریست ها بااین اسلحه ویژه طوری بود که حتی مردمی که در اتاق های مجاور محبوس شده و درب ها را به روی خود بسته بودند از به هلاکت رسیدن آنان مطلع نشدند و زمانی که نیروهای سپاه درب می زدند تا مردم خارج شوند آنان تصور می کردند که نیروهای خودی نیستند و بلکه تروریست ها هستند که  می خواهند مردم را فریب دهند و در نهایت تا آن که با بیان جملاتی به مردم اطمینان می دهند که تروریست ها به هلاکت رسیده اند و مردم درب ها را باز کردند.

منشی من هم یکی از افراد محبوس بود/با پیامک به منشی خود گفتم نیروهای سپاه پشت درب است، باز کنید

وی عنوان کرد: یکی  از این افرادی که در طبقه چهارم محبوس شده بود منشی خود من بود که من با پیامک با او در تماس بودم و درتمام مدت حوادث را به او اطلاع داده یا او نیز با پیامک با من در تماس بود، چرا که نمی توانست با صدای بلند صحبت کند تا تروریست ها او را متوجه او نشوند و در آخر زمانی که به او اطمینان دادم که نیروهای سپاه پشت درب هستند درب را باز کرد.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه به حادثه تروریستی مرقد مطهر هم اشاره کرد و گفت: خوشبختانه قبل از ورود به حرم این دو تروریست که یکی از آن ها یک زن بود به هلاکت می رسد و اما در محوطه حرم هم تعدادی از هم وطنانان عزیزمان مجروح و شهید می شوند.

حسن بیگی افزود: تا آن جایی که مطلع هستم یک پاسدار و هفت نفر از مردم عادی در این دو حادثه تروریستی به شهادت رسیدند.

زنگنه

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه‌ها

اگر سپاه نبود کشور هم نبود ای فرمایش امام خمینی را باید برای دولتیها گوشزد کرد تا حرف بیهوده نزنند

دیدگاه شما

کانال تلگرام رودآور
شهید شاخص سال  97تویسرکان
معرفی شهرستان تویسرکان
آب و هوای تویسرکان
سایت مفتح
شبکه اطلاع رسانی دانا
همدان پرس
صندوق خیریه
صدای دانشجو
همدان ورزش