آخرین اخبار

پربیننده ها

25. خرداد 1396 - 10:18   |   کد مطلب: 29012
فرماندار تویسرکان گفت: با توجه به ظرفیت های طبیعی و گردشگری سرکان، این شهر بی تردید به طرح جامع توسعه گردشگری در راستای رونق بخشی هر چه بیشتر در تمامی زمینه ها به ویژه در مسائل اقتصادی و اشتغال نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ «حبیب مومیوند» در نشست با نمایندگان هیئت های مردمی شهر سرکان از اتمام طرح مطالعاتی پروژه آب بند بریوه در این شهر خبر داد و گفت: امید است با تخصیص اعتبار برای این پروژه عملیاتی اجرایی آن در سال جاری آغاز شود.

وی اظهار کرد:  با توجه به ظرفیت های طبیعی و گردشگری سرکان، این شهر بی تردید به طرح جامع توسعه گردشگری در راستای رونق بخشی هر چه بیشتر در تمامی زمینه ها به ویژه در مسائل اقتصادی و اشتغال نیاز دارد و برای بهره مندی از توانمندی سرمایه داران در این حوزه باید برنامه ریزی کرد.

فرماندار تویسرکان در ادامه به تخصیص اعتبارات لازم در راستای حوزه ورزش و امکان ورزشی شهر سرکان هم اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در این زمینه اعتبار مناسبی در سال جاری تخصیص داده شده است.

به گفته عربی یکی از همشهریان تویسرکانی کم عرض بودن خیابان ها، مهاجرت و درآمد پایین شهرداری را می توان به عنوان بخشی از مشکلات اهالی این شهر نام برد و اما در طرف مقابل وجود باغات پربار، جاذبه گردشگری کمربسته و آبشار اللو از ظرفیت های این شهر زیبا و توریستی است.

به گزارش رودآور؛ در دامنه جنوبی کوهستان الوند و در دامنه شیب های تندی که در انتهای به قله یخچال (گاو بره) ختم می شود دره سرکان قرار گرفته. امتداد این دره شمالی- جنوبی می باشد و به علت این موقعیت در تمام طول روز از تابش نور خورشید برخوردار است، در گستره دره ابتدا روستای آرتیمان، و بعد از آن شهر سرکان واقع شده.

سرکان یکی از خوش آب و هوا ترین دره های الوند است که رودخانه پر آب آن نیز در طول دره جاری است و سبب به وجود آمدن باغات و انواع درختان میوه در آن شده است.

از جمله این باغات می توان به  گردو ، گیلاس، آلبالو، آلو ، زردآلو، توت، بادام و سیب سرخ که در سرتاسر دره دیده می شود، اشاره کرد.

رود سرکان از قله شاه نشین بزرگ (از قلل الوند) سرچشمه می گیرد و پس از دریافت چشمه سارهای اطراف دره به سمت جنوب جریان می یابد و از داخل شهر سرکان و مجاورت پیر کمر بسته عبور کرد و از طریق کرزان رود به قلقل رود متصل می شود.

 

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال تلگرام رودآور
شهید شاخص سال  97تویسرکان
معرفی شهرستان تویسرکان
آب و هوای تویسرکان
سایت مفتح
شبکه اطلاع رسانی دانا
همدان پرس
صندوق خیریه
صدای دانشجو
همدان ورزش