آخرین اخبار

پربیننده ها

28. خرداد 1396 - 21:05   |   کد مطلب: 29073
رئیس هیات شطرنج استان همدان گفت: امسال پیش از برگزاری جام اوپن ابن‌سینا، مسابقات شطرنج قهرمانی بلیتس کشور و جشنواره شطرنج آقایان کشور در همدان برگزار خواهد شد.

به گزارش رودآور؛ احمد علی‌بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان، با بیان اینکه میزبانی از جام معتبر و بین‌المللی ابن‌سینا برای استان همدان یک افتخار محسوب می‌شود، اظهار داشت: جلسات متعددی پیرامون جام اوپن ابن‌سینا با مسئولان استانداری و اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار کرده‌ایم و امیدواریم بتوانیم با حمایت مسئولان استانی و فدراسیون میزبان شایسته‌ و ارزنده‌ای برای این رقابت‌های مهم باشیم.

وی افزود: جام اوپن ابن‌سینا حالا به یکی از رویدادهای معتبر کشورمان تبدیل شده و فدراسیون نگاه ویژه ای به این رقابت‌ها دارد و بسیاری از شطرنج بازان بزرگ کشور و حتی جهان علاقمند حضور در این رقابت باکیفیت و بین‌المللی هستند.

رئیس هیات شطرنج استان همدان تصریح کرد: امسال پیش از برگزاری جام اوپن ابن‌سینا، مسابقات قهرمانی بلیتس کشور و جشنواره شطرنج آقایان کشور که حکم انتخابی تیم ملی را دارد، در همدان برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: برگزاری رقابت‌های بزرگی چون جام ابن‌سینا ثمرات مهمی را برای شطرنج همدان به همراه داشته است و نتیجه میزبانی همدان از این جام حضور نفراتی چون شیروف و احسان قائم مقامی و همچنین اضافه شدن شطرنج‌بازان همدانی ریتینگ بالای 2 هزار است که این موضوع را باید به فال نیک گرفت.

علی‌بابایی تأکید کرد: سال94 فقط شطرنج‌بازان 6 کشور خارجی در این رقابت‌ها حضور داشتند اما درج این رقابت‌ها در تقویم 2016 سایت فدراسیون جهانی شطرنج موجب شد تا در سال 95 استقبال کشورهای خارجی به بیش از 2 برابر سال قبل برسد و امسال نیز پیش بینی می‌کنیم تعداد شرکت کنندگان افزایش یابد.

وی در ادامه با اشاره به تأثیر مستقیم برگزاری این‌گونه مسابقات به رشد شطرنج در منطقه، اظهار داشت: هدف ما تبدیل شدن به قطب شطرنج غرب کشور است و با داشتن استعدادهای درخشان در این رشته، رسیدن به این هدف دور از دسترس نیست.

رئیس هیات شطرنج همدان در پایان برگزاری کلاس‌های آموزشی با تدریس احسان قائم‌مقامی استاد بزرگ کشورمان را یکی دیگر از برنامه‌های مهم هیات شطرنج همدان دانست و بیان کرد: در چند سال اخیر حضور این استاد بزرگ شطرنج کشور در همدان نقش مهمی در پیشرفت ورزش استان داشته و امروز استقبال از کلاس‌های آموزشی این رشته ورزشی در همدان افزایش یافته است.

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال تلگرام رودآور
شهید شاخص سال  97تویسرکان
معرفی شهرستان تویسرکان
آب و هوای تویسرکان
سایت مفتح
شبکه اطلاع رسانی دانا
همدان پرس
صندوق خیریه
صدای دانشجو
همدان ورزش