آخرین اخبار

پربیننده ها

21. فروردين 1397 - 21:54   |   کد مطلب: 33696
مدیرکل استاندارد استان همدان با بیان اینکه طی سال گذشته ۶ کد شناسایی واحد تولیدی طلا در همدان صادر شد، گفت: در حال حاضر ۳۷ واحد تولیدی طلا در همدان دارای کد شناسایی معتبر و فعال هستند.

به گزارش رودآور؛ محمد مددی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه فلزات گرانبها بر اساس قانون، مشمول استانداردهای اجباری در حوزه تولید، تمرکز، توزیع و فروش می شوند، گفت: استاندارد به ‌منظور ایجاد قابلیت شناسایی تولیدکنندگان طلا و جواهر به فعالان این عرصه کد شناسایی اختصاص می‌دهد.

مدیرکل استاندارد استان همدان با بیان اینکه  کد شناسایی محل استقرار تولیدکننده را مشخص می کند، گفت: بر این اساس تولیدکننده باید پس از دریافت جواز کسب، تقاضای اخذ کد شناسایی را به اداره کل استاندارد استان مربوطه ارائه کند.

وی ادامه داد: پس از این مرحله اداره استاندارد نسبت به بررسی مستندات و بازدید از محل واحد تولیدی مصنوعات گرانبها و اخذ تعهد از تولید کننده به منظور رعایت مقررات استاندارد اجباری و عیار رسمی مصنوعات تولیدی اقدام می کند.

مددی با بیان اینکه برای هر استانی یک کد شناسایی در نظر گرفته شده است که این کد حرف اول نام آن استان به لاتین است، بیان کرد: برای تولیدات طلای استان همدان کد «H» تعریف ‌شده و درکنار این حرف لاتین یک شماره نیز اولویت و ترتیب صدور کد شناسایی را نشان می‌دهد.

وی در ادامه ضمن تأکید بر این نکته که تمام تولیدکنندگان طلا موظف هستند کد شناسایی بر روی مصنوعاتی که می‌سازند حک کنند، افزود: بر این اساس تولیدات در هر مکانی که عرضه شود، قابل پیگیری خواهد بود.

مددی بااشاره به این نکته که عیارهای رسمی تعریف‌شده برای طلا عیار ۷۵۰، ۸۳۳ و ۹۱۶ است، عنوان کرد: تولید و عرضه مصنوعات طلا خارج از این عیار و بدون کد شناسایی تولیدکننده ممنوع بوده و با فروشنده و تولیدکننده طلا مغایر با عیار رسمی و فاقد کد شناسایی برخورد خواهد شد.

مدیرکل استاندارد استان همدان با بیان اینکه طی سال گذشته ۶ کد شناسایی واحد تولیدی طلا در همدان صادر شد، گفت: در حال حاضر ۳۷ واحد تولیدی طلا در همدان دارای کد شناسایی معتبر و فعال هستند.

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان