آخرین اخبار

پربیننده ها

21. فروردين 1397 - 23:17   |   کد مطلب: 33698
مدیر نظارت بر دارو، فرآورده‌های بیولوژیک و مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه تا جبران کمبود مقطعی قرص ضد فشار خون هیدروکلروتیازید، مردم از خرید تعداد زیاد این دارو، خودداری کنند، گفت: با گران فروشان این دارو برخورد جدی می‌شود.

به گزارش رودآور؛ مرضیه مساعد در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: اگر در داروخانه‌ای قیمت فروش هر ورق از این قرص بیش از 900 تومان باشد،اقدامات لازم برای برخورد با گران فروشی انجام بگیرد.

وی با بیان اینکه در ماه‌های اخیر تغییر اندکی در قیمت این دارو ایجاد شده که آن هم متاثر از تغییر قیمت خرید ماده اولیه این دارو بوده است، تصریح کرد: در هر حال قیمت این دارو باید کمتر از 900 تومان باشد.

مدیر نظارت بر دارو، فرآورده‌های بیولوژیک و مواد مخدر معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: تا کنون مشکل جدی در خصوص کمبود این نوع دارو نداشته‌ایم و اکنون نیز با توزیع مناسب این دارو می‌توان از کمبود و عدم آن در داروخانه‌ها جلوگیری کرد که تنها راه آن توزیع این دارو در تعداد محدود به بیماران است.

مساعد با بیان اینکه در کل دنیا امکان کمبود مقطعی هر نوع دارویی وجود دارد، ابراز کرد: از آن جا که دارو دارای تاریخ مصرف است بنابراین بیش از اندازه نمی‌توان آن را تولید و انبار کرد.

وی با تاکید بر اینکه هیدروکلروتیازید دارویی نیست که کمبودش ما را نگران کند، اظهار داشت: مخالف  توزیع تک ورقی آن به مردم نیستیم اما با گرانفروشی این دارو به شدت برخورد می‌کنیم.

مدیر نظارت بر دارو، فرآورده‌های بیولوژیک و مواد مخدر معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان از مردم خواست تا از زیاده خواهی در خرید این نوع دارو خودداری کنند و حتی در زمانی هم که در کمبود نیستیم ذخیره داروهایی مانند داروهای ضد فشارخون را از یک ماه تا نهایت سه ماه، در منزل داشته باشند.

مساعد با بیان اینکه گاهی تاخیر در انعقاد قرارداد با شرکت‌های دارویی موجب کمبود مقطعی دارو می‌شود، تاکید کرد: امیدواریم در طول روزهای آینده کمبود این داروی ضد فشار خون جبران شود.

به گزارش تسنیم در پی تماس‌های مردم با دفتر خبرگزاری و گلایه از کمبود قرص هیدروکلروتیازید و فروش این دارو به قیمت 1000 تومان در برخی داروخانه‌ها، این گفت‌وگو با مسئول مرتبط استانی انجام شد.

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان