آخرین اخبار

پربیننده ها

24. ارديبهشت 1397 - 15:33   |   کد مطلب: 33793
در کارگاه کارآفرینی و مبادنی کسب و کار که به همت هلال احمر تویسرکان برگزار شد صاحبان طرح های ساخت دستگاه وبارکد خوان ردیابی کودکان، سالمندان وآلزایمری ها، پرورش الاغ و ساخت جعبه داروی هوشمند در راستای استفاده بیماران وسالمندان بی سواد در راستای جلوگیری ازفراموشی مصرف به موقع دارو به ترتیب حائز رتبه های اول تا سوم شدند.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ کارگاه کارآفرینی و مبادنی کسب و کار(بومینو) به مدت 2روز با همت مرکز امور جوانان هلال احمر تویسرکان در هتل فاران برگزار شد.

در این باره «رحمت الله الوندی» رییس جمعیت هلال احمر تویسرکان در گفت و گو با خبرنگار رودآور، گفت: در این کارگاه 6 تیم از اعضای کانون های مختلف این نهاد مشارکت داشتند.

وی اظهار کرد: اعضای این جمعیت طبق اصول ایده کسب و کاری که راه و روش آن را آموخته بودند به ارائه طرح های خود پرداختند تا در نهایت سه تیم، به عنوان تیم های برتر معرفی شدند.

رییس جمعیت هلال احمر تویسرکان افزود: گروه رکسا توانست در جایگاه نخست بایستد، ایده آنان در قالب گروهی پنج نفره ساخت دستگاه وبارکد خوان ردیابی کودکان، سالمندان وآلزایمری ها بود.

الوندی تصریح کرد: همچنین گروه پی دی دانگ که عنوان دومی این دوره از رقابت ها را از آن خود کرد توانست با ایده و طرح پرورش الاغ واستفاده صنعتی، پزشکی، امدادی وایمنی این جایگاه را به دست بیاورد.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه الاغ برای کشور چین ارزشمند است می توان با طرح ریزی این برنامه از سوی این گروه سه نفره در سال های آتی صادرات الاغ به چین داشته باشیم اگر البته پیگیری هایی که باید انجام شود.

رییس جمعیت هلال احمر تویسرکان در ادامه به گروه چهار نفره دی باکس و طرح آن ها که توانست عنوان سومی را از آن خود کند اشاره کرد و گفت: ایده آنان ساخت جعبه داروی هوشمند در راستای استفاده بیماران وسالمندان بی سواد در راستای جلوگیری ازفراموشی مصرف به موقع دارو بود.

الوندی به منویات رهبری مبنی بر فعالیت همه به ویژه جوانان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید، افزود: امید است که این طرح ها در مراحل اجرایی نیز با چنین هت جوانان پیشروی داشته باشد تا کمک کار اقتصاد کشور شوند.

«مریم زبده» مسئول جوانان جمعیت هلال احمر تویسرکان هم در گفت و گو با خبرنگار رودآور؛ گفت:  در کارگاه کارآفرینی و مبادنی کسب و کار(بومینو) 40 نفر از اعضای جوانان جمعیت هلال احمر حضور داشتند.

وی اظهار کرد: امید داریم با همت جوانان در تمامی عرصه ها زمینه های رو به رشید برای کشور رقم بخورد.

زنگنه

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
شهید شاخص سال  97تویسرکان
معرفی شهرستان تویسرکان
آب و هوای تویسرکان
سایت مفتح
همدان پرس
صندوق خیریه