پیغام خطا

  • فایل نمی‌تواند ایجاد شود.
  • فایل نمی‌تواند ایجاد شود.

آخرین اخبار

پربیننده ها

19. خرداد 1397 - 7:42   |   کد مطلب: 34027
قرار بود شرایطی برای تعطیلی کشتارگاه غیربهداشتی و سابق تویسرکان فراهم شود که یکی از آن ها ساخت کشتارگاه جدید بود، اما به نظر آنانی که باید مجوزهای ساخت را بدهند آهسته قدم های حمایتی خود را بر می دارند و همچنان نارضایتی ها از روند مواجه شدن با یک مشکل در شهرستان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ دوم بهمن ماه سال گذشته خبری با عنوان "فرماندار تویسرکان: زمان برای تعطیلی کشتارگاه غیربهداشتی این شهر نمی گذاریم/تعطیلی کشتارگاه موکول به انجام 3برنامه شد/در روند تعطیلی کشتارگاه نه کسی بیکار می شود نه گوشتی گران" در خروجی سایت خبری رودآور قرار گرفت.

در آن خبر آمده بود که مومیوند فرماندار تویسرکان تأکید داشته که "در تعطیل شدن کشتارگاه غیربهداشتی شهر سه مقدمه چینی و سه پیش برنامه در نظر گرفته شده، نخست آن که نباید کسی در روند تعطیلی کشتارگاه بیکار شود و از طرفی دیگر هم باید تمام جوانب بررسی شود تا قیمت تمام شده گوشت در شهرستان افزایش پیدا نکند و مردم، برای تهیه گوشت با مشکل مواجه نشوند.

فرماندار تویسرکان عنوان کرده بود که: همزمان و در حال حاضر نیز فردی به دنبال سرمایه گذاری برای ساخت کشتارگاه جدید است و اقداماتی هم در این زمینه انجام داده است، بدین ترتیب بعد از محقق شدن این سه برنامه کشتارگاه فعلی تویسرکان تعطیل می شود."

فایل صوتی این مهم موجود است، مضاف بر اینکه این مصاحبه در حضور دادستان و امام جمعه شهرستان گرفته شد و مومیوند در نهایت گفته بود که باید سه شرط محقق شود، این در حالی است که امروز نوزدهم خرداد ماه سال 97 است و بیش از چهار ماه از وعده های فرماندار می گذرد و ماجرا به گونه ای دیگر رقم خورد.

 چند روزی قبل از آغاز ماه مبارک رمضان سال جاری آخرین کشتارگاه غیربهداشتی و سنتی استان همدان به دلیل نداشتن شرایط لازم بهداشتی و زیست محیطی تعطیل می شود.

در این میان وعده هایی که باید محقق شود، هم آنچنان که شاهد هستیم نشد، چرا که با وجود گذشت چهار ماه مجوزهای لازم برای تأسیس یک کشتارگاه حتی با وجود حضور یافتن یک سرمایه گذار صادر نشده است و هم گوشت گران شد و هم گلایه های قصاب ها را شاهد هستیم.

«میثم رضایی» یکی از صاحبان قصابی در تویسرکان است، او در گفت و گو با خبرنگار رودآور؛ گفت: گرچه من بیشتر گوشت گاو به فروش می رسانم که آن هم تا حدودی گران نشده اما با یک نشست و برخواست با مردم شاهد هستیم که آنان از روند رو به رشد افزایش قیمت گوشت ابراز نارضایتی می کنند.

وی اظهار کرد: گوشت گاو چندان گران نشده است و طبق حکم تعزیرات حدود 40 هزارتومان به فروش می رسانیم، اما از طرفی این رفت وآمدها به ملایر برای تهیه گوشت گاو دردسرساز شده است، چرا که ماشین حمل دام از تویسرکان به ملایر که گفته می شود رایگان است برای گوسفند استفاده می شود نه برای گاو، به همین دلیل در حدود ما در حدود 200 هزارتومان برای هر بار انتقال گاو و بعد سلاخی و اقدامات دیگر باید از جیبمان هزینه کنیم، چه کسی جواب این هزینه کردهای اضافه ما را می دهد؟

این قصاب تویسرکانی افزود: مگر نمی گویند کشتارگاه سابق تویسرکان غیربهداشتی بود و می بایست تعطیل شود، ما هم می گوییم قبول! اما آیا کشتارگاه جدیدی ساخته شده که این گونه ما را گلایه مند کرده اند؟!

یکی دیگر از قصاب های تویسرکان هم در گفت و گو با خبرنگار رودآور اظهار کرد: نارضایتی قصاب ها از تعطیلی کشتارگاه عمدتاً به این دلیل است که چرا قبل از ساخت کشتارگاه جدید باید کشتارگاه سابق تعطیل شود، آنان که چند سال صبر کرده بودند، فرماندار یک شهر توان حمایت از سرمایه گذار برای ارائه مجوز را ندارد؟!

وی اظهار کرد: بنری هم از سوی قصاب ها در تشکر از فرماندار تویسرکان به دلیل بستن کشتارگاه سابق زده بودند! که لااقل مطلع هستم از طرف من و چندین قصاب شهرستان نیست!

این قصاب تویسرکانی افزود: متأسفانه فشار آب ملایر هم کم است و کشتارهایی که انجام می شود، گوشت ها را تمیز نمی شویند و گویا گوشتی که به دست ما می رسد، حالت خشک شده دارد و تا حدودی بخش هایی از آن سیاه شده است.(فیلم این ماجرا و گوشت خشک هم موجود است و در صورت لازم منتشر می شود.)

قصاب دیگری هم تأکید کرد: گفتند که کشتارگاه سابق و تعطیل شده شهرستان غیربهداشتی بوده و باید تعطیل می شد، آن را تعطیل کردند، در این باره مشکلی نیست، حال امروز بیایند هرچه سریعتر همتی به خرج دهند و در ساخت کشتارگاه جدید تعجیل کنند، نه اینکه ما نگران باشیم که خدایی ناکرده ساخت یک کشتارگاه بیش از ماه ها و شاید سال ها به طول انجامد.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ اینکه باید کشتارگاه غیربهداشتی تویسرکان تعطیل می شد خواسته مردم و به ویژه اهالی محله مسکونی بود که کشتارگاه در آن جا واقع شده بود و البته همان گونه که در گزارش های متعدد آمده، تعطیلی کشتارگاه با توجه به عدله موجود بنا به حکم قضایی بوده که مردم با آن مشکلی ندارند و استقبال هم کردند.

اما اکنون مطالبه مردم و قصاب ها تسریع در روند ارائه مجوزها و فراهم شدن شرایط لازم برای تأسیس کشتارگاه جدید است، چرا که همین مردم دیگر از وعده ها خسته شده اند، وعده هایی که مسئولان اجرایی شهرستان درباره تعدادی از پروژه های عمرانی هم داده بودند و در زمان خود محقق نشده بود و همچنان نشده، همانند ساخت استخر بانوان تویسرکان که به گفته فرماندار قرار بود تا پایان سال 96 ساخت آن به اتمام برسد، اما نرسید! و یا بیمارستان جدید تویسرکان که مکرراً تاریخ و زمان هایی برای اتمام ساخت آن از سوی فرماندار شهرستان بنا به اخبار منتشر شده در خبرگزاری های مختلف داده شد، اما محقق نشد.

امید آن لااقل برای ساخت کشتارگاه جدید شهرستان گام های حمایتی حداکثری برداشته شود تا تدبیرهایی که باید سوخت نشود.

زنگنه 

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان