آخرین اخبار

پربیننده ها

22. خرداد 1397 - 0:00   |   کد مطلب: 34050
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تأکید بر اینکه جزء نمایندگان درخواست کننده برای رای‌گیری علنی لایحه جنجالی FATFاست، گفت: در جریان بودن مذاکرات دولت با اروپا از دلایل مسکوت ماندن لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم است.

«محمدمهدی مفتح» سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت و گو با خبرنگار رودآور؛ درباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (FATF)، گفت: در ابتدا باید از مردم به دلیل حساسیت و ارسال پیامک های آنان درباره مخالفت خود با موضوع  الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم تشکر می کنیم.

وی اظهار کرد: این مطلب نشان می دهد که مردم ما تا چه اندازه نگران نظام هستند و دغدغه انقلاب دارند و از این رو قابل ستایش هستند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: ما نمایندگان مجلس سوگند یاد کرده ایم که در همه حال مطابق با قانون اساسی تصمیات خود را اتخاذ کنیم و از سویی دیگر تمام تصمیمات، رفتار، اعمال، گفتار و نظرات ما ذیل قانون و تنها برای حمایت از منافع ملی و مردمی باشد، از این رو اهتمام ویژه ای به مواردی که در مجلس مطرح می شود داریم.

مفتح به دغدغه رهبر انقلاب درباره مذاکرات اخیر با اروپا پس از خروج امریکا از برجام اشاره کرد و گفت: همه ما شاهد هستیم که چگونه منویات و نظرات رهبر انقلاب در شرایط حساس کشور برای برون رفت از مشکلات کارساز بوده و هست و با دوراندیشی و تدابیر ایشان، از پشت پرده های نقشه های دشمنان بیش از پیش آگاه می شویم، به همین دلیل است که مقام عظمای ولایت تأکید دارند در مذاکرات با اروپاییان از آنان تضمین گرفته شود.

وی تصریح کرد: حال این روزها با توجه به شرایط موجود و مذاکرات دولت ایران با اروپا در نهایت با مطرح شدن مسئله مسکوت ماندن لایحه FATF، و حمایت همه جانبه فراکسیون اصول گریان تصمیم بر آن شد تا روند بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم به مدت دو ماه مسکوت بماند تا ببنیم در آینده اروپاییان چگونه در مذاکرات وارد می شوند و عمل می کنند.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: در حال حاضر با توجه به در جریان بودن مذاکرات دولت با اروپا و اینکه آنان باید تضمین های لازم و کافی را به ایران ارائه دهند، می طلبید که لااقل بررسی این طرح چندماهی مسکوت بماند و تا فرصت کافی برای بررسی تمام جوانب فراهم شود.

مفتح با اینکه نمایندگان انقلابی دغدغه انقلاب و منافع ملی را دارند و برای حفظ منافع ملی تمام نمایندگان سوگند یاد کرده اند، گفت: حتی اگر در زمینه هایی آن گونه که باید به منافع ملی از سوی نمایندگان مجلس پرداخته نشود، به طور قطع شورای نگهبان به موضوع و روند تصویب قوانین نظارت کامل دارد و به یاری خدا تصمیمی خلاف منافع نظام گرفته نمی شود.

وی با تأکید بر اینکه جزء نمایندگان درخواست کننده برای رای‌گیری علنی لایحه جنجالی FATFاست، گفت: تمام تلاش ما بر این است تا ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی و به ویژه منافع ملی هیچ گاه به خطر نیافتد و این علنی برگزار شدن رأی گیری هم زمینه شفاف شدن موضوع را بیش از پیش فراهم می سازد و همگان به صورت علنی از موضوع مورد نظر مطلع می شوند.

زنگنه

انتهای پیام/

 

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان