آخرین اخبار

پربیننده ها

23. خرداد 1397 - 0:26   |   کد مطلب: 34071
مددجوی اسدآبادی که با دریافت وام از کمیته امداد استان همدان توانسته یک تولیدی لباس راه‌اندازی کند و زمینه اشتغال هفت نیازمند دیگر را نیز فراهم کند.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ مشکلات اقتصادی به او فشار زیادی وارد کرده بود و او را کلافه کرده بود، آهی در بساط نداشت تا برای خود کسب‌وکاری راه‌اندازی کند، دهه دوم عمرش را سپری می‌کرد اما بار مسئولیت زندگی و خانواده‌اش بر شانه‌هایش خیلی سنگینی می‌کرد.
وحید فلاح مددجوی اسدآبادی که اکنون 31 سال سن دارد و یک تولیدی لباس راه‌اندازی کرده است، اکنون‌که به خودکفایی و توانمندی رسیده از روزهای سخت زندگی‌اش می‌گوید.
از کودکی تحت حمایت کمیته امداد بودیم، وقتی بزرگ‌تر شدم فهمیدم که دیگر مرد خانواده هستم و باید بتوانم درآمدی برای خودم کسب کنم تا کمک‌خرجی برای مادرم باشم، مدتی هم در خیاطی‌های مختلف شهرستان کارکردم و مختصر مهارتی به دست آوردم.
وی ادامه داد: سال 88 به کمیته امداد مراجعه کردم و بعد از دیدن دوره‌های تکمیلی آموزشی فنی‌وحرفه‌ای به‌صورت رایگان، خیاطی را به‌طور کامل آموختم و دیگر می‌توانستم برای خود کسب‌وکاری راه‌اندازی کنم، وام دریافت کردم و با خورده پس‌اندازی که در این مدت جمع‌آوری کرده بودم، با کمک خداوند و حمایت‌های امداد و خانواده‌ام یک تولیدی لباس راه‌اندازی کردم.
کارآفرین پرتلاش اسدآبادی می‌گوید: اکنون‌که کار خود را گسترش داده‌ام، توانسته‌ام هفت نفر دیگر را نیز در تولیدی خود مشغول به کار می‌کنم زیرا بر اهمیت کار، تلاش و کسب روزی حلال در آموزه‌های دینی ما بسیار تأکید شده است.
کمیته امداد رویکرد توانمندسازی مددجویان تحت حمایت خود را از طریق ایجاد فرصت‌های شغلی با پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان در پیش‌گرفته است و بی‌شک این اقدام خیرخواهانه برای مددجویان، توانسته روحیه خودباوری و خوداتکایی را در این افراد تقویت کند و باعث رشد و شکوفایی استعدادهای آن‌ها شود.
توان سنجی و استعدادیابی، عدم نیاز به سرمایه، برگزاری آموزش‌های رایگان و نظارت مستمر کمیته امداد بر طرح‌ها و کمک به بازاریابی و فروش محصولات مددجویان ازجمله فعالیت‌هایی است که کمیته امداد برای توانمندسازی مددجویان انجام می‌دهد.
انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان