پیغام خطا

  • فایل نمی‌تواند ایجاد شود.
  • فایل نمی‌تواند ایجاد شود.

آخرین اخبار

پربیننده ها

16. آبان 1397 - 12:25   |   کد مطلب: 34713
نتایج اولیه انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا حاکی از تقسیم شدن قدرت میان دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه است.

 به گزارش رودآور به نقل از خبرنگاران جوان، با پایان رای‌گیری در برخی حوزه‌های انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا، کار شمارش آرا در این حوزه‌ها آغاز شده است.

انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا روز گذشته (سه‌شنبه) از ایالت‌های شرقی آمریکا که به لحاظ زمانی جلوتر از ایالت‌های غربی هستند، آغاز شد. قرار است در این انتخابات سرنوشت تمام ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان و ۳۵ کرسی از ۱۰۰ کرسی مجلس سنای آمریکا مشخص شود.

پیش از برگزاری انتخابات، تقریبا همه نظرسنجی‌ها نشان می‌دادند که دموکرات‌ها از فرصت خوبی برای پیروزی در این انتخابات برخوردارند اما با آغاز شمارش آرا، تا اینجای کار، جمهوری‌خواهان در مجلس سنا و دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان پیشتاز هستند.

برای اطلاع از آخرین نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا، اخبار کوتاه زیر را دنبال کنید

11:05 - با ادامه شمارش آرای انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره، تعداد کرسی‌های حزب جمهوری‌خواه در مجلس سنا به 52 کرسی از مجموع ۱۰۰ رسید. تعداد کرسی دموکرات‌ها هم به ۴۴ کرسی افزایش یافته و نتیجه ۴ کرسی هنوز مشخص نشده است.

10:00 - دموکرات‌ها کنترل مجلس نمایندگان را از جمهوری‌خواهان پس گرفتند. طبق گزارش رسانه‌های آمریکایی، حزب دموکرات با وجود شکست در مجلس سنا، پس از ۸ سال در انتخابات مجلس نمایندگان به پیروزی رسید و کنترل این مجلس را در دست گرفت. هنوز تعداد دقیق کرسی‌ها اعلام نشده است.

9:40 - تعداد کرسی‌های حزب دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا به ۲۰۰ کرسی رسید. آنها برای کسب اکثریت این مجلس تنها به ۱۸ کرسی دیگر نیاز دارند.

[سنا دوباره به دست جمهوری‌خواهان افتاد/ احتمال پیروزی دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان]

9:11 - تعداد کرسی‌های حزب دموکرات در مجلس نمایندگان به ۱۹۲ کرسی رسید. جمهوری‌خواهان نیز تا این لحظه توانسته‌اند ۱۷۷ کرسی را تصاحب کنند. هر یک از دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه برای کسب اکثریت در مجلس نمایندگان به ۲۱۸ کرسی نیاز دارند.

9:00 - دفتر «نانسی پلوسی» رهبر دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که ترامپ با این عضو ارشد کنگره تماس گرفته و پیروزی حزب دموکرات در مجلس نمایندگان را به او تبریک گفته است.

8:38 - دموکرات‌ها با وجود شکست در مجلس سنا، در انتخابات مجلس نمایندگان از جمهوری‌خواهان پیش افتادند. تا این لحظه حزب دموکرات توانسته ۱۶۷ کرسی به دست آورد و سهم جمهوری‌‌خواهان ۱۶۴ کرسی بوده است. 

8:30 - رسانه‌های آمریکایی طبق ارزیابی‌های خود از پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات مجلس نمایندگان خبر می‌دهند اما هنوز کار شمارش آرا در ایالت‌های مختلف به پایان نرسیده است. در صورت صحت این خبر، دموکرات‌ها پس از 8 سال توانسته‌اند اکثریت را در مجلس نمایندگان به دست بگیرند.

8:20 - دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا با ارسال یک پیام توئیتری، پیروزی جمهوری‌خواهان در انتخابات کنگره را یک "موفقیت عظیم" خواند.

8:10 - طبق نتایج اولیه انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا، جمهوری‌خواهان توانسته‌اند با کسب بیش از ۵۰ کرسی، کنترل خود را بر مجلس سنا حفظ کنند. سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید رسما از پیروزی جمهوری‌خواهان در انتخابات سنا خبر داده و آن را پیروزی بزرگی برای رئیس جمهور آمریکا دانست.

7:40 - رسانه‌های آمریکایی می‌گویند احساسات ضدترامپی در آمریکا آن موج انتخاباتی بزرگی که دموکرات‌ها انتظار داشتند را ایجاد نکرده است.

7:25 - بر اساس‌ گزارش‌ها، در انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا تاکنون ۱۲۴ نماینده از حزب جمهوری‌خواه و ۱۲۳ نماینده از حزب دموکرات به این مجلس راه یافتند. در خصوص مجلس سنا هم تاکنون ۵۰ عضو جمهوری‌خواه در مقابل ۳۵ عضو حزب دموکرات توانسته اند بر رقیبان خود پیروز شوند.

7:00 - برنی سندرز، سناتور منتقد ترامپ از ایالت ورمونت، جان لوئیس از حزب دموکرات در انتخابات ایالت جورجیا و الیزابت وارن سناتور برجسته دموکرات از ایالت ماساچوست بر رقبای جمهوری‌خواه خود پیروز شده‌اند.

6:50 - رشیده طالب، ۴۲ ساله، که دارای تابعیت فلسطینی – آمریکایی است توانست با شکست حریف خود در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا از ایالت میشیگان به سنا راه یابد.

6:15 - تد کروز، سناتور جمهوری‌خواه ضدایرانی، علیرغم پیش‌بینی‌های اولیه مجددا به مجلس سنا راه یافت.

5:38 - طبق گزارش رسانه‌های آمریکایی در ۱۲ ایالت دستگاه‌های رأی‌گیری خراب شده‌اند. با این حال، وزیر امنیت داخلی آمریکا گفته هیچ گزارشی از نقص در دستگاه‌های اخذ رأی دریافت نشده است.

در حال به روز رسانی ...

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان