آخرین اخبار

2. بهمن 1397 - 8:03   |   کد مطلب: 35033
حل شدن مشکلات بیمه ای هنرمندان کار سختی نیست که بالادستی ها در سال های اخیر پشت گوش انداخته اند.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ هنر، هنر و هنر و در آخر هنرمند واژه ای زیبا و روح انگیز و به ویژه پویا در فرهنگ لغت فارسی است و هر کسی این اسم را می شنود ناخواسته تصویر  فرد قابل تحسینی را در ذهنش تداعی می کند.
هنر موسیقی، تئاتر، خطاطی، انواع هنرهای تجسمی و بسیاری دیگر از این دست.
نت های موسیقی با روح و روان آدمی بازی می کنند و جایگاهی ویژه در بین مخاطبین خود داردند و سحر کلام بازیگر در تئاتر گاهی لبخندی بر لبی جاری می کند و گاهی هم اشکی از گوشه چشمی سرازیر و ضربه های قلم بر روی سنگ برای حکاکی و قلموی نقاش زندگی را ترسیم می کنند گاهی بهتر از واقعیت و هنرمند این واژه زیبا اما این روزها فاعلش، مظلوم در عمل واقع شده است.
اگر پای درد و دل هنرمندان بنشینیم کم حرف می زنند و به طور عمده با هنر ذوق درونیشان را تجلی می بخشند.
هنرمند است دیگر نمی خواهد فکر معیشت و کم درآمدی او را به زانو درآورد و اما این روزها بیش از همه نگران بیمه هایی هستند که روزگاری داشتند و امروز قطع شده است و یا هنرمندان جدید در تویسرکان یک سالی می شود نتوانسته اند از بیمه ویژه خودشان بهره مند شوند.
هنر در تویسرکان آن گونه که باید شناخته شود، نشده و هنرمندانش ناشناخته مانده اند، گاهی کنسرت برگزار می کنند بدون توجه به بهره گیری از ظرفیت هنرمندان شهرستانی این زمینه.
بارها شده که شنیده ایم برخی از آنان با درآمد ناچیز در بروز هنرمندیشان در عمل نمی توانند از پس تأمین معیشتشان بر آیند به ویژه  اینکه از مشکلات خدمات بیمه ای هم در سال های اخیر بیش از پیش رنج می برند.
   سابق بر این اگر هنرمندی به دلیل مشکلاتی نمی توانست برای یک ماه سهم بیمه خود را پرداخت کند به او مهلت می دادند اما به گفته خودشان یکسالی می شود که تعدادی از اینان به دلیل تأخیر یک ماهه در مجموع، بیمه یشان قطع شده است.
حتی تعدادی از هنرمندان عنوان کرده اند که از آماربازی ها خسته اند و ورود آماربازی به هنر، ضربه کاری بر پیکر  نحیف هنر زده است.
اینکه بعضی ها میخواهند تنها به بالادستی ها و مرکز استان نشینان و پایتخت نشینان بگویند به طور مثال چند تئاتر به ر ی صحنه رفته، چند کنسرت برگزار شده و چندهای دیگر در حوزه های هنری دیگر.
با این آماربازی ها نان و آبی برای هنرمندان تویسرکانی فراهم نشده و نمی شود و همچنان آنان هستند که گلایه مند از همه صدایشان در سازک ناکوک جا می ماند و کسی هم به دادشان نمی رسد.
حل شدن مشکلات بیمه ای هنرمندان کار سختی نیست که بالادستی ها در سال های اخیر پشت گوش انداخته اند.
زنگنه
انتهای پیام/
 

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان