آخرین اخبار

پربیننده ها

26. اسفند 1397 - 1:41   |   کد مطلب: 35310
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تویسرکان در همین خصوص و برنامه‌های پیش بینی شده برای میزبانی از مسافران گفت: شهرستان تویسرکان از نظر تنوع، قدمت و ارزش آثار رتبه دوم استان پس از شهرستان همدان را دارد.

به گزارش رودآور؛ میثم الوندی گفت: شهرستان تویسرکان از ۲۲۱ اثر تاریخی و جاذبه گردشگری برخوردار است که ۱۸۷ مورد از آنها مربوط به بناهای تاریخی و ۳۴ مورد نیز مربوط به فضاهای طبیعی هستند.

وی با بیان اینکه بناهای تاریخی و دیدنی تویسرکان مهیای میزبانی از مسافران است، گفت: آرامگاه حیقوق نبی (ع)، عمارت مسعودی به عنوان موزه تاریخ و فرهنگ، آرامگاه میر رضی و کاروانسرا و پل تاریخی شاه عباسی فرسفج برای میزبانی از مسافران مهیا شده است.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تویسرکان ادامه داد: همچنین موزه و سفره خانه سنتی حمام تاریخی سرابی، مسجد جامع سرابی، خانه دکتر اقتداری، بازار سرپوشیده تاریخی، مدرسه شیخ علیخان زنگنه، قلعه اشتران، پارک کمر بسته سرکان و مسجد و چنار باغوار از دیگر جاذبه‌های تاریخی تویسرکان به شمار می‌روند.

الوندی منطقه حفاظت شده خان گرمز، دره شهرستانه، دره گزندر و منطقه سرکان را از جاذبه‌های طبیعت گردی شهرستان تویسرکان برشمرد و اضافه کرد: امور مربوط به حوزه میراث فرهنگی برای استقبال از میهمانان نوروزی در این اماکن به خوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه امسال برای اجرای ۱۵ برنامه نوروزگاهی در ایام تعطیلات نوروز در شهرستان تویسرکان برنامه ریزی شده است، گفت: برگزاری کارناوال شادی نوروز سلام، ویژه برنامه تحویل سال نو، استقبال از اولین مسافران نوروزی تویسرکان و جشن کودک، خانواده و گردشگری مدنظر است.

وی از برگزاری جشنواره آش و شیرینی خانگی در تویسرکان خبر داد و گفت: گردهمایی نوروزی شعر و موسیقی تویسرکان، جشنواره فرهنگی ورزشی شهر فرسفج و سرکان، تور طبیعت گردی و جشنواره غذا در روستای اشتران نیز از دیگر برنامه‌ها است.

الوندی با تاکید بر اینکه نمایشگاه صنایع دستی نیز در مناطق گردشگری تویسرکان دایر می‌شود، گفت: برگزاری تئاتر همراه با موسیقی محلی نیز در برنامه‌ها قرار دارد.

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان