پیغام خطا

  • فایل نمی‌تواند ایجاد شود.
  • فایل نمی‌تواند ایجاد شود.

آخرین اخبار

پربیننده ها

1. فروردين 1398 - 11:06   |   کد مطلب: 35330
نماینده مردم تویسرکان در مجلس گفت: قوانین کار، مالیات، محیط زیست، فرآیند اخذ مجوزها و نحوه ارائه تسهیلات همگی مسائل مرتبط با فضای کسب و کار است که یک فعال اقتصادی در شکل گیری و طراحی آن ها نقشی ندارد اما به دلیل الزامات قانونی باید انجام دهد و اگر دولت بخواهد تولید را رونق دهد، به عنوان نخستین وظیفه باید این فضا را ساده و آسان سازد.

«محمدمهدی مفتح» در گفت و گو با خبرنگار رودآور، با گرامیداشت حلول سال نو و مزین شدن آن به میلاد گهربار امام علی(ع) و با تبریک این سال به ایرانیان سراسر کشور و به ویژه تویسرکانی ها، گفت: رهبر معظم انقلاب در لحظه تحویل سال همچون سال های گذشته با یک نگاه مدبرانه، تحلیل جامع و عمیقی شعار سال جاری را بر مبنای رونق تولید عنوان کردند.

وی اظهار کرد: رهبر انقلاب راه حلی برای تمرکز فعالیت های سه قوه و مردم حول یک محور برای اینکه بتوانیم فعالیت های منسجم تری داشته باشیم ارائه داده اند و آن رونق تولید ملی است.

*ضرورت اقدام جدی دولت برای رفع مشکلات اقتصادی در سال جاری

نماینده مردم تویسرکان افزود: در فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره هایی هم به مشکلات سال 97 که برگرفته از تحریم های ظالمانه بود داشتند، از جمله تورم، کاهش ارزش پول کشور و مشکلات معیشتی و بیکاری که به نوعی در سال گذشته تشدید شده بود و اینکه حال در سال 98 دولت و مسئولان ذی ربط باید اقدامی جدی داشته باشند که مشکلات زندگی مردم کمتر شود و کشور بتواند در مسیر رشد اقتصادی خود حرکت های خوبی را داشته باشد.

مفتح تصریح کرد: انتظار رهبر انقلاب این است که در حقیقت تمام فعالیت های ارگان های مرتبط با دولت، مجلس و قوه قضائیه و همچنین فعالان حوزه بخش خصوصی حول رونق تولید متمرکز و سازماندهی شود تا از نتایج ملموس تحقق این مهم به کاهش تورم، رفع مشکلات اشتغال و مسائل اقتصادی و در نهایت کاهش بیکاری کشور استفاده شود.

* افزایش کیفی  و کمی تولید، تورم و بیکاری را کاهش می دهد

وی عنوان کرد: افزایش حجم تولید ملی به طور طبیعی میزان تورم را هم به دنبال دارد، این یک مسئله بسیار روشنی  در حوزه اقتصاد است، که هر چه میزان و حجم تولید افزوده شود، شاهد میزان ثابت نقدینگی و کاهش تورم هستیم، بدین ترتیب مشکل بیکاری هم کاهش پیدا می کند، چرا که افزایش تولید نیازمند نیروی انسانی خواهد بود.

نماینده مرم تویسرکان در مجلس با تأکید بر اینکه برای محقق شدن شعار سال یک همتی عمومی نیاز است، ادامه داد: می بایست سه قوه برای تشویق و ترغیب بخش خصوصی به سرمایه گذاری در تمامی زمینه ها فعالانه تر وارد شود تا سرمایه گذاران دلسوز کشور در حوزه تولید وارد شده و به آن رونق ببخشند، هم واحدهای صنعتی جدید ایجاد کرده و هم واحدهای صنعتی موجود را توسعه دهند.

مفتح اظهار کرد: زمانی که حمایت ها به درستی انجام شود، شاهد افزایش کیفی و کمی محصول تولید شده و و کاهش قیمت تمام شده خواهیم بود.

* جایگاه فضای کسب و کار کشور نامناسب است

وی با ابراز تأسف از اینکه در بخش دولتی در حال حاضر جایگاه مناسبی در زیرمجموعه ها و شاخصه های فضای کسب و کار نداریم، تصریح کرد: دولت و قوای دیگر باید فضای کسب و کار را به فضایی ساده، سهل و آسانی برای بخش خصوصی تبدیل کنند، در حقیقت فضای کسب و کار به مسائلی گفته می شود که در کار یک فعال اقتصادی تأثیر گذار است اما سرمایه گذار اختیارو نقش مستقیمی در تصمیمات مرتبط با آن ندارد.

*نخستین وظیفه دولت، برای رونق تولید، ایجاد فضای کسب و کار ساده است

نماینده مردم تویسرکان در مجلس ادامه داد: قوانین کار، مالیات، محیط زیست، فرآیند اخذ مجوزها و نحوه ارائه تسهیلات همگی مسائل مرتبط با فضای کسب و کار است که یک فعال اقتصادی در شکل گیری و  طراحی آن ها نقشی ندارد اما به دلیل الزامات قانونی باید انجام دهد و اگر دولت بخواهد تولید را رونق دهد، به عنوان نخستین وظیفه باید این فضا را ساده و آسان سازد.

مفتح تأکید کرد: بدین ترتیب یک رهنمود بسیار روشن و فوری برای دولت  و مجلس و حتی قوه قضائیه تعیین شده است و باید به سرعت این کار انجام شود به ویژه در حوزه دولت که برنامه ها و کارها به طور کامل روشن است و اینکه باید چه اقداماتی انجام دهد تا این فضای کسب و کار ساده و سهل شود.

وی افزود: اولویت ارکان نظام در سال جاری رفتن به سمت سرعت بخشیدن به ارائه شیوه ای مناسب برای بهتر شدن فضای ساده کسب و کار در حمایت از سرمایه گذران است، تا بخش خصوصی این اشتیاق را پیدا کند که در این فضا فعال شده و به دنبالش شاهدرونق تولید باشیم.

زنگنه

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان