آخرین اخبار

پربیننده ها

16. ارديبهشت 1398 - 13:32   |   کد مطلب: 35558
فرماندار تویسرکان گفت: طرح سرشاخه کاری گردو طرح ملی است که حتی تا کنون در خاورمیانه اجرا نشده است و در تویسرکان با پیگیری مستمر نماینده مردم شهرستان و مسئولان در حال اجرا است و امسال سال دوم آن با قدرت انجام و ۱۰۰هزار پیوندک انجام می شود.

به گزارش رودآور؛ در گزارشی از دای توی آمده که «حبیب مومیوند» فرماندار تویسرکان در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان گفت: امسال سال رونق تولید است که همه در این زمینه وظیفه مند هستند.
وی اظهر کرد: چندین سال است مقام معظم رهبری شعار سال را مباحث اقتصادی اعلام می کنند که نشان از آن دارد که اشتغال اولویت اول کشور است که نیاز است برای جوانان جویای کار اشتغال فراهم کرد امسال نیز بنا به شعار سال اگر تولید پویا باشد به طور حتم اشتغال به دنبال دارد.
فرماندار تویسرکان با بیان اینکه در شهرستان در بخش کشاورزی با ۱۴هزار بهره بردار عمده اشتغال در این زمینه است، افزود: از نظر صنعتی شهرستان تویسرکان صنعتی نبودیم و طی سه سال گذشته با پیگیری های انجام شده از سوی نماینده مردم تویسرکان و مدیران شهرستان شاهد رونق گرفتن صنعت شهرستان هستیم.
مومیوند تصریح کرد: گردشگری در شهرستان با ۲۲۱اثر واجد ارزش توانسته در چند سال اخیر رونق خاصی بگیرد و حضور گردشگران به شهرستان به وضوح قابل لمس است.
 سرمایه گذاری در گردشگری در شهرستان بشدت پاسخ می دهد که نیاز به همراهی بانک برای رونق بیشتر دارد.
وی با اشاره به اینکه با توجه به اینکه بازار تویسرکان مربوط به دوره صفیه است نشان از آن دارد که تویسرکان یه سلسله تاریخی جلوتر از بقیه شهرهای استان است، عنوان کرد: بنا به آمار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، ۲۳درصد صنایع دستی استان در شهرستان است.
فرماندار تویسرکان کارگران را سربازان خط مقدم تولید و توسعه دانست و گفت:  مقدمات برای ایجاد بازار مبل و منبت و گردو در شهرستان فراهم شده است و  برنامه داشته و سعی کردیم که در همه بخش ها فعالیت کنیم و همه را همسو رشد دهیم.
مومیوند همچنین اظهار کرد: توسعه گلخانه ها در شهرستان انجام شده و در سال  ۹۴ که دو هکتار گلخانه داشتیم امروز به قریب ۲۰هکتار رسیده است و امسال نیز متقاضیان زیادی داریم که به طور حتم رشد بیشتری دارد.
وی ادامه داد: طرح سرشاخه کاری گردو طرح ملی است که حتی تا کنون در خاورمیانه اجرا نشده است و در تویسرکان با پیگیری مستمر نماینده مردم شهرستان و مسئولان در حال اجرا است و امسال سال دوم آن با قدرت انجام و ۱۰۰هزار پیوندک انجام می شود.
فرماندار تویسرکان تصریح کرد: امسالی که همه جا سرمازده از ۲۵۰هکتار باغ گردوی طرح طوبی گشانی یک گردو را سرما نزده است، طرح سرشاخه کاری نیز نتیجه اش این می شود که از ارقامی استفاده می شود که دیرگل ده بوده و دچار سرمازدگی نمیشود،  و علاوه بر این امر افزایش میزان تولید در واحد سطح را نیز به دنبال دارد و برای افرادی نیز که
انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان