آخرین اخبار

پربیننده ها

27. مرداد 1398 - 10:19   |   کد مطلب: 36245
واشنگتن پست در گزارشی به انتقاد از سیاست‌های دونالد ترامپ پرداخت و عادت او در توئیت کردن را سرزنش کرد.

 به گزارش رودآور به نقل از خبرنگاران جوان، روزنامه واشنگتن پست نوشت بعد از هفته‌ای که در آن تهدید رکود بازار‌های مالی جهان را به لرزه درآورد، جنگ تجاری آمریکا با چین نشانه‌ای از پیشرفت از خود نشان نداد و رژیم صهیونیستی نیز وارد مشاجره‌ای کثیف با دو تن از اعضای کنگره شد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا پنجشنبه شب در حالی سر بر بالین گذاشت که ذهنش درگیر مسائل سنگین دیگری بود.

او در توییتی نوشت: ”خبر خوب. ما امشب رکورد دائمی میزان حضور در دانشگاه سادرن نیوهمشایر را که قبلا در اختیار التون جان بود شکستیم!“

این است ذهنیت بی خیال رئیس جمهور آمریکا. اظهارات ترامپ در چند روز گذشته بار دیگر مسئله‌ای بسیار مهم را درباره وی در کانون توجه‌ قرار داده است و آن اینکه وی درک چندانی از مفهوم حاکمیت ندارد. وی بیشتر دوست دارد از روی سکو‌های ورزشگاه توییت کند.

واشنگتن پست در ادامه نوشت: جنگ تجاری ترامپ با چین به مشکلاتی که اقتصاد جهانی با آن روبه‌روست، کمک کرده است. اما رئیس جمهور آمریکا در خصوص سیاست‌ها، اظهارات و توییت‌های خود که همگی به فضای بی‌اعتمادی دامن زده است هیچ مسئولیتی بر عهده نمی‌گیرد. پیام وی این است: همه چیز عالی است و هر چیزی هم که عالی نباشد تقصیر فرد دیگری است.

ترامپ هفته قبل نیز کاری را انجام داد که همواره در زمان پیدایش و شکل گیری مشکلات انجام می‌دهد و آن حمله کردن به دیگران است. وی باز هم توهین‌های بیشتری را متوجه «جروم ایچ. پاول» رئیس بانک مرکزی آمریکا کرد. پاول که از طرف ترامپ منصوب شده است به فرد محبوب وی برای مقصر جلوه دادن تبدیل شده است. ترامپ، پاول را به سبب بالا بردن بیش از حد نرخ بهره هدف انتقاد قرار داده و الان نیز از اینکه به میزان کافی این نرخ را پایین نمی‌آورد انتقاد می‌کند.

همزمان با تشدید بحث‌ها درباره مشکلات اقتصادی، بانک مرکزی تنها موسسه و نهادی نبود که ترامپ به آن نظر داشت. وی به یکی دیگر از هدف‌های مورد نظر خود یعنی رسانه‌ها حمله کرد و در توییتی نوشت: ”رسانه‌های فیک نیوز (خبر جعلی) هر کاری که از دستشان بر آید برای سقوط اقتصاد انجام می‌دهند زیرا فکر می‌کنند که این امر برای من و انتخاب مجدد من بد خواهد بود.“

آیا کسی هست که این روز‌ها نداند تمرکز اصلی ترامپ روی مسئله انتخاب مجدد در انتخابات است؟

ترامپ تحت فشار‌ها مجبور شد تهدید خود به اعمال دور جدیدی از تعرفه‌ها را علیه چین که قرار بود از اول سپتامبر شروع شود به تاریخ پانزدهم دسامبر موکول کرد. تحلیلگران هشدار داده بودند تعرفه‌های جدید که مجموعه گسترده‌ای از کالا‌های مصرفی را شامل می‌شود می‌توانست نتیجه‌ای منفی روی قدرت خرید مصرف کنندگان آمریکایی در فصل خرید و تعطیلات داشته باشد. رئیس جمهور آمریکا توضیحی واژگون از این مسئله ارائه کرد و در توییتی نوشت: ”مصرف کننده آمریکایی با ضرب الاجل سپتامبر یا نبودن آن مشکلی ندارد ولی تعویق کوتاه مدت این مسئله، خیر زیادی دارد. این امر در واقع بیشتر از ما به چین کمک می‌کند ولی با اقدامی متقابل همراه خواهد شد. “

ترامپ تصمیم گرفت در جای دیگری از جهان با اسرائیل در برابر دو عضو کنگره آمریکا همراهی کند و از اسرائیلی‌ها بخواهد جلوی سفر رسمی رشیده طلیب و ایلهان عمر دو عضو مسلمان کنگره را به سرزمین‌های اشغالی بگیرد.

این دو عضو زن کنگره آمریکا که مسلمان هستند به شدت از اسرائیل و نحوه رفتار تل آویو با فلسطینی‌ها انتقاد کرده‌اند. آن‌ها طرفدار جنبش تحریم، بایکوت و منع سرمایه‌گذاری در اسرائیل هستند. تصمیم اسرائیل در جلوگیری از سفر این دو عضو کنگره، انتقاد شدید نمایندگان دموکرات را در پی داشت.

ترامپ پیشتر این دو نماینده را هدف توییت نژادپرستانه‌ای قرار داد و از آن‌ها خواست ”به همان جایی برگردید“ که از آنجا آمده‌اند در حالی آنها شهروند آمریکا هستند.

ترامپ درباره خرید جزیره گرینلند نیز صحبت کرده است. رئیس جمهور آمریکا، به طور خصوصی با دستیاران و مشاوران خود در مورد خرید جزیره گرینلند برای گسترش قلمروی نظامی آمریکا مشورت کرده است. 

گرینلند سرزمینی خودمختار تحت اداره کشور دانمارک در آب‌های اقیانوس منجمد شمالی واقع شده و کمتر از ۶۰ هزار نفر جمعیت دارد.

ایده خرید گرینلند برای اولین بار از سوی وال استریت ژورنال گزارش شده که بر اساس آن در سال ۱۹۴۶ به هری ترومن، سی و سومین رئیس جمهور آمریکا پیشنهاد شده بود که گرینلند را به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار بخرد.

پایگاه هوایی تول که در گرینلند واقع شده شمالی‌ترین پایگاه ارتش آمریکاست.

نظرسنجی جدید فاکس نیوز نشان داد ترامپ در برابر همه نامزد‌های دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ می‌بازد. این آمار و ارقام برای ترامپ باید نگران کننده باشد.

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان