آخرین اخبار

پربیننده ها

16. شهريور 1398 - 17:23   |   کد مطلب: 36435
معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: باید از فرصت فضای مجازی و شرکت‌های دانش بنیان برای اشتغالزایی جوانان استفاده شود.

به گزارش رودآور به نقل از مهر، لعیا جنیدی بعدازظهر شنبه در کارگروه حقوق شهروندی استان همدان با بیان اینکه عاشورا نماد استقلال، آزادیخواهی و حریت است و پیامی جهانی دارد، گفت: هر فرد، قوم، دین و حکومتی اگر بخواهد در ترویج اختصاصات خود موفق باشد باید ارزش‌های مشترک داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه حقوق شهروندی از اخلاق نشأت می‌گیرد و باید محور و قطب نمایی در جهت خدمت به مردم و آگاهی از حقوق واقعی آنها باشد، گفت: اساس حقوق مردم در همه امور جاری کشور در اولویت است و باید شایستگی افراد بر اساس اعتقاد به حقوق عمومی باشد.

جنیدی بابیان اینکه توجه به سمن‌ها، جوانان، بانوان و احزاب بخش اصلی و تأثیرگذار حقوق عمومی و سیاسی است که باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: مردم حق انتخاب دارند و این بخش از حقوق شهروندی است که همیشه در اولویت بوده است.

معاون رئیس جمهور ایرانیت، اسلامیت، مدنیت و جمهوریت را چهار رکن اساسی کشور. جمهوری اسلامی برشمرد و گفت: باید از فرصت فضای مجازی و شرکت‌های دانش بنیان برای اشتغالزایی جوانان استفاده شود.

وی با یادآوری اینکه تحریم‌های دشمن به لحاظ حقوقی غیردموکراتیک، غیرقانونی و غیرقابل قبول است، ادامه داد: باید حق برتر کسب و کار و ایجاد اموال و مالکیت ترویج شود در حالی که یکی از بزرگ‌ترین اشکالات کسب و کار عدم صدور جواز در بخش‌های مختلف است.

جنیدی در ادامه با تأکید بر اینکه اختلاف بین دستگاه‌های دولتی از منقول و غیرمنقول نباید به دستگاه قضا ارجاع شود بلکه باید درون قوه مجریه حل شود، گفت: دو بخش کمیسیون مستندسازی و امور رفع اختلاف برای ارجاع اینگونه مسائل است تا بار را از دوش دستگاه قضا بردارد.

جنیدی خواستار کمک دستگاه‌های دولتی در مستندسازی شد و اظهار داشت: این مستندسازی برای دعاوی لازم است.

معاون اداره بانوان و خانواده استانداری همدان نیز گفت: در دادگاه‌ها برای بانوان نیاز به مشاوره حقوقی مناسب و کارشناس‌های باتجربه به صورت تخصصی احساس می‌شود تا به بانوان مشاوره دهند.

پروانه رسولی عنوان کرد: موضوع اشتغال بانوان در دستگاه‌های اجرایی باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

صالح جهانگرد نماینده حوزه جوانان نیز گفت: تأمین شغل و نیازهای اقتصادی یکی از اصلی ترین انتظارات جوانان است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی بابیان اینکه اطلاع رسانی از حقوق شهروندی باید بهتر صورت گیرد تا مردم از حقوق خود اطلاع بیشتری داشته باشند، گفت: برون سپاری اقدامات دولت به سازمان‌های مردم نهاد یک ضرورت است که باید جدی گرفته شود.

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان