آخرین اخبار

پربیننده ها

20. شهريور 1398 - 14:42   |   کد مطلب: 36475
نماینده ولی فقیه در استان همدان شهید مدنی را مسوول در تراز انقلاب اسلامی معرفی کرد و گفت: امام جمعه و مسوولان انقلاب اسلامی باید مانند شهید مدنی باشند.

به گزارش رودآور به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، آیت‌الله حبیب الله شعبانی ظهر امروز در مراسم ادای احترام به شهید مدنی در بیت ایشان با تسلیت سالروز شهادت سید و سالار شهیدان اظهار کرد: زمان پیامبر اسلام(ص) حاکمیت دینی در جامعه اسلامی شکل گرفت اما بعد از ایشان این حاکمیت که به معنای تجلی خداوند در جامعه است به خطر افتاد.

وی با بیان اینکه حکومت دینی در جامعه مقدمه‌ و ابزاری برای تحقق کلمة‌الله است گفت: اباعبدالله(ع) در این زمینه می‌فرمایند «این قیام‌ها، امر به معروف و نهی از منکرها و شهادت‌ها برای اعتلای کلمة الله است».

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه تحقق کلمة‌الله در جامعه بدون ولی خدا امکان‌پذیر نیست افزود: وقتی سیاست دینی حذف شود سیاست به دست قدرت‌طلبان می‌افتد و جامعه به مرحله‌ای می‌رسد که حاضر می‌شود در مقابل شهادت ولی خدا سکوت کند یا در شهادت او سهیم شود.

وی با بیان اینکه بعد از 25 سال حضرت علی(ع) به خلافت رسیدند اما علیرغم تلاش ایشان بنا به دلایلی حاکمیت دینی رخ نداد گفت: زمان امام حس (ع) نیز بعد از یک دوره این حاکمیت ایجاد نشد تا اینکه در سال 60 هجری امام حسین(ع) دیدند جامعه به سمت  جاهلیت پیش می‌رود.

شعبانی بیان کرد: جامعه‌ای که علی ابن ابیطالب را حذف کرده بود و امام حسن (ع) را با صلح کذایی به گوشه‌ای رسانده بود، به سمت جهالت عمیق‌تر پیش می‌رفت.

وی ادامه داد: در این زمینه امام باقر(ع) در مورد امام حسین(ع) می‌فرمایند که اگر آن حضرت به شهادت نمی‌رسید اسلام مبتلا به جاهلیت عمیق‌تری می‌شد، خون سیدالشهداء (ع) این جاهلیت را از زمین برداشت.

نماینده ولی فقیه در استان همدان تصریح کرد: هرجا در اسلام خطری حاکمیت دینی، تعالیم الهی و ارزش‌ها و هنجارها را تهدید کرد، خونی ریخته شد بنابراین ارزش شهادت در اسلام بسیار بالاست.

وی شهادت را راهی برای آگاهی‌بخشی و رافع جهالت و ضلالت‌ دانست و تأکید کرد: خون سید الشهدا(ع) جلوی جهالت را گرفت و آگاهی بخشی کرد به طوری که بعد از آن شاهد قیام توابین و مختار و... بودیم.

شعبانی با بیان اینکه بعد از آن جریان یزید و بنی امیه حکومت داشتند اما مشروعیت نداشتند اظهار کرد: ما سیاستی را دینی می‌دانیم که از خانه علی بن ابیطالب نشات بگیرد زیرا حاکمیت غدیر را قبول داریم.

وی شهادت را بهترین تجارت دانست و ادامه داد: ماندگاری اسلام متعلق به خون مقدسی است که سال 61 بر زمین ریخت و اگر امروز اسلام استمرار پیدا کرده مربوط به خون شهدای عزیزی چون شهید مدنی است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه خون امثال شهید مدنی متصل به خون سیدالشهداست افزود: خداوند متعال به این شهید بزرگوار توفیق بزرگی داد چرا که ایشان همیشه آرزوی شهادت داشتند.

وی شهید مدنی را مسوول در تراز  انقلاب اسلامی معرفی کرد و افزود: امام جمعه انقلاب اسلامی باید مانند شهید مدنی باشد.

شعبانی با اشاره به اینکه بعد از 40 سال از انقلاب خوشبختانه هنوز افرادی داریم بگوییم حاکم در انقلاب اسلامی به چه معناست تاکید کرد: سادگی، مردمی بودن، تواضع، کار و اخلاص برای خدا از ویژگی‌های یک حاکم دینی است.

وی با بیان اینکه اسلام را زحمات افرادی مانند شهید مدنی نگه داشت که در دوران انقلاب در طول روز بیشتر از سه ساعت استراحت نداشتند افزود: خون شهدای عزیزی چون آیت‌الله مدنی، نظام اسلامی را حفظ کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه غدیر اعلام حاکمیت دینی و عاشورا برگشت به حاکمیت دینی بود افزود: جریان غدیر، عاشورا و ظهور حضرت مهدی(عج) هر سه تلاشی بر تحقق حاکمیت دینی به معنای واقعی در جامعه است و حرکت علما و شهدا نیز در مسیر عاشورا و غدیر است.

وی با اشاره به اینکه باید به سمت تمدن اسلامی و ظهور امام زمان(عج) حرکت کنیم گفت: نظام اسلامی بستری‌ از تلاش‌ ما برای تحقق حاکمیت دینی است.

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان