آخرین اخبار

پربیننده ها

29. شهريور 1398 - 5:06   |   کد مطلب: 36566
مدیر اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی تویسرکان گفت:در حال حاضر بیش از هفت هزار و ۶۰۰ نفر در بیش از چهار هزار و ۷۴۰ کارگاه تولید صنایع مبل و منبت در شهرستان تویسرکان مشغول به کار هستند.

به گزارش رودآور؛ اسحاق ترکاشوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تویسرکان، اظهار داشت: موضوع برند سازی صنایع مبل و منبت تویسرکان به مراحل نتیجه بخش رسیده و تولیدات این بخش به کشورهای حوزه خلیج فارس، آسیای میانه و کشور سوئد صادر می‌شوند.

وی بیان کرد: ثبت تویسرکان به عنوان شهر ملی منبت "گلریز" با استفاده از ظرفیت تولید این طرح در روستای اشترمل، زمینه را برای صادرات بهتر و بیشتر مساعد کرده است.

ترکاشوند با اشاره به سفر وزیر صمت در مردادماه امسال به شهرستان تویسرکان و حضور در جشنواره مبل و منبت روستای اشترمل خواستار تحقق دستورات اجرایی وزیر برای تسهیل در روند عرضه و تقاضا و صادرات صنایع مبل و منبت شهرستان تویسرکان شد.

بیشتر بخوانید

همدان|همایش ملی گردو و مبل و منبت تویسرکان آغاز به کار کرد

همایش ملی گردو و مبل و منبت تویسرکان، 16 مهرماه آغاز می‌شود

دهمین همایش ملی گردو در تویسرکان برگزار می‌شود

وی ابراز کرد: توانمندی‌های حوزه صنایع دست شهرستان تویسرکان، 15 غرفه از 60 غرفه نمایشگاه دهمین همایش ملی گردو، صنایع مبل و منبت و فرش دست باف تویسرکان را به خود اختصاص داده که مهمترین آنها شامل میناکاری روی سفال و سبد بافی با مروار است.

ترکاشوند تاکید کرد: برگزاری جشنواره و همایش‌های معتبری مانند همایش ملی گردو، مبل و منبت و فرش دست باف و جشنواره صنایع مبل و منبت روستای اشترمل، زمینه را برای معرفی بیشتر و اثرگذارتر توانمندی های شهرستان تویسرکان در بخش‌های مختلف فراهم می‌کنند.

وی ابراز کرد: در حال حاضر بیش از هفت هزار و 600 نفر در بیش از چهار هزار و 740 کارگاه تولید صنایع مبل و منبت در شهرستان تویسرکان مشغول به کار هستند.

ترکاشوند افزود: علاوه بر اینکه شهرستان تویسرکان از نشان جغرافیایی مبل و منبت برخوردار است، تویسرکان نیز با توجه با بهره‌گیری از ظرفیت تولیدات مبل و منبت روستای اشترمل به عنوان شهر ملی منبت طرح گلریز معرفی و ثبت شده است.

وی تصریح کرد: تولید طرح ظریف و بازار پسند "گلریز" با استفاده از هنر دستان انسان و بدون کمک گرفتن از دستگاه‌های ماشینی منحصر به روستای اشترمل تویسرکان است.

به گزارش تسنیم، تویسرکان از 26 تا 29 شهریورماه سال جاری میزبان دهمین همایش ملی گردو، صنایع مبل و منبت و فرش دستباف در بلوار بارگاه حضرت حبقوق نبی(ع) است.

انتهای پیام/ 

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان