آخرین اخبار

پربیننده ها

8. آذر 1398 - 11:31   |   کد مطلب: 36929
بررسی‌ نقشه‌های ماهواره‌ای سازمان هواشناسی نشان می‌دهد از اواخر امروز جمعه ۹۸/۹/۸ ورود سامانه بارشی از سمت شمالغرب باعث آغاز دور تازه‌ای از بارندگی به صورت برف و باران می‌شود و در برخی مناطق احتمال وزش تندباد وجود دارد .

به گزارش گرودآور به نقل از خبرگزاری تسنیم، کارشناسان سازمان هواشناسی با توجه به اطلاعات موجود در نقشه‌های ماهواره‌ای امروز جمعه هشتم آذر ماه 1398 پیش بینی کرده‌اند ساکنان نوار غربی ایران شاهد افزایش بارندگی‌ها و تغییرات جوی خواهد بود که روند حرکت این سامانه بارشی به سمت شرق عاملی است تا سایر نقاط نیز شاهد بارندگی‌های پاییزی باشند.

 سردترینو گرمترین نقطه ایران: اطلاعات موجود در نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد امروز جمعه، گرمترین نقطه ایران جزیره ابوموسی با 27 درجه سانتی‌گراد بالای صفر  و سردترین نقطه ایران شهرستان زنجان با 7 درجه سانتی‌گراد بالای صفر  است.

 وضعیت هوای استان‌ها:  کارشناسان سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی استان‌های کشور با توجه به اطلاعات موجود ماهواره‌ای شرایط جوی زیر را پیش بینی کرده‌اند:

خراسان شمالی و رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس و جزایر کیش، قشم و ابوموسی امروز شاهد آسمانی صاف تا قسمتی ابری هستند که از اوایل هفته آینده احتمال افزایش ابر و بارش‌های پاییزه پیش بینی شده است.

یزد، اصفهان، خوزستان، قم، تهران، سمنان امروز شاهد آسمانی غبارآلود و افزایش آلاینده‌های جوی هستند.

مرکزی، همدان، لرستان، ایلام، کرمانشاه، همدان، زنجان، گیلان، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی امروز آسمانی ابری همراه با بارش‌های پراکنده پیش بینی شده است که این بارش‌ها در ارتفاعات به صورت برف است. اما در استان اردبیل احتمال وزش تندباد در اواسط روز وجود دارد که سرعت احتمالی آن بیش از 70 کیلومتر پیش بینی شده است.

 وضعیت هوای پایتخت: براساس پیش‌بینی کارشناسان سازمان هواشناسی استان تهران امروز شاهد آسمانی صاف تا قسمتی ابری اما غبارآلود است که این غبار در پایتخت محسوس و قابل توجه است. در شهر تهران امروز جمعه، 98/09/8  حداکثر درجه حرارت 11 درجه سانتی‌گراد و کمینه حرارتی شهر در خنک‌ترین ساعت به 1 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. کارشناسان سازمان هواشناس همچنین با توجه به سرعت وزش باد در کلانشهر تهران پیش بینی می‌کنند غلطت آلاینده‌ها همچنان تا روز شنبه بالا بوده و برای گروه سنی حساس خطرناک باشد.

بیشتر بخوانید

اخبار هواشناسی ایران| افزایش بارندگی و احتمال آبگرفتی در استان‌های غربی

هواشناسی| هشدار برف، باران و آبگرفتگی معابر 13 استان

هواشناسی| بارش برف و باران آغاز شد/ ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی روز یکشنبه

 وضعیت جاده‌ها: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده با درنظر گرفتن نقشه‌های هواشناسی اعلام کرده تمامی راه‌های مواصلاتی کشور باز و تردد کاملا عادی در آنها انجام می‌شود اما در نقاط مرتفع بخصوص نوارغربی کشورمان با توجه به ورود سامانه‌بارشی جدید رانندگان لازم است ضمن رعات اصول ایمنی در زمستان تجهیزات لازم را نیز همراه داشته باشند ..

• محور ـ هراز :  صاف و بدون هرگونه پدیده خاص جوی گزارش شده است.

• محور فیروزکوه: صاف و بدون هرگونه پدیده خاص جوی گزارش شده است.

•محور کرج - چالوس:صاف و بدون هرگونه پدیده خاص جوی گزارش شده است، اما در محدوده تونل کندوان تا مرزآباد افزایش حجم ابر و بارندگی‌های پراکنده دور از انتظار نیست.

•محور تهران ـ قزوین: صاف و بدون هرگونه پدیده خاص جوی گزارش شده است .

•محور قزوین ـ رشت:صاف و بدون هرگونه پدیده خاص جوی گزارش شده، درحالی که حرکت سامانه بارشی به سمت شرق کشور عاملی می‌شود که از اواخر امروز از منجیل تا شهرستان رشد احتمال بارندگی وجود داشته باشد.

• محور قزوین- زنجان – تبریز: آسمان این محور از شهرستان قزوین تا زنجان ابری پیش بینی شده که احتمال بارندگی در آن بسیار ضعیف است اما بعد از شهرستان زنجان تا تبریز احتمال بارندگی و وزش باد وجود دارد.

• محور سمنان ـ دامغان: صاف و بدون هرگونه پدیده خاص جوی گزارش شده است.

• محور بجنورد ـ اسفراین: صاف و بدون هرگونه پدیده خاص جوی گزارش شده است.

انتهای پیام /

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان