آخرین اخبار

پربیننده ها

14. آذر 1398 - 16:53   |   کد مطلب: 36989
رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر همدان عنوان کرد
غفلت از ظرفیت فضای مجازی در معرفی گردشگری همدان
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان گفت: فضای مجازی ظرفیت مهمی در معرفی حوزه معرفی گردشگری همدان است که از آن غافل شده ایم.

به گزارش رودآور به نقل از مهر، حسین قراباغی صبح پنج شنبه در جلسه کمیسیون اقتصاد سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان افزود: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی یکی از مهمترین مقوله ها در تبلیغات و اطلاع رسانی است که متاسفانه کمبود این حوزه در حوزه گردشگری همدان کاملاً قابل احساس است.

قراباغی محتوا سازی برای فضای مجازی را نیز حائز اهمیت دانست و یادآور شد: باید در بخش گردشگری و جذب سرمایه گذار محتوا سازی  درستی صورت پذیرد؛ تا بتوان مخاطب را جذب کرد.

قراباغی گفت: ظرفیت گردشگری و تاریخی همدان در زمینه برندسازی کم رنگ دیده شده که با تدوین برنامه‌هایی باید در این زمینه بهتر عمل کرد.

وی اضافه کرد: همدان باید به جایگاه واقعی خود در حوزه گردشگری و تاریخی در سطح جهان برسد و نباید در این زمینه تنها به شعار دادن بسنده کرد.

رئیس کمیسیون اقتصاد سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با اشاره به اجلاس‌های اخیر که در همدان برگزار شد، گفت: این اجلاس ها می تواند جایگاه واقعی همدان را در مجامع بین‌المللی حفظ کند و ما باید از این فرصت ها استفاده مناسبی را داشته باشیم.

قراباغی همچنین از راه‌اندازی دبیرخانه خواهرخواندگی همدان در شهرداری همدان خبر داد و افزود: در حال حاضر خوانندگی همدان با اصفهان در شورای شهر اصفهان نیز مصوب شده و باید از این ظرفیت استفاده بهتری را ببریم.

وی اضافه کرد: خواهرخواندگی تبریز با همدان نیز در دستور کار کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورا قرار گرفته و امیدواریم با این اقدامات در راستای معرفی ظرفیت گردشگری همدان گام‌های موثری را برداریم.

فعالیت در حوزه گردشگری یکپارچه و هماهنگ باشد

نایب رئیس شورای شهر همدان نیز در این جلسه با اشاره به انتقادات در بخش گردشگری و سرمایه‌گذاری یادآور شد: در این زمینه اگر ضعفی وجود دارد همه ما مقصریم چرا که باید در این حوزه با همکاری و مشارکت هم وارد شویم.

حمید بادامی نجات نقش تبلیغات را در معرفی آثار تاریخی و گردشگری همدان موثر دانست و گفت: نباید در بخش تبلیغات تنها به هزینه های کلان نگاه کرد چرا که با ارائه راهکارهایی با هزینه های کم هم می توان تبلیغات بهتری داشت.

‌بادامی نجات ظرفیت فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی را یکی از راه های موثر تبلیغاتی در حوزه گردشگری دانست و اضافه کرد: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ظرفیت های خوبی است که ما از این ظرفیت غفلت کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه همدان به برند سازی نیاز دارد، افزود: تمام اقداماتی که ارگان ها و سازمان ها در این راستا انجام داده‌اند اگر در کنار هم قرار گیرند و به صورت یکپارچه انجام شوند نتیجه‌ بخش خواهند بود و برای این امر لازم است  کمیته‌ای با حضور مسئولین مربوطه استان در حوزه گردشگری و سرمایه گذاری تشکیل و نتیجه واحدی اخذ و اجرا شود.

بادامی نجات اظهار کرد: در صورت انجام کارها به صورت هماهنگ می‌توان به نحو بهتری از هزینه ها بهره گرفت و از دوباره یا موازی کاری ها نیز جلوگیری کرد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی استان همدان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه همدان شهر گردشگری است، گفت: جایگاه همدان در حوزه گردشگری بسیار بالاست و نباید آن را با شهرهای داخلی کشور مقایسه کرد.

علی خاکسار اضافه کرد: استان همدان در طی یک سال اخیر در حوزه محتواسازی گردشگری اقداماتی داشته که این محتوا با موضوعات تخصصی تهیه شده است. ‌

وی اضافه کرد: برای معرفی همدان و جذب گردشگران از شهرهای مختلف چندین هزار تصویر از همدان به شهرهای مختلف کشور ارسال کرده‌ایم که در ادارات و سازمان‌ها نصب شده اند و این در معرفی همدان بسیار تاثیرگذار است.

گفتنی است در این جلسه نمایندگان تورهای گردشگری به بیان نظرات خود در راستای رونق صنعت گردشگری پرداختند.

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما