آخرین اخبار

پربیننده ها

23. آذر 1398 - 14:21   |   کد مطلب: 37077
معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهور با اشاره به اینکه در قانون ششم توسعه به عدالت جنسیتی نگاه ویژه ای شده است، گفت: برخی به دنبال زیرسئوال بردن کارآمدی دولت هستند.

به گزارش رودآور به نقل از مهر، معصومه ابتکار ظهر شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان همدان با بیان اینکه امروز برخی به دنبال این هستند که کارآمدی دولت را زیر سئوال ببرند، گفت: از سال ۹۲ تا کنون در بخش های فرهنگی، اجتماعی، توسعه ای و اقتصادی تغییراتی چشمگیر رخ داده است.

معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهور با بیان اینکه بخش مهم کارآمدی، حس امنیت، عدالت و جذب اعتماد مردم است، گفت: عدالت از ابتدای انقلاب به بهترین شکل ممکن در بخش‌های مختلف رعایت شده است.

وی گفت: به بهترین شکل ممکن در قانون اساسی عدالت جنسیتی که قبل از هر موضوعی ریشه در قرآن کریم و در سوره حجرات دارد، مورد توجه قرار گرفته است ...

ابتکار اضافه کرد: نگاه جنسیتی در میزان تقوا و پروای شما در درگاه خداوند است که در قانون برنامه ششم توسعه در ماده ۱۰۱ و ۱۰۲ به عدالت جنسیتی نگاه ویژه‌ای شده است.

وی با بیان اینکه امروز گزارشات روند ۴۰ ساله پیشرفت زنان تهیه و برای اطلاع مردم در دسترس است، گفت: با این وجود با اهداف خود فاصله داریم و برای نخستین بار است که در دولت با برنامه به دنبال جبران عقب ماندگی‌ها و جاماندگی ها در عدالت جنسیتی هستیم.

معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهور عنوان کرد: شاخص هایی در ستاد ملی زن و خانواده در ۷ محور تدوین، مصوب و ابلاغ و به عنوان شاخص و سنجه حرکتی ما تعیین شده است.

ابتکار گفت: سازمان‌های مردم نهاد و دانشگاه‌ها و همه باید برای تحقق این شاخص‌ها همکاری داشته باشند چراکه ما جامعه دینی هستیم و چهارچوب های اسلامی را رعایت می‌کنیم و برای حصور زنان در ورزشگاه این موضو ع باید رعایت شود.

وی گفت: سرمایه اجتماعی استان همدان با این رویکرد خوبی که دارد می تواند رو به جلو حرکت کند و در تحقق عدالت اجتماعی می تواند حضور زنان در عرصه های مشارکتی باید چشمگیر باشد و این می‌تواند در بهبود شاخصه‌های عمومی موثر باشد.

ابتکار گفت: ۴۱ درصد از کارمندان دولتی زن هستند و زنان در چند سال اخیر از لحاظ تحصیلاتی فاصله ها را کم کردند.

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد از پست‌های مدیریتی دولت دوازدهم باید توسط زنان صورت گیرد، گفت: زنان کشاورز استان همدان محصولات استانداردی را تولید کرده اند و طرحی برای اشتعالزایی زنان سرپرست خانوار در حال اجرا است.

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان