آخرین اخبار

پربیننده ها

26. اسفند 1398 - 13:13   |   کد مطلب: 37897
مدیر کل سازمان انتقال خون استان همدان گفت: با توجه به شیوع کرونا و کاهش تردد مردم در بیرون از منزل، میزان اهدای خون ۲۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش رودآور؛ افشین محمدی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: اگرچه میزان اهدای خون در همدان تا درصدی کاهش یافته اما با این حال نسبت به سایر استانها وضعیت مطلوبی داریم.

وی با بیان اینکه  تمامی خون مورد نیاز استان از اهداکنندگان مستمر تامین میشود، تصریح کرد: این درحالی است که در برخی استان ها بخاطر کمبود، اهداکنندگان بار اولی را هم پذیرش می‌کنند.

مدیرکل انتقال خون  استان همدان با تاکید بر اینکه در تامین گروههای خونی مختلف هیچ گونه کمبودی نداریم و همیشه اهداکنندگان مستمر کمک رسان ما بوده اند، گفت: مشکل همیشگی ما کمبود پلاکت است که آن هم بخاطر محدودیت در زمان نگهداری آن است.

محمدی با بیان اینکه با توجه به شیوع کرونا، تمهیدات بهداشتی لازم برای پرسنل و اهداکنندگان انجام میشود، ابراز کرد: این اطمینان را به مردم می‌دهم که پیش از پذیرش اهداکنندگان، آن‌ها و خانواده شان را از نظر داشتن علائم سرماخوردگی و کرونا مورد غربالگری قرار می‌دهیم.

وی افزود: برای پیشگیری از کرونا  فاصله تخت‌های اهداکنندگان رعایت شده و به طور مرتب تمامی تخت‌ها ،صندلی ها  و سطوح ضد عفونی می‌شوند.

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان