آخرین اخبار

پربیننده ها

5. فروردين 1399 - 2:58   |   کد مطلب: 37945
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان بابیان اینکه پلیس برای جلوگیری از ورود خودروهای غیربومی به همدان اهرم قوی ندارد، گفت: ۵۳۴ دستگاه خودرو به خارج از استان همدان هدایت شدند.

به گزارش رودآور به نقل از مهر، سرهنگ علی فکری ظهر دوشنبه در صحن شورای شهر همدان با بیان اینکه همدان مسیر عبور چند استان است و از ابتدای اسفند ماه کنترل خودروها را مدنظر قرار دادیم و به لحاظ اینکه همدان در همسایگی قم و البرز که به لحاظ بیماری کرونا آلودگی بیشتری داشتند قرار داشت پیش‌بینی‌ها صورت گرفت، گفت: متأسفانه اهرم بازدارنده برای پلیس در این خصوص پیش‌بینی نشده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان با بیان اینکه پلیس رویه درخواست و استدعا و خواهش از مسافران برای ترک شهر را در پیش گرفت، اظهار داشت: البته باید گفته شود که چند هزار خودروی پلاک تهران ساکن همدان وجود دارد که نباید آنها را مسافران شهر قلمداد کرد.

وی با بیان اینکه برخی از صاحبان این خودروها مأمور به خدمت در تهران بودند که به همدان بازگشته‌اند، گفت: خودروهای پلاک تهران را نباید در آمارها دید کما اینکه به دلیل تعطیلی مرکز تعویض پلاک استان همدان شماری از خودروها نیز هنوز تعویض پلاک نشده و پلاک آنها متعلق به شهرستان‌های دیگر است.

سرهنگ فکری با بیان اینکه از ابتدای اسفندها پلاک خودروهایی که وارد همدان می‌شدند به خصوص از ۴ استان قم، اراک، البرز و دو شهر شمالی مورد بررسی قرار می‌گرفت به طوری که با مالک تماس برقرار می‌شد و تا مطمئن شدن خروج آنها از شهر پیگیری‌ها ادامه داشت، گفت: گاه در این زمینه حتی تهدید به برخورد و اعمال قانون نیز داشتیم.

وی با بیان اینکه در دو روز گذشته ۵۳۴ دستگاه خودرو به خارج از استان همدان هدایت شده‌اند که بیشتر مربوط به تهران بوده است، گفت: از این تعداد ۲۲۳ خودرو مربوط به تهران، ۱۴۹ خودرو مربوط به کرج، ۳۱ خودرو مربوط به اراک، ۶ خودرو مربوط به بوشهر، ۲۶ خودرو مربوط به خرم آباد، ۷خودرو یاسوج، ۳۴ خودرو سنندج، ۳۱ خودرو قم، ۱۱ خودرو ایلام، ۱۱ خودرو یزد، ۳۶ خودرو کرمانشاه، ۳۵ خودرو اصفهان، ۱۶ خودرو آذربایجان غربی و ۲ خودرو قزوین بوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان با بیان اینکه این خودروها را به صورت تیمی هدایت کردیم به طوری که بین مسیر ۴ مرتبه کنترل می‌شدند تا از همدان خارج شوند، گفت: اگر اهرم قوی داشتیم اجازه نمی‌دادیم حتی یک خودرو وارد استان شود.

وی در ادامه با بیان اینکه بخشی از ورودی‌ها مربوط به بیماران استان‌های دیگر است که در همدان پذیرش شده‌اند، گفت: قبول داریم بخشی از خودروها نیز متعلق به مسافران است اما نباید بی اخلاقی برخی مردم همدان را نادیده گرفت که خانه و باغ خود را به مسافران اجاره داده‌اند و وقتی برخورد می‌کنیم خودروی مسافر را پنهان می‌کنند.

وی با بیان اینکه کمتر از یک درصد پلاک خودروهای همدان در حال حاضر غریبه است به شلوغی پیاده راه بوعلی در شب عید اشاره کرد و گفت: در آن ایام افرادی که شانه به شانه هم حرکت می‌کردند تعداد بسیار زیادی بودند و نباید همه چیز را گردن مسافر انداخت چرا که مردم نیز خودشان این مسئله را رعایت نکردند.

سرهنگ فکری با بیان اینکه چند نفر از پرسنل پلیس همدان به بیماری کرونا آلوده شده‌اند و تحت درمان هستند؛ گفت: به شدت در حال کنترل اوضاع هستیم اما حمایت نیاز داریم.

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما