آخرین اخبار

پربیننده ها

31. ارديبهشت 1399 - 12:30   |   کد مطلب: 38303
همدان روزهای کرونایی بر قیمت بسیاری از محصولات غذایی تأثیر چشمگیری گذاشت به طوریکه برخی از اقلام با افزایش قیمت و برخی با کاهش روبرو شدند.

به گزارش رودآور به نقل ایسنا، در بین محصولات غذایی سبد خانوار مواد پروتئینی از جمله مرغ تأثیرپذیری منفی داشت و قیمت این محصول به علت نبود تقاضا از سوی مصرف کننده به شدت کاهش یافت.

مردم به علت ترس از کروناویروس کمتر به سمت خرید مرغ رفته و از طرفی با بسته شدن رستوران ها و هتل‌ها که مصرف کنندگان عمده مرغ بودند، لطمه زیادی به صنعت مرغ همدان خورد و قیمت مرغ به ۸۰۰۰ تومان هم رسید که این موضوع باعث ورشکستگی واحدهای مرغداری استان شد.

در این زمان بود که شرکت پشتیبانی امور دام استان در راستای سیاست های حمایتی خود وارد عمل شد و اقدام به خرید مرغ به نرخ ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان کرد تا علاوه بر حمایت از تولیدکنندگان قیمت را به تعادل برساند.

مدتی بود که مردم از این کاهش قیمت‌ها خوشحال بودند و توانستند مرغ را جایگزین گوشت قرمز که قیمت بالاتری داشت، کنند اما طولی نکشید که وضعیت به روال گذشته بازگشت و امروز شاهد این هستیم که قیمت مرغ به همان نرخ ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان رسیده این در حالیست که رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان در گفت‌وگو با ایسنا، از کاهش پنج درصدی قیمت مرغ و تخم مرغ نسبت به هفته گذشته خبر می‌دهد.

جواد عاشوری با بیان اینکه قیمت مرغ طی سه روز گذشته به علت تنظیم بازار افزایش پیدا کرده بود، اظهار می کند: علت دیگری برای افزایش قیمت نبوده و قیمت مرغ با کاهش پنج درصدی مواجه شده است.

وی با تأکید بر اینکه کمبودی از نظر مرغ در استان وجود ندارد، یادآور می شود: در حال حاضر قیمت مرغ در بازار از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۱۲ هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسد.

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان ادامه می دهد: قیمت تخم مرغ به صورت شانه‌ای از ۱۴ تا ۱۸ هزار تومان و به صورت کیلویی ۷۳۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

عاشوری درباره وضعیت بازار ماهی در همدان، بیان می کند: در حال حاضر تنها ماهی قزل‌آلا در بازار موجود است و با قیمت ۲۸ تا ۳۲ هزار تومان فروخته می‌شود.

وی تأکید کرد: اتاق اصناف، سازمان صنعت و معدن و اتحادیه بر قیمت ها کنترل و بازرسی داشته و از نظر کیفیت کالا هم نظارت مستقیم بر واحدهای صنفی و کشتارگاه ها توسط دامپزشکی صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان