آخرین اخبار

پربیننده ها

11. خرداد 1399 - 6:04   |   کد مطلب: 38370
امام جمعه تویسرکان گفت: با توجه به اینکه 30 نماینده تهران مورد حمایت انگلیس بودند، مجلس دهم در رأس امور نبود، اما اکثر نمایندگان فعلی ارزشی و انقلابی هستند و امید است این نمایندگان توصیه های رهبری را برای شکوفایی فزاینده کشور، سرلوحه امور خود قرار دهند.

«حجت الاسلام مرتضی موحدی» در گفت و گو با خبرنگار رودآور با اشاره به شروع به کار مجلس یازدهم در هفته گذشته گفت: رهبر انقلاب در ابتدای پیام خود به نمایندگان مجلس یازدهم به بخشی از منویات امام راحل(ره) درخصوص اینکه "مجلس در رأس امور است" پرداختند و در این باره تأکید داشتند که مجلسی می تواند این چنین باشد که نمایندگان آن از ویژگی ها و شاخصه های لازمی برخوردار باشند.

وی اظهار کرد: نمایندگان مجلس باید شناخت درستی از اولویت های کشور داشته باشند و با این شناخت با برنامه های کارشناسانه، پویا و منظم در مجلس فعالیت کنند.
امام جمعه تویسرکان افزود: مطابق با کلام رهبری نمایندگان، پاکدستی و امانت داری را سرلوحه کار خود قرار داده و به دنبال انجام وظیفه خود باشند، در این صورت به طور قطع می توان مجلس را در رأس امور دانست.
*مجلس دهم در رأس امور نبود/30 نماینده تهران مورد حمایت انگلیس بودند
حجت الاسلام موحدی با ابراز تأسف از اینکه مجلس دهم در رأس امور نبود، در تشریح این سخن عنوان کرد: مجلس دهم ویژگی های یک مجلس انقلابی را نداشت و رعایت نکرد آن هم به دلیل اینکه 30 نفر از نماینده تهران جزء همان لیست مورد حمایت انگلیس بودند.
وی تصریح کرد: همه می دانند ستون نمایندگان مجلس، نمایندگان تهران هستند و هر 30 نفر نماینده تهران مورد حمایت انگلیس بودند بنابراین با چنین لیستی مورد حمایت بیگانه چگونه آن مجلس می توانست انقلابی باشد.
امام جمعه تویسرکان اظهار کرد: اما به یاری خدا در مجلس فعلی هر 30 نماینده تهران جزء نیروهای انقلابی، ارزشی و مورد حمایت جریان های انقلابی هستند.

*#مفتح، جزء #نیروهای_انقلابی و ارزشی #مجلس_یازدهم
امام جمعه تویسرکان با بیان اینکه اکثر نمایندگان منتحب در شهرستان ها در مجلس یازدهم جزء نیروهای انقلابی هستند، گفت: در تویسرکان نیز دکتر مفتح به عنوان یک نیروی ارزشی و انقلابی رأی آورد، بنابراین با این ترکیب نمایندگان جدید امید زیادی به این مجلس است.
حجت الاسلام موحدی با اشاره به اینکه وظیفه بسیار سنگینی بر عهده مجلس یازدهم است، ادامه داد: رهبر انقلاب در پیام خود به نمایندگان تأکید داشتند که مجلس یازدهم نسخ قوانین زائد و مزاحم، اجتناب از تکثّر و تراکم قوانین و همچنین معیشت طبقات ضعیف را در دستور کار خود قرار دهند و با فعالیت جهادی این مهم را تحقق ببخشند.
وی ابراز امیدواری کرد که مجلس یازدهم با اصلاح قوانین اشتغال و تولید و نیز توجه به ارزش پول ملی را هم در اولویت های خود قرار دهد و مهتر آن که مسئله شفاف سازی مالیات کشور را هم در نظر بگیرد.

*نمایندگان مجلس در کشور داری به عهدنامه مالک اشتر توجه داشته باشند

امام جمعه تویسرکان به نامه امام علی(ع) به مالک اشتر که به عنوان عهدنامه مالک اشتر معروف است هم پرداخت و گفت: یکی از مسائل مهم در کشورداری مالیات است و اگر مسئله مالیات اصلاح نشود کشور اصلاح نمی شود.
حجت الاسلام موحدی تأکید کرد: اگر موارد فوق از سوی نمایندگان با جدیت پیگیری شود می توان با تصویب قوانین روشن و راهگشا شاهد رشد و شکوفایی فزاینده کشور باشیم.

وی تأکید کرد: آن توصیه هایی که رهبر انقلاب به نمایندگان مجلس داشتند یعنی مسئله همکاری نمایندگان با یکدیگر، مسابقه در عمل پاکیزه و احراز جایگاه و موضع گیری های انقلابی و اهتمام به مرکز پژوهش های مجلس، هم باید سرلوحه امور مجلسی ها باشد.

 زنگنه
انتهای پیام/ز

 

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما