آخرین اخبار

پربیننده ها

31. خرداد 1399 - 16:23   |   کد مطلب: 38457
رئیس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه برخورد قاطعانه دستگاه قضا با مفاسد اقتصادی، بارقه امید در دل مردم ایجاد کرده است، گفت: از سویی دیگر با تشکیل "تألیف قلوب" و کمیته های مصلحین و معتذرین به عنوان کمیته های معین این ستاد، به سمت ترویج فرهنگ عفو و گذشت در جامعه حرکت کرده ایم.

به گزارش رودآور؛ « محمدرضا عدالتخواه» ظهر امروز در مراسم آیین تکریم و معارفه ریاست دادگستری شهرستان اسدآباد با گرامیداشت هفته قوه قضائیه و یاد و خاطره شهدا به ویژه شهید مظلوم آیةالله دكتر بهشتی نخستین مسئول دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران، گفت: در حقانیت این شهید والامقام همان بس که امام خمینی(ره) فرمودند "بهشتی مظلوم زیست و مظلومانه به شهادت رسید".

* راه اندازی  دانشکده علوم قضایی یادگاری از شهید بهشتی

وی با اشاره به اینکه در منویات رهبر انقلاب نیز اشاره شده که شهید بهشتی بر گردن انقلاب اسلامی حق دارد، اظهار کرد: در دو سال فعالیت این شهید بزرگوار، خدمات ارزنده ای در حوزه دستگاه قضایی کشور به مردم ارائه شد که از جمله آن می توان به اصلاح برخی قوانین حقوقیی که جامعه به آن نیاز دارد اشاره کرد.

رئیس کل دادگستری استان همدان راه اندازی  دانشکده علوم قضایی را یادگاری دیگر از خدمات ارزنده شهید بهشتی برشمرد و تصریح کرد: به جرأت می توان گفت که این روزها بیشترین قضات که در مسئولیت های حساس در کشور هستند از این دانشکده فارغ التحصیل شده اند.

*برخورد قاطعانه دستگاه قضا با مفاسد اقتصادی، ایجاد کننده بارقه امید در دل مردم

عدالتخواه با تأکید بر اینکه  باید برنامه ها و کارهای ما برای رضای خدا باشد، افزود: دستگاه قضایی این روزها با برخورد قاطعانه با مفاسد متعدد از جمله مفاسد و متخلفان اقتصادی در هر سطحی بارقه امیدی در دل مردم ایجاد کرده است.

وی همچنین به جوانگرایی در بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: با این رویکرد به سمت تغییر و تحول رفتیم تا جایی که در حال حاضر میانگین سنی دادستان ها چهار سال و رؤسای دادگستری ها به سه سال در استان کاهش یافته است، ضمن آن که مسائلی دیگر همچون بهره مندی از روحیه انقلابی، تلاشگر بودن، تخصص کافی و سکونت در محل خدمت نیز از شاخصه های انتخاب رؤسای جدید بود.

 رئیس کل دادگستری استان همدان ادامه داد: برنامه محور شدن قضات و تلاش برای آزادی 541 زندانی، که در نهایت یک هفتم عفو رهبری نصیب زندانیان همدان شد از برنامه های اخیر دستگاه قضایی در این استان بود که انجام گرفت.

*  اصلاح ذات البین  رویکرد اصلی ستاد "تألیف قلوب" و کمیته های مصلحین و معتذرین

عدالتخواه به تشکیل  ستاد  "تألیف قلوب" در استان همدان با هدف افزایش صلح و سازش و نیزاشاعه فرهنگ عفو و گذشت، اشاره کرد و گفت: دو کمیته مصلحین با ریاست روسای دادگستری ها و معتذرین با ریاست دادستان ها به عنوان کمیته های معین این ستاد فعالیت های خود را در استان آغاز کرده اند.

وی تصریح کرد: کمیته مصلحین برای رفع اختلاف و ایجاد صلح در هر گروه و قشری از معتمدین آن گروه بهره می گیرد و در کمیته معتذرین شرایطی فراهم می شود  که متهمان از شاکیان معذرت خواهی کرده تا کدورتی بر جای نماند.

به گزارش رودآور؛ در این مراسم از زحمات مرتضی رحیمی همدانی تقدیر و علی رئیس میرزایی به عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان اسدآباد معرفی شد.

زنگنه

انتهای پیام/ز

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان