آخرین اخبار

پربیننده ها

9. تير 1399 - 19:10   |   کد مطلب: 38501
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی همدان خبر داد
کشف ١۵٠٩ قلم اشیای اصل و بدل تاریخی در استان همدان
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی همدان از کشف ١۵٠٩ قلم اشیای اصل و بدل تاریخی از جمله خمره سفالی مربوط به دوره اشکانی و ساسانی در استان همدان خبر داد.

به گزارش رودآور به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان، سرهنگ محمد حاجی عزیزی گفت: طی سه ماهه اول سال جاری عوامل یگان حفاظت میراث فرهنگی همدان با همکاری نیروی انتظامی موفق به کشف ١۵٠٩ قلم اشیا اصل و بدل تاریخی از جمله خمره سفالی مربوط به دوره اشکانی و ساسانی در استان همدان شده‌اند.

سرهنگ حاجی عزیزی افزود: طی این مدت ۴ دستگاه فلزیاب نیز کشف و ضبط و ۴۴ نفر در رابطه با حفاری غیر مجاز، خرید و فروش اشیا تاریخی و فلزیاب غیرمجاز دستگیر شده‌اند که بیشترین آمار مربوط به شهرستان‌های ملایر با دستگیری ١۶ نفر، رزن ٨ نفر و اسدآباد ٨ نفر است.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان با اشاره به اینکه با ١٣ سایت اینترنتی متخلف نیز از طریق دادستانی کل کشور برخورد شده است، گفت: طی سه ماه گذشته ٢۵ گشت تلفیقی و عملیات مشترک با نیروی انتظامی و ٣٢ جلسه تعامل و همکاری با ناجا، انجمن‌های میراث فرهنگی و دستگاه‌های دولتی ذیربط و مراجع قضائی انجام شده است.

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان