آخرین اخبار

پربیننده ها

4. مرداد 1399 - 13:46   |   کد مطلب: 38621
استاندار همدان از تمدید محدودیت‌های یک هفته‌ای در ۵ شهرستان وضعیت قرمز شیوع کرونا در استان همدان خبر داد.

به گزارش رودآور به نقل از مهر، سیدسعید شاهرخی پیش از ظهر شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با تاکید بر اجرای پروتکل‌ها، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک به عنوان اولویت اصلی مبارزه و کنترل بیماری کرونا گفت: محدودیت‌های جلسه قبل ستاد استانی در ۵ شهرستان همدان، ملایر، نهاوند، تویسرکان و کبودرآهنگ تمدید می‌شود و اماکن اعلام شده از قبل حق فعالیت ندارند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۷۵ درصد مردم از ماسک استفاده می‌کنند که باید این میزان به ۱۰۰ درصد برسد تا شاهد کاهش ابتلاء و عبور از این شرایط باشیم، گفت: مراسم عزا و عروسی، دورهمی های خانوادگی و تجمعات باعث افزایش مبتلا به کرونا بوده و مردم در این شرایط باید در اجرای پروتکل‌ها همکاری کنند.

شاهرخی اضافه کرد: مراسم عزاداری ماه محرم با رعایت پروتکل‌ها و بر اساس دستورالعمل اعلام شده ستاد ملی و کمیته‌های تخصصی برگزار می‌شود.

ثبت دو هزار و ۸۱۷ نفر مبتلا به کرونا در استان همدان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز با بیان اینکه دو هزار و ۸۱۷ نفر مبتلا و ۳۲۸ نفر فوتی بیماری کرونا در استان همدان ثبت شده است، گفت: ۵ شهرستان استان همدان شامل همدان، نهاوند، تویسرکان، کبودرآهنگ و ملایر در شرایط قرمز قرار دارند.

رشید حیدری مقدم علت اصلی ابتلاء را میهمانی‌های خانوادگی و دورهمی ها عنوان کرد و گفت: ۸۰ مورد تخلف عدم اجرای پروتکل بهداشتی در استان همدان به مراجع قضائی معرفی شدند.

مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونای استان همدان نیز بر لزوم تقویت حوزه اطلاع رسانی کرونا با هدف آگاهی بخشی بیشتر جامعه و عبور از شرایط فعلی تاکید کرد و گفت: ماسک شرط لازم است اما به تنهایی کافی نیست

اسدالله ربانی مهر با بیان اینکه برگزاری هرگونه همایش و جلسه با تعداد نفرات بیشتر از ۱۰ نفر توسط دستگاه‌های اجرایی ممنوع است، گفت: همکاری خوب رسانه‌ها و اطلاع رسانی در فضای مجازی باعث فرهنگ سازی استفاده همگانی از ماسک شد

وی گفت: در بحث اطلاع رسانی باید به سمتی حرکت کنیم که شهروندان برای امر اطلاع رسانی از بیماری کرونا احساس مسئولیت اجتماعی داشته باشند و به نوعی هر شهروند در برابر بیماری خطرناک کرونا یک رسانه باشد.

ربانی گفت: رعایت فاصله گذاری فیزیکی، ماسک زدن، رعایت بهداشت فردی و پرهیز از دورهمی های خانوادگی اصلی ترین توصیه‌ها برای مقابله و کنترل بیماری کروناست.

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما