آخرین اخبار

پربیننده ها

9. مرداد 1399 - 9:09   |   کد مطلب: 38645
امام جمعه همدان خواستار در نظرگرفتن تدبیری برای جلوگیری از آسیب به معنویت و دین مردم شد و گفت: مراسم عزاداری ماه محرم با احیای دسته‌های سقایی در همدان همراه شود.

به گزارش رودآور به نقل از مهر، آیت‌الله حبیب الله شعبانی ظهر چهارشنبه در جلسه سرگروهان حلقات صالحین استان همدان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با تاکید بر لزوم ارزیابی موفقیت‌ها در ارائه گزارشات، اظهار داشت: معیار سنجش موفقیت در صالحین این است که ببینیم اگر صالحین نبود چه اتفاقی رخ نمی‌داد و با وجود صالحین چه دستاوردی را به دست آورده‌ایم.

وی با بیان اینکه نیازمند تدوین سند بومی برای استان و شهرستان‌ها هستیم، گفت: به عنوان مثال با طراحی برنامه یک ساله صالحین، در پایان هر ماه و یا سال میزان موفقیت در تحقق بخشیدن به آن سند را می‌توان مشاهده و ارزیابی کرد.

در شرایط فعلی که حلقات صالحین به دلیل بسته بودن فضای پایگاه برگزار نمی‌شود بهتر است که این جلسات را در فضای باز و با رعایت تمامی پروتکل‌ها انجام دهیم

امام جمعه همدان با اشاره به شرایط موجود در کشور پس از شیوع ویروس کرونا، عنوان کرد: در شرایط فعلی که حلقات صالحین به دلیل بسته بودن فضای پایگاه برگزار نمی‌شود بهتر است که این جلسات را در فضای باز و با رعایت تمامی پروتکل‌ها انجام دهیم.

وی افزود: انجام این کار در محیط‌های باز همچون پارک‌ها، هم نشان دهنده توجه ما به رعایت نکات بهداشتی است و هم می‌تواند برای بسیاری از افرادی که در آن محیط حضور دارند جذبه‌ای برای شرکت در جلسات را ایجاد کند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان تقویت معنویت در جامعه را از طریق تجمعات دانست و مطرح کرد: امروز با عادت‌های اجتماعی جدیدی مواجه شده‌ایم و از آنجایی که به دلیل این ویروس تجمعات برگزار نمی‌شود، باید تدبیری برای جلوگیری از آسیب به معنویت و دین مردم اندیشیده شود.

وی برگزاری جلسات با تعداد نفرات کم‌تر از ۱۰ نفر را یکی از راهکارهای برگزاری مراسم و جلسات صالحین عنوان کرد و گفت: یکی دیگر از اقداماتی که در این ایام مورد استقبال مردم قرار گرفت، گروه‌های سرودخوانی خیابانی بود که در اعیاد غدیر و قربان هم می‌توان از ظرفیت آنها در سطح شهر استفاده کرد.

پروتکل برگزاری مراسم محرم توسط ستاد ملی و ستاد استانی آماده شده است

آیت الله شعبانی به برگزاری مراسم عزاداری در ایام محرم نیز اشاره کرد و اظهار داشت: پروتکل برگزاری مراسم محرم توسط ستاد ملی و ستاد استانی آماده شده و خوب است که در این مراسم به سمت احیا دسته‌های سقایی حرکت کنیم و از همان روز اول با راه اندازی دسته‌های عزاداری در فضای باز، مراسم مذهبی و عزاداری با عظمتی را برپا کنیم.

وی خواستار مدیریت در نحوه توزیع نذورات و قربانی‌ها در ایام پیش رو شد و عنوان کرد: متأسفانه بسیاری از مردم در این ایام از نظر اقتصادی آسیب دیده‌اند و لذا بهتر است که با مدیریت قربانی‌های عید قربان و نذورات ایام محرم آنها را به سمت فقرا و جامعه آسیب دیده از شیوع کرونا سوق دهیم.

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما