آخرین اخبار

پربیننده ها

3. مهر 1399 - 14:00   |   کد مطلب: 38860
رئیس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه دستگاه قضایی به دنبال اجرای موفق سیاست های اقتصادی مقاومتی است، گفت: به دنبال آن هستیم تا با همفکری و همیاری فعالان اقتصادی و بهره مندی از مسائل قانونی به رفع موانع و حل مشکلات حقوقی پیش پای تولیدکنندگان بپردازیم.

«محمدرضا عدالتخواه» ظهر امروز در حاشیه بازدید سرزده از حوزه قضایی شهرستان تویسرکان در گفت و گو با خبرنگار رودآور؛ گفت: این گونه بازدیدها مورد تأکید ریاست قوه قضائیه است تا وضعیت و نحوه ارائه خدمات دستگاه قضایی به مردم به خوبی بررسی شود و زیر ذره بین رود.

وی با بیان اینکه به طور معمول در روزهای متنوع از حوزه های قضایی سطح استان بازدید به عمل می آید، اظهار کرد: حضور قضات و کارمندان و نیز استفاده آنان و مراجعین از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی در تویسرکان قابل قبول است.

رئیس کل دادگستری استان همدان افزود: همچنین با بررسی وظایف محوله مشاهده شد که عملکرد دادگستری و دادسرای شهرستان تویسرکان مناسب است و دادستان هم در امور حمایت از حقوق عامه ورود خوبی داشته است.

عدالتخواه تصریح کرد: در مجموع عملکرد دستگاه قضایی در سطح این شهرستان یک عملکرد مثبت ارزیابی شد و امیدواریم که اقدامات صورت گرفته به همین شیوه در این حوزه قضایی ادامه داشته باشد و ارتقاء یابد.

وی در ادامه از طرح های ابداعی دستگاه قضایی همدان به منظور حمایت از تولید و تولیدکنندگان، فعالان اقتصادی و اشتغال یاد کرد و گفت: به تازگی نشستی با همین موضوع با حضور اعضایی از اتاق بازرگانی، کارگروه صنعت و تعدادی از فعالان اقتصادی برگزار شد تا با همفکری، همیاری  و بهره مندی از مسائل قانونی به رفع موانع و حل مشکلات حقوقی پیش پای تولیدکنندگان پرداخته شود.

رئیس کل دادگستری استان همدان اظهار کرد: به جد به  دنبال آن هستیم تا با راه اندازی مجتمع ویژه رسیدگی به دعاوی فعالان اقتصادی از واحدهای تولیدی در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی حمایت کنیم.

عدالتخواه همچنین به ایجاد دو کمیته مصلحین با مدیریت رؤسای دادگستری‌ها و معتذرین با ریاست دادستان‌ها به عنوان کمیته‌های معین ستاد تألیف قلوب در استان اشاره کرد و افزود: یکی از محورهای سند تحول در قوه قضائیه مسئله اصلاح ذات البین و سازش است که این موضوع با سازو کارهای ایجاد شده از جمله راه اندازی دو کمیته مذکور در دست انجام است.

وی تصریح کرد: بسیاری از جرائم خُرد و اختلافاتی که بین مردم است را می توان با رایزنی و فراهم کردن شرایطی برای صلح و سازش از آن گذشت و برطرف کرد و این مسئله به صورت ویژه در دستور کار قضات قرار دارد.

رئیس کل دادگستری استان همدان افزود: گام های بلندی در این زمینه برداشته شده و امیدواریم به زودی شاهد تحقق محورهای تحولی که ریاست قوه قضائیه برای خدمت رسانی به مردم تبیین کرده است در سطح استان باشیم.

زنگنه

انتهای پیام/ز

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان