آخرین اخبار

پربیننده ها

15. مهر 1399 - 8:05   |   کد مطلب: 38899
ورود دادستان تویسرکان در حمایت از تولیدکنندگان و برخورد با متخلفان و تهدیدکنندگان جان و مال مردم با حمایت های صفر تا صدی رئیس دادگستری شهرستان برای مردم دلم گرم کننده است و می تواند نقطه عطفی بر روند نظارت جدی تر قانون بر عملکرد دستگاه های مختلف باشد.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ مشکلات واحدهای مرغداری از تهیه دان و تسهیلات بانکی گرفته تا جوجه ریزی، پرورش و در نهایت بازار فروش، این روزها بر کسی پوشیده نیست.
این مسئله در روزها و ماه های گذشته در سراسر کشور و به تبع آن در استان همدان و شهرستان تویسرکان مشهود است.
واردات نامناسب دان مرغ و نهاده های دامی به دلیل ضعف مدیریتی هرزچندگاهی دستخوش دلالی دلالان می شود و احتکار آن توسط واسطه ها قیمت دان ها را افزایش می دهد.گاهی هم بانک ها و متولیان امر آن چنان که باید در حمایت از تولیدکنندگان به میدان نمی آیند.
برای رفع مشکلات این گونه ای هم باید از رده های بالاتر مدیریتی به آن توجه داشت و هم از پایین.بدان معنا که ناظران و بازرسان دستگاه های نظارتی در سطح کلان ورود جدی تری داشته باشند و در کف میدان نیز ارگان های ذی صلاح.
و اما در هفته های گذشته شاهد حضور دادستان تویسرکان به عنوان مدعی العموم در حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان در حوزه مرغ و مرغداران بودیم.
* دادستان تویسرکان پای درد و دل مرغداران نشست
در این باره علی بهادری دادستان تویسرکان در گفت و گو با خبرنگار رودآور از همکاری و بهره مندی از ۳۰۰ نفر درخصوص بررسی مشکلات ریز و درشت ۱۲۲ واحد کوچک و بزرگ مرغداری در این شهرستان خبر داد و گفت: با همکاری دستگاه های مربوطه به ویژه جهاد کشاورزی بازرسی ها انجام شد و پای درد و دل مرغداران نشستیم.
وی اظهار کرد: هرچند از سوی برخی افراد ولو انگشت شمار اما مرتبط با صنعت مرغداری تویسرکان کوتاهی هایی روی داده، اما زمانی که موارد و مشکلات به طور موشکافانه بررسی شود می توان برای حمایت از تولید داخلی دقیق تر برنامه ریزی کرد.
* ورود قانون برای رفع موانع موجود بر سر راه مرغداران و کشتارگاه تویسرکان
دادستان تویسرکان افزود: بدین ترتیب آنجا که نیاز به وجود و حضور قانون در حمایت از بخش های مختلف تولید از جمله مرغداری ها باشد حاضر می شویم تا موانع موجود بر سر راه تولیدکنندگان به صورت قانونی برداشته شود و با متخلفین که در این زمینه کوتاهی کنند هم قاطعانه برخورد قضایی می شود.
بهادری عنوان کرد: بنابراین با رویکرد حمایت از مرغداران همکاری تنگاتنگی با فرمانداری و دیگر دستگاه های متولی درخصوص احیاء کشتارگاه مرغ تویسرکان داشتیم تا بالاخره در روزهای اخیر این کشتارگاه مجدد با اشتغالزایی برای ۱۲۰ نفر بازگشایی شد.
وی تصریح کرد: در حدود ۱۹ ماه گذشته به دلیل تعطیلی این کشتارگاه، مرغداران شهرستان برای کشتار مرغ تولیدی با مشکلات بسیار روبرو بودند، گاهی کشتارگاه مرغ شهر همسایه، به موقع مرغ ها را تحویل نمی گرفت و گاهی هم تا مجوز کشتار صادر می شد، وزن مرغ ها افزایش یافته و به درد ورود به بازار نمی خورد.
این مقام مسئول افزود: اما خوشبتانه مشکل آن کشتارگاه مرغ اکنون دیگر مرتفع شده است و امیدواریم تاثیر مثبتی بر روند کاهشی قیمت مرغ در شهرستان داشته باشد.
* ورود قانون برای تاکید بر رفع نقاط حادثه خیز محورهای تویسرکان
بهادری در ادامه به مسئله اساسی وجود نقاط حادثه خیز در محورهای ورودی و خروجی تویسرکان پرداخت و گفت: به عنوان مدعی العموم به این مسئله هم ورود داشتیم تا شرایط لازم از منظر قانونی برای کاهش تصادفات جاده ای به ویژه تصادفات منجر به فوت فراهم شود.
وی تصریح کرد: در این خصوص تاکنون مکاتبات مربوطه با پلیس راه جوکار انجام شده و از آنان خواستیم تا بررسی کارشناسانه نقاط حادثه خیز را در دستور کار خود داشته باشند و پس از شناسایی، موارد را برای دادستانی تویسرکان ارسال کنند.
دادستان تویسرکان عنوان کرد: در حال حاضر تمام مشکلات پیش روی مرتبط با جاده ها مطرح شده و نامه پلیس راه جوکار به دست ما رسیده و قرار است به زودی نامه ای دیگر به پیوست این مشکلات لیست شده به مجموعه راهداری شهرستان ارسال شود تا با قید فوریت ظرف یکی دو ماه از آنان بخواهیم نسبت به رفع نقاط حادثه خیز اقدام کنند.
بهادری تاکید کرد: سلامت و حفظ جان مردم برای ما در اولویت است، بنابراین کوتاهی هیچ دستگاهی در خصوص رفع موانع و مشکلات جاده ای پذیرفته نیست و با متخلفین در این حوزه با توجه به موارد قانونی به جد برخورد می کنیم.
به گزارش رودآور؛ ورود دادستانی در حمایت از تولیدکنندگان و برخورد با متخلفان و تهدیدکنندگان جان و مال مردم با حمایت های صفر تا صدی رئیس دادگستری شهرستان برای مردم دلم گرم کننه است و می تواند نقطه عطفی بر روند نظارت جدی تر قانون بر عملکرد دستگاه های مختلف باشد.
زنگنه
انتهای پیام/ز
 

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان